Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok! Mi számotokra a különbség a két levél között? Miért reagáltok vissza jobban a másodikra?

Figyelt kérdés

Vigyázz! Hosszú! (Az alhasamra is ez van tetoválva, de sokszor hiába a figyelmeztetés) XD


Na de a lényeg: társkeresőn levelezés és a levelezés stílusa, hangvétele.


Ez az első fajta levél (csak körülbelül, mert ezt tényleg személyesen írom meg az adott nőnek, az adatlapja alapján):

"Szia X!



Előre bocsájtom, hogy nem vagyok híve a: "Szia! Mizu? Akarsz ismizni?" - jellegű levélnek csúfolt háro... bocs, négy szónak!

Szóval ha kicsit hosszú lesz, majd max szólj rám, hogy vegyem be a fogalmazás-gátlómat!


No de most biztosan azon törpölsz, hogy miért is írtam Én Neked! Ne aggódj, máris kiderül...


Mert a bemutatkozásod valami elképesztően szimpatikus volt! Nem kertelsz, leírod mit és kit keresel! Számomra ez és a hozzá tartózó adatlap azt sugallja, hogy egy belevaló csaj vagy, aki szeret hülyéskedni, mégis egy olyan normális srácot keresel, mint Te magad is lehetsz. Mert az jön le, hogy Te is a mára már kihaló félben lévő normális hölgyek táborát erősíted!

Ha van is benned egy kis őrület, az nem baj, hisz a mondás is úgy tartja, hogy az élet ízét igazán csak a bolondok érzik. Szerintem úgy jó, ha van egy kicsi mindenből, akkor vagyunk igazán színes egyéniségek!

Plusz hasonlónak érzem az enyémhez, és ez még inkább arra ösztönzött, hogy írjak neked.!


Őszinte, szókimondó, jó humorú embernek mondanak és első sorban komolya kapcsolat miatt regisztráltam, de szívesen ismerkedem, hisz abból később lehet több. S hogy miért nem én állítom ezen tulajdonságokat magamról? Mert igazából nem szeretem ezeket leírni, hiszen úgy vélem nem az én tisztem dönteni arról, hogy ezek mennyire igazak rám nézve. Ennek ellenére meg kell tennem, mert gondolom szeretnél rólam egy körülbelüli képet, vagy legaláb begy felskiccelt vázlatot kapni, hogy ki is ez a srác, aki untat itt ezzel a litániával.


Most pedig kapcsold be a biztonsági öveket, vagy ha nincs, kapaszkodj erősen a klaviatúrába, mert az adatlapomon lévő bemutatkozást kiegészítve rittyentenék ide is egy pár soros novellát magamról (kicsit átköltve egy nagyon jó reklámszöveg):

Nincs barátnőm, nem vagyok megbízhatatlan és nem hiszek az egy éjszakás kalandokban.

A világ egyik legszebb és legnehezebb nyelvén fogalmazom ezt a levelet, s reményeim szerint rajtam kívül még valaki biztos tudja mire gondolok, mikor azt mondom: komoly kapcsolat.

Bemutatkozásom megelőzi a kérdéseimet, s nem örülnék, ha összekevernéd a közeledésemet a rossz tapasztalataiddal!

Büszkén kijelentem, hogy szeretek utazni, kirándulni, túrázni vagy csak összebújva filmezni, és azt is, hogy szerintem ezeket a leghangulatosabb ketteseben művelni.

Szeretném, ha beszélnél magadról, ahogy gondolkozol és ahogy a világot látod!

Nem mondom, hogy én vagyok az utca császára, de őszinte ember vagyok és nem fogok szerepeket játszani!


X, meg szeretnélek ismerni!


Elöljáróban ennyit rólam! Remélem jól tévedtem abban, hogy egy normális srácot keresel és a mentalitásodat is jól lőttem be! Ha nem, attól még remélem életben hagysz!


Tudom, hogy nem vagyunk épp szomszédok, de ki beszél itt még komoly dolgokról, és az ismerkedés szerintem nem annyira távolságfüggő! Az ismerkedésből pedig idővel lehet több...


És akkor az említett kérdések, amikre még inkább kíváncsi lettem az adatlapod átböngészése után:

Mit szeretsz csinálni?

Mik a hobbijaid?

Filmek, zene, sorozatok?

Mire vágsz úgy igazán?



További szép napszakot! Y"


Ez tényleg csak az egyik, amit elküldtem valakinek, de példának jó, hogy ha igazán átolvasom egy nő adatlapját, akkor kb. ennyi vagy több szokott összejönni.



Ezt meg csak úgy próbaképpen megírtam jegyzettömbben, és elküldtem pár lánynak:

"Hellóka X!


Látom a flörtök leperegnek, akkora az ego. :/

Bár már a flörtben is kételkedtem, de most már tényleg megkérdőjelezem, egyáltalán megérdemled-e, hogy egy magamfajta sármos, jóképű és nem utolsó sorban szerény pasi szóba álljon veled?!

De hát kockáztatni kell.... maximum előbb kopik el a klaviatúra. Mást úgyse nagyon veszthetnék vele, főleg ha meg sem érdemelsz... ;)


Ha most azt kérdezed magadtól, hogy: "Normális ez?" - megnyugtatlak, tuti normális vagyok, mert a hangok is ezt mondják!


Ha úgy döntöttél, hogy csak bepróbálkozol egy válasszal, akkor állok elébe! Aztán meg majd kiderül a többi...


