Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért ilyen nehéz megtalálni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ilyen nehéz megtalálni a hozzám illő nőt? (kisregény)

Figyelt kérdés

(Mielőtt törölnétek a kérdést, nem ismerkedési céllal írtam le, netes ismerkedésből nem sok jó tapasztalatom származott. Köszi.)


Mondhatnátok, hogy 24 éves férfiként mit panaszkodom itt a GYIK-en, előttem az élet, menjek ismerkedni. Nem is arról van szó, hogy feladtam volna, csak valamiért belefáradtam egy időre az egész ismerkedésbe. Abba, hogy megismerkedem egy nagyon helyes lánnyal, passzolunk meg minden, aztán néhány hónap után teljesen közömbös leszek számára, mintha csak barátok lettünk volna. Pedig én mindig odafigyelek rá, rendes, ápolt vagyok, talán túl kedves, ha létezik egyáltalán ilyen emberi jellemzés. A lényeg az, hogy komoly kapcsolatom még nem volt, csak ilyen csókolózós, haveri, barátinak kinéző kapcsolat, amiről én mindig azt gondoltam, hogy több is lehetne belőle idővel.


Nem szeretek diszkóba, bulikba járni, jobban kedvelem az ismerősökkel a sütögetős kerti partit, egy jó hideg üdítő, vagy sör melletti beszélgetéseket akár mélyebb témákról is. Nem vagyok divatmajom, és médiafüggő, ami szerintem a mai világban nagyon jellemző. Csak azt nem értem, hogy miért nem találok egy olyan valakit, akivel kölcsönösen bejövünk egymásnak. Voltak olyan nők az eddigi életemben, akik szimpatikusnak tartottak, csak hát a részemről nem volt meg az a bizonyos "kémia", az a plusz vonzódás. Ismerőseim folyton mondják, hogy járjak el több helyre, egyetemi programokra. Bár nem mindegyikre, de ami engem érdekel arra mindig elmegyek, interjúkra, előadásokra, nyílt napokra, stand-upokra, de egyedül koncertekre pl. nem nagyon. Bulikba, diszkókba pedig egyáltalán nem, nem az én világom, nagyon nem. Sőt a zenei világom se nagyon helyezhető a jelen időbe, hanem inkább a 70-es, 80-as évekbe, színházba, moziba szívesebben járok. A kinézetemmel sincs bajom, egy kis önbizalomhiány az van bennem, az már igaz.


Nem szeretnék demagóg stílusba átcsapni, de én úgy látom, hogy nagyon sokan nemtől függetlenül, nagyjából ugyanazt szeretik, elveszik az egyéniség szerepe a mai társadalomban. Nagyrészt azt szeretik az emberek, amit a média nyom a társadalomra, nincs egyéniségük, saját érdeklődési körük. Nem általánosítok, mert az nem lenne igazságos és reális sem, csak nagyon ezt veszem észre. Alapvetően szűk baráti társaságom van, de velük sem járok össze gyakran. Ismerősök vannak, a régi barátok általános, középsuliból már elkoptak, más irányba sodorta őket az élet, a tartós barátság eléggé ritka manapság, inkább haverok vannak. Egyetemi csoporttársakkal is össze voltam nőve egy jó pár évig, de már én éreztem azt, hogy nem tartozom közéjük, nagyon gyerekes a viselkedésük és csak a virtuális világ érdekli őket nagyrészt. Ebből elegem is lett. Nem az, hogy nem találkozom velük, csak kevesebbet. Nem is jegyezték meg, hogy mi van velem, nem érdeklődtek, szóval ezt úgy veszem, hogy nem éppen bántja őket a dolog.


Új ismeretségeket, köröket megismerni, pedig nem tudom, hogy kellene, beszélgetek emberekkel nem is az a gond, de hosszútávú erős haveri/baráti kapcsolatot kialakítani nehéz inkább. Talán ott találkozhatnák olyan lányokkal, akik hozzám illenek értékrend szempontjából. Egyetemen olyan szakra járok, ahol pont kevés a lány, igaz van néhány, akik bejönnek, de a viselkedésük nem, amúgy is van már barátjuk. Könyvtárba is sűrűbben járok tanulni, olvasgatni, nem feltétlenül ezzel a céllal, de hátha megismerkedem egy baráti közösséggel, aki elfogad olyannak amilyen vagyok.



