Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért mindig az kell, akit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért mindig az kell, akit soha nem kaphatok meg?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Először is nagyon szépen kérek mindenkit, ne ítéljetek el!


14-16 éves korom körül voltam először "szerelmes" (direkt idézőjelbe téve, mert az inkább volt egyfajta rajongás egy ideál felé, hiszen nem is ismertem annyira az adott férfit). És igen, férfit: sokkal idősebb volt nálam. Aztán persze idővel beláttam, hogy mennyire gyermeteg volt az az egész, ráadásul nagyon félre is ismertem az illetőt, de ez most mindegy. És természetesen soha semmi nem történt közöttünk. Teljesen túlléptem rajta, most viszont úgy érzem, megint hasonló köröket futok. Nem épp az a szituáció, és komolyabbak az érzéseim is, de akkor is szinte tök ugyanott vagyok.

Szóval itt vagyok 20 évesen, és egy apám korabeli férfiért vagyok oda. Szörnyen vonzódom hozzá szexuálisan és intellektuálisan is. Annyira nagyon jól nem ismerem, ezért annyira komoly érzelmeknek nem merném nevezni, amit táplálok iránta, de annyi biztos, hogy hihetetlenül érdekel, és mindent tudni akarnék róla, meg akarom ismerni egyre jobban és jobban. Amit pedig eddig ismerek belőle, azt nagyon szeretem... Csakhogy megint ott tartok, hogy abszolút nem lehet semmi, hiszen sokkal-sokkal idősebb nálam, ráadásul - és most végképp ne ítélkezzetek, légyszi - egy egyetemi oktatóm. (Emellett: csinosnak, szépnek szoktak tartani a fiúk/férfiak, de szinte biztosra venném, hogy jóformán csak egy "kislány" vagyok számára, akként tekint rám.)

Tehát nyilván az ég világon semmit nem teszek, csak rágódom, őrlődöm magamban. Próbálok ismerkedni, nyitott lenni korombéli srácok felé vagy kicsit idősebbek felé, de valahogy nem megy. Vonzódni se tudok hozzájuk, és senki nem is éri el az ő "szintjét" a szememben, senki nem érdekel úgy és annyira, ahogy és amennyire ő. (Eleve az idősebb korosztályhoz tudok csak igazán vonzódni és érdeklődni irántuk, ami szintén zavar.)

Tudom, hogy egyébként ilyen esetekben közrejátszik a hierarchiai viszony is, illetve az is még egy plusz, hogy úgymond "elérhetetlen", de úgy érzem, hogy ettől függetlenül is nagyon érdekelne, és iszonyatosan vonzana ugyanúgy. Túltenném magam ezen valahogy, és nem kattognék rajta, ha nem lenne olyan szinten komoly hatással rám, hogy mások abszolút nem is tudnak érdekelni (bármennyire is próbálkozom), és hogy mások kicsit sem tudnak így beindítani.


Mi tévő legyek? Mit gondoltok, mit tanácsolnátok?

Légy szíves, csak rendes, ideillő és ne becsmérlő/lenéző válaszokat írjatok, a "trollkodást" és beszólásokat mellőzzétek! Előre is köszönöm a válaszokat, és köszi, ha végigolvastátok!



2016. dec. 26. 00:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
BOrítékolom édesapáddal való kapcsoaltodban történt egy blokk, elakadás. Egy 2 és kb. 10 év közti beszorult gyerek van benned, ami nincs feloldva. Ennek mi a következménye? Kitöltöd olyan fantáziákkal, álmokkal, vágyakkal az űrt, ami nem reális, csak ideális. Tehát a valósághoz semmi köze nincs, ezt mintegy kompenzációként végzi el az agyad. Súlyos problémák lapulnak itt, amit ki kéne kutatni és feloldani. Ez nem teljesen megszokott és normális szituáció. Valamiért annyira álomvilágban élsz, hogy már magad sem látod, mi a valóság és mi illúzió.
2016. dec. 26. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm #1-es a hasznos választ!

