Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ha egyenjogúságot akarnak a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egyenjogúságot akarnak a nők, akkor a nehézségeknél miért jön a férfiak - nők dolga duma? (pl: kezdeményezés)

Figyelt kérdés

Nagyon hangoztatják az egyenjogúságot! Ami sajnos még nincs meg teljesen, van olyan, ahol több fizetést kap a férfi minta nő ugyanazért a munkakörért stb.


Viszont, ha olyan dolog kerül előtérbe, ahol a férfiak hátrányt szereztek, ott mindjárt jön a férfi női duma.

Igenis egy érzelmes férfinak ugyanolyan nehéz kezdeményezni, mint egy nőnek. Nem véletlenül nem akarnak kezdeményezni a nők.

Egyszer ismerkedtem egy nővel, de nem jött be, ő viszont nagyon akart tőlem valamit, ezért randira hívott, de én visszautasítottam. Erre ő teljesen kiborult, hogy ő most kezdeményezett először és soha többet nem fog, mert ez olyan rossz érzés megalázó....stb. Valóban nem kellemes érzés, ha valakit visszautasítanak, teljesen meg tudom érteni, hogy jóval nehezebb a kezdeményező félnek lenni, mert akkor ő kapja majd a visszautasításokat.


2016. okt. 13. 19:42
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
49%

Mert vannak a.klasszikus ferfi noi szerepek


De ahol erre nincs szukseg ott ezyenloek akarnak lenni

Pl munka vilaga, hazimunka, anyagiak stb...

2016. okt. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
40%

Munka, tanulás stb terén akarunk egyenjogúságot! Párkapcsolati témákban nem feltétlenül. Ha egy pasinak megalázó a visszautasítás, akkor egy nőnek szerinted? Egy nő kb felkínálkozik, egy pasi nem.

De egy pasinak azért van töke, hogy kezdeményezzen. Az állatvilágban sem a nőstény megy oda nyomulni! Úgyhogy ez sokat elmond arról, hogy minek kéne a természetesnek lenni.

Régen örült egy férfi, ha megfoghatta a nő kezét amikor lesegítette a szekérről. Örült, ha egyáltalán szóba állt vele. Ma meg ti utasítotok vissza nőket. De tény, hogy a nők cseszték el, aztán most itt vagyunk egy rakás töketlen pasival, már bocs, de akinek nem inge, ne vegye magára. Mindenesetre lassan tökünk is nő.

És még egyszer: más az egyenjogúság munka terén, mint párkapcsolatban. Nem kereshet egy férfi meg egy nő ugyanannyit, miközben a nőt ugyanúgy előre engedik az ajtóban? A kettő nem zárja ki egymást.

2016. okt. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
62%
Nekem meg sok pasi haverom mondta már, hogyha egy csaj elhívja őket randira, az az ő fejükben máris bekerül a "lefektetni jó lesz" kategóriába. És jogos is, egy nő ne ajánlkozzon fel. Vadászösztön, stb, elvileg a férfiakban kéne lennie, nem a nőkben.
2016. okt. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
50%

3 Nem tudtam, hogy a pénisz hivatalosan "kezdeményező szerv", ez melyik biológiakönyvben van benne? :DDD


Én nőként szeretek kezdeményezni, mert így az lehet a párom, akit én választok és nem kell malmozva meg a hajamat dobálva várnom, hogy esetleg leszólítson, akit kinéztem. Ugyanakkor szerintem is fura, ha egy férfi egyenesen retteg attól, hogy leszólítson egy nőt és abszolút a másik nemre hárítaná, hogy kezdeményezzen. Az ilyen férfiaknál amúgy sem kezdeményeznének a nők akkor sem, ha teljesen természetes lenne, hogy ők csinálják.

2016. okt. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
64%
Mert nem becsülnél meg egy olyan nőt, aki felkínálja magát, odaveti magát a lábaid elé, mint egy darab hús. Az igazi zsákmányért meg kell küzdeni.
2016. okt. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
53%
Egyenjogúságot akarnak, nem pedig egyenkötelességet.
2016. okt. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
3. Rengeteg faj van ahol a nőstény kezdeményez!!!
2016. okt. 13. 19:54
 8/26 anonim ***** válasza:
44%

De a nőnek is pontosan ugyanannyi joga van kezdeményezni,mint egy férfinek. Kérdeztem meg nőket erről,kb. az összes azt mondta hogy ő hát soha nem tenne ilyet,mert fél tőle... szóval nekik szabad félni az elutasítástól,és ezért nem csinálják.

De nekem férfiként nem szabad félni,mert akkor töketlen,lúzernek meg hasonlóknak fognak nevezni.

Ez aztán a szép kettős mérce. :)


Ha valaki az állatvilággal jön példaként,akkor költözzön is oda az állatok mellé kérem,mert szerintem pontosan az különböztet meg minket az állatoktól,hogy tudunk gondolkozni is,van agyunk,és használjuk is, és nem csak ösztönszinten cselekszünk.


Tudatosan döntünk,már ha valaki érti is mit jelent ez a szó. :)


Ez a nemi szerepes téma is unalmas,mert a férfi dolga a kezdeményezés, és mint előző kérdésnél írta valaki, hogy a nő dolga a férfi bátorítása lenne.

Azért a különbség nagyon nagy a kettő között.

Mert a kezdeményezéssel a férfi felvállal minden kockázatot ami ezzel jár.

Míg a nő csak széttárt kezekkel,semmit sem téve,várja hogy megkörnyékezzék.

Ez bárhonnan is nézem,sehol sem fair dolog.


25/F

2016. okt. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
46%

Egyébként örülök, hogy nem ilyen degenerált párjaim voltak, illetve van, akik bármi rosszat gondoltak, hogy én kezdeményeztem.

Nem egy darab zsákmány vagyok, amit meg kell szerezni, hanem egy önálló, döntésképes, cselekvőképes személy. Érdekes, nekem nincsenek olyan sráchaverjaim (intelligens, huszonéves és nem szerencsétlen szűz srácok), akik elítélnék a női kezdeményezést és emiatt kizáró ok lenne náluk a komoly kapcsolat.

Elég sekélyes dolog ez alapján leírni egy nőt. :)

2016. okt. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
28%
Én kezdeményeztem már nőként, de azért nem kínálkozom fel, megvan ennek a nem kínos módja is. A kérdésedben említett nő rutintalan, és lehet, hogy még tapasztalatlan is. Ha akarja, megtanulja, hogyan lehet ezt jobban csinálni, ha nem akarja, akkor így járt. Én biztosra szoktam menni, így kicsi a hibaszázalék. Viszont az sem teljesen normális, ha egy férfi (az egyenjogúságra hivatkozva) fél kezdeményezni a nőknél, és inkább ezért nem tesz semmit és várja a sült galambot.
2016. okt. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!