Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire zavaró, ha egy kapcsolatban egy férfi még 1 év után sem árulja el mennyit keres, sokat spórol (vélhetően keveset keres)? Ti rákérdeztek konkréten mennyit keres a párotok? Ha nem válaszol?

Figyelt kérdés
2016. aug. 17. 11:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
50%

hát figyelj ha ennyire nem akarja elmondani, ne erőltesd!


23F

2016. aug. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%

Engem marhára nem érdekel, mennyit keres a pasim. Majd max akkor fog érdekelni, ha eljutunk oda, hogy összeköltözés, közös kassza, stb.

Az viszont kicsit fura, hogy nem válaszol, ha rákérdezel.

2016. aug. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Ha megkérdem, azt mondja, hogy eleget.
2016. aug. 17. 11:50
 4/16 anonim ***** válasza:
84%

Lehet olyan családban nőtt fel ahol a pézkereset tabu volt.

Talán attól fél, onanntol számon fogod kérni mite költ mennnyi pénze van elsporolva, és nem akarja az orrodra kötni.

2016. aug. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 fru_ ***** válasza:
81%
Elég gáz, ha egy év után van olyan kérdés, amire nem válaszol.
2016. aug. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
32%

Az a gáz hogy ennyire nem vagy tájékozott mennyit lehet bizonyos területeken keresni.

Segítek: googleba beírod a szakmáját és tíz perc alatt megtudod kb. mennyit keres ha utánna olvasgatsz.

2016. aug. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
54%

Az, hogy sokat spórol lehet családi minta vagy épp személyiség kérdése is, nem feltétlenül jelenti azt, hogy az alacsony jövedelme miatt kell minden fillér kiadását kétszer is átrágnia.


De ha egy éve jártok, összejártok, akkor azért már a bizalmi kapcsolatnak is ki kellett volna épülnie, nemcsak a szexnek :)

Sőt, azért 1 év alatt már bizonyára beszélgettetek tervekről, álmokról és ezek anyagi vonzatáról is- azért abból is sokminden kiderül.


Alapvetően amíg együtt nem élek a másikkal, addig nem releváns számomra, mennyi a jövedelme (nem ez alapján választok társat én sem stb.), viszont ha közös az utunk és a céljaink, akkor 1 év alatt időszerű eljutni odáig, hogy megismerjük a másik helyzetét, szokásait, pénzügyi kultúráját is. Hidd el, egy tartós kapcsolatban, házasságban van ez legalább olyan fontos, mint a szexuális kultúra :)


Direktben lehet, hogy nem kérdeznék rá, hogy "Pisti, neked mennyi a havibéred?"- de ha szóba kerül bármilyen kiadás, akkor azért nyugodtan lehet beszélgetni, kérdezni arról, hogy mennyi a havi rezsije, mennyit tud megtakarítani egy hónapban és máris képbe kerültél.


Esetleg ha számodra nem gond, nyithatsz azzal is, hogy nálad hogyan alakulnak ezek a számok és kérdezz vissza, hogy nála hogyan, mennyben más az ő helyzete, megélhetése stb. mint a tiéd.


Ha közös programot szerveztek, akkor csak beszéltek azok anyagi vonzatáról is, nem?


39 éves nőként nyilván nyitottabban, egyszerűbben, gátlások nélkül gondolkodom erről, mint 20 évesen.

Számomra ha egy kapcsolatban a testiségben sincs tabu, akkor a pénzügyekben sincs és tudom helyén kezelni egy kapcsolat több aspektusát: az érzelmit-testit és az anyagit is.

Tudom, sokaknak ez nem annyira megy és bevallom, engem egy párkapcsolatban feszélyezne az a modorosság, amivel sokan a pénzügyeiket kezelik (=nem kezelik, mellébeszélnek, nincsenek vele tisztában stb.)


Ha a direkt kérdésre nem válaszol, nos, az is egy válasz.

Hanyagolnám a kérdést.

(ezzel együtt okos nőként azért csak ismered a lakókörnyezetét, hobbijait, baráti társaságát, foglalkozását, a cégének az iparágát, a havi kiadásait, pénzköltési szokásait- ezzel azért 50-100 eFt-os eltéréssel szerintem simán be lehet lőni)

2016. aug. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
35%
Nem érdekelne, amíg nem vagyunk közös kasszán. Bár az én párom még egyetemista, és mindig elmondja, mennyi ösztöndíjat kap, de az sem zavarna, ha nem tudnám. Az ő pénze, és örülnék, ha spórolna, megtanulna gazdálkodni vele. Ha komolyabbra fordul a dolog, számomra egyértelmű, hogy ez közös téma lesz, és mindig megbeszéljük majd a nagyobb kiadásokat, és hogy mennyit teszünk közösen félre. Ekkor már zavarna, ha titkolózna. De addig, ha nem idegeskedik emiatt, nincs feszültség belőle, nem zavarna. Ha számára elég pénze van, akkor nincs min aggódni.
2016. aug. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Zavarna.

Ha akarom, kiderítem, pl. a környékbeli cégeknél mindenki tudja, kb. mennyit lehet keresni.

Az zavarna, hogy titkolja. Ezek szerint tartana tőle, hogy ez bármilyen irányban befolyásolja a hozzá való viszonyomat. Ez pedig gáz, ha egy év alatt nem jött rá, hogy nem érdekel.

2016. aug. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
94%
Összeköltözés előtt is zavarna, mert én a nyitott könyv kapcsolatok híve vagyok. Összeköltözés után meg egyértelműen lapát.
2016. aug. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!