Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Normális, ha már nem hiszek a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csylla92 kérdése:

Normális, ha már nem hiszek a párkapcsolatokban?

Figyelt kérdés

24 éves nő vagyok, és nyáron szakitott velem a párom egy félre értés miatt próbáltam vele megbeszélni a dolgokat, de konkréten le.... amikor szerettem volna hogy elmenjünk kettesbe valahova szórakozni akkor, mindig azt mondta hogy miért nem keresek egy gazdagabb pasit, stb. a barátnőjét nem tudja elvinni de egy új bukósisak fontosabb volt neki. ő 25 éves volt akkor most már 26.

amikor új párkapcsolatokba kezdenék, valakivel és meglátják hogy hol lakom, akkor mindig az van, hogy bocs szivi keres gazdagabb pasit, vagy amilyen körülmények között laksz én ezt nem tudom a jövőben biztosítani neked sorry. .. nem is én vagyok a gazdag ha nem a szüleim, és édesapám se érti hogy miért mondják ezeket a férfiak nekem. Szerintettetek mit tegyek? már egyáltalán nem hiszek a párkapcsolatokbban mert félek, hogy ilyeneket fognak mondani nekem. Amióta párjaim voltak ezeket kaptam tőlük.


2016. dec. 2. 16:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Keress normális pasikat és ne vidd őket második randin haza.

Volt olyan barátnőm, aki mérföldekkel gazdagabb volt, én pedig diák. Semmi gondunk nem volt az anyagi különbségek miatt. Egy kikötésem volt: Ne költsön rám.

2016. dec. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Talán, lehet hogy túl anyagiasnak tünsz te külsőre és ahol laksz? Bizony sajna manapság már annyira nem jelent előnyt nőkre nézve ez a dolog.

Ez olyan dolog amin te most meglepődsz, csak a forditottja, Vannak fullos cuccaim, van egy jó bmwm, azt hinné az ember milyen felső beosztás meg jól keresek, viszont ha megtudod milyen rossz körülmények között lakok, akkor már is eldőlt ez a szép kép, s elmegy a kedved az egésztől.

2016. dec. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

És amikor elmagyarázod nekik, hogy nem te vagy gazdag, "csak" a szüleid, és nem azért keresel párkapcsolatot, hogy az illető fenntartsa a jelenlegi életszínvonaladat... stb., akkor erre mi a reakció? Ill. gondolom akkor biztosították a továbbtanulásodat is, tehát jól keresel, nem vagy rászorulva más pasik pénzére. Ezt is vázolod nekik?

Így hirtelen csak azt tudom mondani, h akinek ezeket normálisan elmondod, és nem érti meg, az buta, és olyan erős sztereotípiák élnek az egyszerű kis fejében a nőkről, ami akkor se írható felül, ha ott van az orra előtt a cáfolat (te). Tudom, ez k.. rvára nem vigasztal, de az az igazság, hogy jobban is jársz, ha az ilyen korlátolt pasik elkerülnek...

2016. dec. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem nem normális, de van aki úgy gondolja, hogy az a normális, amit Te normálisnak tartasz.

A kérdésedből úgy érzem, Te sem érzed normálisnak, de azért fogalmazol így, mert csalódott vagy.


Sok pasit frusztrálhat, ha a nője gazdagabb. Ezt vagy elfogadja, vagy nem. De sztem ez egy olyan dolog, amit el kell fogadnia mindkét félnek. És valamilyen kompromisszumra kell jutnotok az ebből fakadó ügyekben.


Pl az a társadalmilag elfogadott, hogy mindent a pasi fizet. A ti esetekben ez hogy lenne? Egy férfi még ha rosszul is áll, nem szívesen tűrné, hogy a barátnője fizessen neki. Azt még csak-csak elfogadnák hogy fele-fele arányban fizessetek, mindenki a sajátját. Kérdés, hogy neked mi a fontos? Elfogadnád, ha mindketten a saját magatok költségét fizetnétek?


Továbbá egy másik de hasonló kérdés, milyen elvárásaid vannak. Ha jómódúbb vagy, lehet magától értetődöbb a számodra a jobb körülmény, jobb minőség, kisebb-nagyobb luxus. Ezt egy kevésbé jómódú nem engedheti meg magának vagy csak ritkán, vagy ha mégis akkor áldozatok árán. Egy-egy áldozat még beleférhet, de sok áldozat azért felőrli az embert.