Igazából nem tudom, apukámmal mindig nagyon jóban voltunk, a mai napig bármikor bármiben számíthatok rá, és ez mindig is így volt.

2016. dec. 26. 00:39
 3/8 Szergej55 ***** válasza:
64%
Egyszerűen rátaláltál valakire, aki a szemedben eléggé alfa, így ahhoz vonzódsz, a környezetedben meg mást nem látsz ilyennek, ezért az, hogy mással nincs semmi.
2016. dec. 26. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%

Apaklomplexus, illetve vonz a tanárodban,és vonzott abban a másikban is, hogy felnézhetsz rá. Én is jóban vagyok apukámmal, mégis sokáig a 10-15 évvel idősebbek jöttek be, talán mert mindig is anyukám volt a férfi...


Hány éves amúgy ez a férfi? Mert ha mondjuk 40, az még annyira nem is gáz, ismerek ilyen korkülönbséggel párokat...

Viszont ha reálisan gondolkodsz, akkor egy dolog hogy elérhetetlen (ami valóban nagyon vonzó), másik viszont az, hogy mi lenne ha mégse lenne az? Nem lenne túl okos dolog egyikőtöknek sem egy kapcsolat. Hogy vizsgáznál Nála pl.? És őhozzá hogyan állna a többi kollega? Nekem is volt egy tanár fősilun akihez nagyon vonzódtam- és ő is hozzám szerintem, de sose volt köztünk semmi.

Nem tudom ha másodikban nem lett volna barátom, akkor nem lett volna e vele is már valami.


A megoldást a problémádra nem tudom, csak Ennyit, hogy gondolj bele mennyi gond lehetne abból ha összejönnétek. Pláne ha nős. Vagy nem az? De mindegy is.

2016. dec. 26. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi, 4-es!

40 fölötti férfiről van szó, és nyilván addig nem akarhatnék kapcsolatot, semmit, amíg az oktatóm. De ettől függetlenül úgy gondolom, hogy nem lehetne nála esélyem amúgy sem, biztos nem "nőként" tekint rám.

2016. dec. 26. 01:28
 6/8 A kérdező kommentje:
Írjatok még, légyszi! Valami tanácsra lenne szükségem, ebben a helyzetben mit tegyek? Annyira kell Ő, hogy másra nem is vágyom, más nem tud érdekelni, hiába ismerkedem. Elsősorban ezt a problémát szeretném valahogy megoldani, csak nem tudom, hogyan. Hiába próbálkozom ismerkedni már jó régóta, az nem segít...
2016. dec. 27. 22:56
 7/8 anonim ***** válasza:
50%

Szia!


Oktató vagy tanàr? Nem mindegy! :D


Nàlunk van egy oktató akivel a csajok mindenfèlèt akarnak... szegèny, de viccet fèlre tève, hàt tèny, hogy nagyon, de nagyon ott van. Èn pl. nagyon bìrom, mert àllati okos, jókat lehet vele dumàlni.

Szerintem egyszerűen csak az van veled, hogy a korodbeli sràcok nem olyan èrettek ès mèg nincs egy kiforrott stìlusuk, főleg ami a vìselkedèst stb illeti. Nem apakomplexusod van, csak mèg nem talàlkoztàl ilyennel ès most össze vagy zavarodva. De legalàbb van rà remèny, hogy korban jobban hozzàd illők között is talàlhatsz hasonlót. Vannak nagyon gyerekes negyvenesek is. :D

2016. dec. 28. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%

Húha, ismerős. :D Zavarbaejtő érzés, az biztos. Szerintem is inkább az lehet ennek az oka, hogy a "mai" fiúk borzasztóan el vannak nőiesedve, nincs meg az a férfias tartás, ami az idősebbekben megvan.

Én is vonzódok ehhez a stílushoz,de tudom,hogy nem lehet semmi belőle, mert nem engedhetem meg magamnak, később kellemetlenségek származhatnak belőle rámnézve.

2016. dec. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!