Na pá! Y"


Meglepődve tapasztaltam, hogy a másodikra több lány reagál vissza, és folytatva a - számomra erőltetett - kissé lekezelő hangnemet és stílust a levelek során, annál jobban kíváncsiak rám. Az első példára, ahol meg személyesen neki írom kicsit humorosra véve (a nők szeretnek mosolyogni és nevetni), arra meg 1 év alatt talán 3 vagy 4 válasz jött.


Miért vonzóbb a második stílus nektek, nőknek?



2015. dec. 8. 22:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Szerintem felesleges ennyi mindent írni.
2015. dec. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Akik kíváncsiak lettek rád a 2. levél hatására, valószínűleg a kevésbé értelmes nők közé tartoznak.
2015. dec. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
93%
Egyikre sem írnék vissza. A második bunkó p.raszt, az első olyan sok, hogy végig sem lehet olvasni és nagyon mesterkélt. Miért nem lehet egyszerű levelet írni?
2015. dec. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Én nem szeretem az ilyen hülye vicceket, de a leírás kezdetén hangosan felröhögtem :DD


Amúgy fiú vagyok. Szerintem a másodikra egy lány se válaszolna, akármilyen "apu megvette nekem a várost" képeket töltött fel a srác. Szóval hiába a kocsi, Starbucks pohár, meg Ray-ban szemcsi, ha ilyen stílusban ír, kétlem hogy visszaírnának neki 1-2-nél többen, és azok is csak azért, hogy meghívassák magukat. Nincs igény az ilyesmire szerintem.

2015. dec. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

A hosszabb levelet azért gondolom jónak, mert itt rengeteg nő azt írta, hogy ne két soros "Hello Mizu?!" legyen.

Valaki azt írta itt, hogy a jelenlegi párja bemutatkozója 6db A4-es oldal volt Word-ben, ami miatt már kép nélkül is szinte beleszeretett.

No meg a nők állítólag szeretnek olvasni. :)


Most mi az igaz?

2015. dec. 8. 23:10
 6/19 anonim ***** válasza:

Nem nő vagyok de azért elmondanám a véleményem.


Ha igaz hogy a második verzióra többen írtak vissza akkor az emiatt lehet: főleg huszon éveseknek írsz szerintem, náluk lehetnek nyerőek ezek a szövegek.

Az első verzió túl hosszú bonyolult, talán erőltetettnek érzik egyesek , mások pedig azt gondolják hogy egy költő veszett el benned , és attól félnek ők túl unalmasak lennének neked, nem pendülnétek egy húron.

A második tényleg bunkó hangvételű, valahogy mégis vicces kicsit. Szerintem a nők többsége inkább csak a viccet látja benne és nem a bunkózást. Szerintem abban is van valami amit itt is sokszor olvasni, hogy egyes nők valamiért vonzódnak a bunkó stílusú pasikhoz.


Saját tapasztalatból például volt olyan nő(cseten kezdtünk ismerkedni), aki azt mondta nekem azért kezdett el velem beszélgetni, mert úgy tűnt neki lekezelő voltam vele nem figyeltem oda rá , és kissé bunkó voltam. És úgy gondolta, ejj ez kirúgott az ajtón, nem baj majd visszamászom az ablakon. Persze nekem nem tűnt fel hogy bunkó lettem volna, talán csak nem voltam túl érdeklődő, de nem is szoktam ezt a taktikát választani egyébként.

magamat szoktam adni mindenféle taktika nélkül.

2015. dec. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
63%

6 oldal Wordben? Az már majdnem egy fél szakdolgozat :D

Szerintem a rövid bemutatkozás a legcélravezetőbb, amiben néhány olyan dolgot elmondasz magadról, amire később rá lehet kérdezni, vagy lehet róla beszélni. Szeretnek olvasni a lányok, de inkább később, amikor már beszélgettek, elsőre ne ess túlzásba.

2015. dec. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
60%

blaaaaa

ha meglátok egy ilyen hosszú szöveget, ott megy el rögtön a kedvem az egész pasastól


nekem csak azt sikítja, hogy feltűnési viszketegség, mint aki a klaviatúrával maszturbál és magát roppantul viccesnek gondolja

2015. dec. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
94%

Nem vagyok társkeresőkön, de én egyikre sem válaszolnék. Az első nagyon-nagyon izzadtság szagú. Érezni, hogy mennyit tökölt vele az írója, hogy mennyire próbál vicces lenni, pont ezért nem lesz az. A kétségbeesés sugárzik belőle. Első levélben nem kéne ennyire pajtáskodónak lenni. Nem egy haverodnak írsz, hanem egy ismeretlennek, még poénból sem kéne leőrültezni, meg az egyéb ilyen naggyon béna dumák. Igen, az első béna, erőltetett, nem vicces, nagyon túllő a célon. Ezek igazak a 2.ra is, csak az még pluszban bunkó is.

A hülyülés nagyon jó dolog, alap kellék egy kapcsolatban, de az 1. levélben még nagyon nem kéne erőltetni.

2015. dec. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
86%

egyébként nem értem, a világ egyik legegyszerűbb dolga egy levelet írni, ha a másik TÉNYLEG érdekel


1) mellőzni a sablonokat, béna poénokat, pick up line-oket

2) reflektálni arra, amit a másikból látsz

3) bemutatni magad, röviden... csak bedobni valami érdekeset, amire a másik rá tud később kérdezni, és amit on the spot nem fejtesz ki....

4) de a végén visszakanyarodni a másikhoz, mert neki írod a levelet

2015. dec. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!