Nem tudom mi történhetett a szakításotokkal, de nekem úgy tűnik hogy tettél valami megjegyzést a párod anyagi helyzetére, amivel nagyon érzékeny pontra tapintottál és ő ezen kiakadt. Az hogy miért nem keresel gazdagabb pasit arra utal hogy frusztrálta hogy gazdagabb vagy nála. Az meg hogy el akartál menni szórakozni vele kettesben, hát bármit is takarjon, de nekem inkább egy többnapos wellnesshétvégét sejtet egy jobb szállóban, ami akár egy átlagembernek elég nagy kiadás.


Azt mondod, hogy a barátnőjét nem tudja elvinni, de egy új bukosisak fontosabb volt neki. Na igen, ebből nekem jobban tisztázódik a helyzet. Mérges voltál rá, mert a bukosisakra költött, te meg elvártad volna, hogy ELVIGYEN. Az átlagembereknek jóval szűkösebbek az erőforrásaik. Gyakran meg kell gondolni mire költ. Egy bukosisak tényleg fontos lehet, akár tetszik ez neked akár nem.


Átlagban is szerintem a férfiak többre tartják azokat az eszközöket, amik maradandóak, mint a luxusélményeket. Tudom, hogy a nőknek nagy élmény egy drága étterem vagy egy drága kávézó, de egy dolgozó ember szívesebben költi a pénzét olyan eszközre, ami maradandó. Mint pl egy bukósisak.


Nem lenne ok arra, hogy meghátráljanak tőled az ha gazdagabb vagy. Önmagában nem lenne ok. Miért feltételezi valaki, hogy biztosítani kell neked a körülményeket? Ha tényleg igényled ezeket a körülményeket, és neheztelnél a pasira, ha nem bírja anyagilag, az tényleg elriaszthatja.


Igen, nem te vagy a gazdag, hanem a szüleid. Ebből már feltételezhető, hogy neked csak pénzed van, de nem dolgozol meg érte. Az emberek máshogy látják szerintem a világot, amíg kapják a pénzt és máshogy amikor meg kell keressék.


Szerintem döntsd el milyen ember akarsz lenni, mi a fontos neked. Az élet nem mindig olyan, mint a filmekben és a bestseller regényekben levő kitalált férfifőszereplők. Egy férfi erőforrásai végesek. Ha valaki dolgozik, ad magára, van valami hobbija, stb, gyorsan elfogy 24 óra és elfogy a pénz is. Gondold meg mi kell neked és milyen férfit tudnál elfogadni.

2016. dec. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
43%
Tudod, hogy mi a baj, cicám? Amit a te popsikád alá raknak a szüleid egy csettintésre, azért ezek a faszik lehet éveket güriznek. Te csak elfingod magad, ide, meg oda akarsz menni, ezt, meg azt akarsz venni, megkapod a zsét, és tiéd a pálya. Ami neked két fillér, az némelyik srácnak egy vagyon. Te normálisnak tartod magad, és ők is annak tartják magukat, igazából ezen a téren egyikőtökben sincs hiba, egy a bökkenő, a vagyoni/társadalmi különbségek miatt nem vagytok egymáshoz valók. És valóban jó tanácsot adtak, keress egy gazdagabb hapsit, akivel nagyjából azonos az életkörülményeitek.
2016. dec. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem normális. Keress hozzád illőt, társadalmi szint szerint is.

Pl. nekem mindenem megvan, lakás, kocsi, azt dolgozom amit szeretek, többet keresek, tehát van megtakarításom..., viszont, ha megkérnén a kezed, tuti össze vesznénk az esküvő helyszínén... :)

2016. dec. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Igazuk van abban, hogy ezt mondták. Te megszoktál egy életszínvonalat, amiért nem kell megdolgoznod, és nem éreznéd jól magad, ha lejjebb kéne adnod, ezért úgyis dobnád őket egy idő után.
2016. dec. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
nincsenek fúlós cuccaim, és normálisan öltözködök. az ismerőseim hozták őket anno hozzám a hz bulikba és ott ismerkedtem meg velük.
2016. dec. 2. 20:20
 9/13 A kérdező kommentje:
Én nem dobnák soha senkit. Soha nem is dobtam senkit sem..
2016. dec. 2. 20:23
 10/13 anonim ***** válasza:
"fúlós", "dobnák" - ezek után szerintem a 7-esnek lehet igaza, és csak ürügy, amit mondanak neked.
2016. dec. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!