Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » "Ha kell a pasi, csábítsd el?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

"Ha kell a pasi, csábítsd el? " Ez milyen már?

Figyelt kérdés

A történet: van egy srác, aki nagyon bejön nekem. Tudom, hogy én is tetszem neki, lecsapjuk egymás poénjait, jól kijövünk.

Viszont a srácnak komoly kapcsolata van, együtt is élnek, nyakamat rá, hogy már az esküvőt tervezik.


Én ebből kimaradnék, köszönöm, sosem csábítanék el senkit, tennék tönkre egy kapcsolatot.


A barátnőm szerint viszont ebben semmi rossz nincs, ha szeretném a srácot, nyúljam le - hiszen ha megy, az úgysem volt egy jó kapcsolat.


Nem fogom megtenni. De mit gondoltok erről a hozzáállásról?


2015. dec. 8. 08:57
1 2
 1/15 BlackSword ***** válasza:
62%
Akkor majd megteszi más...
2015. dec. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ez egy nehéz kérdés. Persze erkölcscsőszként majd a legtöbben azt írják, hogy gerinctelenség az ilyen hozzáállás. És valamennyire igazuk is van, legalábbis azzal kapcsolatban, hogy nem kéne. Mivel a legjobb kapcsolatot is szétlehet barmolni, ha nagyon akarja az illető. Elég pl csak féltékenységet kelteni a másik csajban, aztán már meg is van mérgezve a kapcsolat.
2015. dec. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem hülyeség. Abban igaza van a barátnődnek, hogy ha rossz az a kapcsolat, akkor ki fog belőle lépni előbb vagy utóbb, de itt szerintem pont, hogy nem szabad semmilyen csábítást és tudatos trükközést használni. Vagy menjen magától a dolog, döntsön úgy, ő maga, mindenféle ráhatás nélkül, hogy te kellesz neki, vagy maradjon a popóján, de ha kifejezetten elcsábítod (mondjuk lefekszel vele egy italozós este után), akkor azzal leginkább magadnak ártasz. Ha megcsalja a barátnőjét (akár érzelmileg, akár máshogy) veled, ami egyértelműen a mesterkedésednek köszönhető, akkor te az ő szemében is rossz leszel, még ha nem is szakítanak- ha szakítanak, akkor meg főleg. Még ha esetleg utána veled össze is jön, akkor is idővel felmerülne benne a gondolat, hogy te tetted tönkre a korábbi kapcsolatát (főleg, ha már veled elmúlt a rózsaszín köd).
2015. dec. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom erről a hozzáállásról, hogy jó, hogy van benned ennyi morális tartás és gerinc, meg azt is, hogy a barátnődben remélhetőleg lesz annyi következetesség, hogy ha netalán egyszer azzal szembesül két gyerekes anyaként, hogy egy nála 10-15 évvel fiatalabb, hamvasabb - de lehet akár vele egykorú - nő elcsábította, "lenyúlta" a férjét, akkor ezt nyugodtan, indulatok nélkül fogja tudomásul venni, hiszen ha ez megtörténhetett, nem kár érte, mert ez egyértelműen annak a jele, hogy "úgysem volt jó a kapcsolat".


Ettől függetlenül a ti esetetekben, meg a hasonló történetekben egyáltalán nem kizárt akár az sem, hogy te meg az a férfi jobban összeillenétek, a részéről sem puszta fellángolás és szexuális vágy, meg a változatosság iránti vágy, amit érzel felőle, (ami nem hal ki egy férfiban örökre attól, hogy komoly kapcsolata van), de ha ez így van, akkor neki kell átgondolnia azt, hogy valóban egymás mellett van-e a helyük, nem pedig neked kéne átlépned azt a bizonyos határt, aminek az átlépésétől - sok más nővel ellentétben - visszatart a lelkiismereted.

2015. dec. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nekem is ez a problémám.


Nem is hiszek abban, hogy valakivel valakinek 100%-ig, mindig passzolnia kell, pláne hosszú távon. Szerintem egy "örök" kapcsolat sikere azon is múlik, hogy mindig meg tudják oldani a problémákat, igazodni egymáshoz ha kell.


Szóval tök jó, mikor épp csak meginog a kapcsolat, de a srácnál már beáll valaki a barátnő helyére, így neki semmit nem kell tenni, hogy helyrehozza a dolgokat.


Csak igazán nem értem, hogy a nőkben miért nincs ennyi gerinc, most tényleg.

2015. dec. 8. 09:42
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem látom a ti eseteteket, de hasonlóban vagyok én is. Azzal a különbséggel, hogy rendszeresen látom a kiszemeltem aktuális barátnőjét mással flörtölgetni, és hogy nem olyan rózsás a kapcsolatuk, mint az elején volt (ismertem őket, mikor összejöttek, semleges közegből). Én sem tenyerelnék bele egy jó kapcsolatba, de tudod, amikor azt látom, velem mennyivel jobban kijön a pasi, és a másik nő mennyire jobban kijön egy másik, szintén közös ismerősünkkel, akkor azt mondom, hogy miért ne menjek tovább, és próbáljam meg szorosabbra fűzni a szálakat?
2015. dec. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Még annyit hozzátennék, kérdező, hogy én egy olyan családban nőttem fel, ahol túl sok a színészkedés, és mást mutatnak kifelé, mint ami a valóság, gyerekként megtapasztaltam, milyen a megjátszás, megpróbálták belém nevelni, hogy a problémákról nem beszélünk (nem sok sikerrel, de azt elérték, hogy név és arc nélkül könnyebben kiadom magamból, mint személyesen bárkinek). Volt rokonom, aki későn lépett ki a megromlott házasságából, a férje agressziója miatt (amit annyi okozott, hogy egy munkahelyi gond miatt megtört, és inni kezdett) a közös gyerekeik súlyosan sérültek pszichésen, és nem tartom kizártnak, hogy a nagynéném mellrákjának kialakulásában (amibe belehalt később) szintén volt szerepe a rossz családi légkörnek.

Nos, azért arra megtanított ez a közeg, hogy élesebb a rálátásom bizonyos jelekre, magamnál, másoknál egyaránt, és nem erőltetem a mindent oldjunk meg elvet, mert a saját rokonságom a példa rá, hogy nem lehet mindent megoldani, van, amikor a legjobb megoldás az, ha az ember kilép és mást választ.

2015. dec. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

7/7 - Igen, ezt meg tudom érteni.


Mondjuk ez nekem is okoz lelki furdalást: az a típusú csaj vagyok, aki nagyon érzékeny a hasonló dolgokra, mert az én családomban is volt éppen elég zűr. Szóval, szeretem meghallgatni mások nyűgjeit.


Volt olyan is, hogy az ismerősömnek megmondtam: váljon el a feleségétől, mert érzem, hogy nem jó neki ez a kapcsolat. Utána nem jöttünk össze persze, de igyekeztem mellette állni, támasza lenni. Persze a volt felesége azóta is fúj rám, hogy "elvettem" a férjét - pedig baromira nem.


Meg mondjuk a volt párommal is úgy jöttem össze, hogy még kapcsolatban volt, mikor beszélgetni kezdtem vele, és mondtam, hogy a lány valószínűleg nem tesz meg mindent a kapcsolatért. De pl. akkor sem kezdtem el hajtani rá. Sosem hoztam elő a kapcsolat témát, vagy hogy milyen jól járna velem, stb, sőt...


Szóval szerintem más, ha az ember direktben flörtöl, és más, ha mondjuk ismerősök a Facebook-on, meg nem kerülik ki egymást az utcán.

2015. dec. 8. 11:22
 9/15 anonim ***** válasza:
50%
Aham, lenyúlás. Mondjuk összejön, lefekszik veled 1x, többre nem számíthatsz, azt mondod, tuti az esküvőn is gondolkodnak. Majd megbánja, kibékül a barátnőjével, te meg mindkettejük szemében csak egy kis r.ibanc leszel, aki foglalat pasira mászott rá.
2015. dec. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Még egy sztorim azért van. Anyai nagyszüleim úgy ismerkedtek meg anno, hogy nagymamám elütötte nagyapámat bringáva, nagyapám meg felajánlotta, hogy megjavítja a járgányt. Neki akkor volt barátnője, de valahogy annyira nagy hatással volt rá nagymamám, hogy az akkori barátnőjével szakított, és összejött mamámmal, akivel azóta is együtt vannak (már több, mint 50 éve). Szóval azt is butaságnak tartom, ha azt mondják, hogy ha miattam el tudott hagyni valakit, akkor engem is elhagy majd valaki más miatt. Nagyszüleim a példa rá, hogy ez nem így van feltétlenül.
2015. dec. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!