2017. jan. 14. 14:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan így vagyok én is csak egy picivel fiatalabban. És szintén nem tudom elképzelni, hogy hogy lehet normális barátnőt találni. Numerára találni, sőt van, hogy szinte jelentkeznek, de akivel kapcsolatot is kehetne azt nem találok. Ezek a rövid dolgok meg nem érdekelnek.
2017. jan. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A válasz a kérdésedre benne van a leírásban: "Új ismeretségeket, köröket megismerni, pedig nem tudom, hogy kellene"
2017. jan. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én már 30 felett vagyok , de most újra egyedül.

Kb ugyan az a szitu mint nálad. Ugyanúgy túl "válogatós" vagyok. Az a baj amilyen pár nekünk bejönne, az kb a nők 10%-a. És ebből a 10%-ból már majdnem mindenki foglalt.

Így kicsi az esély hogy találkozunk megfelelővel.

Ne félj új hobbikat , elfoglaltságokat keresni, hátha összefutsz a nagy ővel. Sok sikert!

2017. jan. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, én is hasonló helyzetben vagyok most nőként, egyszerűen nem találok olyat, aki megugorja a lécet, és hosszú távra, akár a gyerekeim apjának el tudnám képzelni (persze még nagyonnagyon messze van az még)


kb egy éve ért véget egy hosszabb kapcsolatom, azóta próbálkozok..bár nem vagyok kapcsolatfüggő, de hát na, az ember társas lény, és hiányzik a szex is, és az egyéjszakás kalandokat nem nekem találták ki.


a környezetem engem is biztat, de egyszerűen ha pár alkalom után érzem, hogy nem passzolunk, nem akarom egyikőnk idejét sem pazarolni. ahogy egyre érettebb az ember, "sajnos" úgy nőnek az elvárások. tinikoromban elég volt annyi, hogy vicces, helyes, meg viszonylag értelmes legyen a srác :D

nos, sok hasznosat nem írtam asszem, sajnálom, kicsit kipanaszkodtam magam, de hátha annyira jó volt, hogy érezd, sokan vagyunk hasonló helyzetben :)


22/l

2017. jan. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Rögtön az első mondatban megadtad a választ: Előtted az élet. (És nem látsz tőle semmit:-))

Viccet félretéve. Az ember szereti másra kenni a sikertelenségét. Erre találta ki istent, az előre megírt sorsot, a csillagokat, a karmát, a sok más isten agarát. Pedig ha te nem tudod fenntartani egy nő szerelmét sem, akkor tuti, hogy a hiba a te készülékedben van.

És ne bánd, hogy így történt. Inkább tanulj ezekből a kudarcokból, hogy mire valóban megtalálod azt az egyet, aki mellett le akarsz horgonyozni, akkor már tudd, hogyan kell jó partnernek lenni. Tudd, hogy mit kell tenned ahhoz, hogy az imádott nő valóban nőnek érezze magát melletted. (Mert ez volt a hiba.)

2017. jan. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Fenntartani a szerelmet? És mit mondjon az, pl. egyik ismerősöm, aki folyton szapulja a barátnőjét, bunkó vele, de nem válnak el egymástól, 6 éve együtt vannak. Kérdem én, ott mi tartja össze őket? A szex? Mert hogy az érzelmi közelség, kapocs biztosan nem. Ez manapság ennyivel el van intézve?
2017. jan. 14. 16:52
 7/13 A kérdező kommentje:
Örökké tartó szerelem nem létezik, azt már most meg mondom. Egy idő után alábbhagy, és szerencsés esetben átalakul szeretetté, ami egy erősebb kapocs, de nem olyan intenzív. Sokan a szerelem érzésére vágynak, arra az intenzív, rózsaszín ködös érzetre, ezért válnak el szerintem olyan sokan egymástól, mert már nem érzik ezt. Én pedig a szeretetre vágyom egy párkapcsolat felől, hosszútávon.
2017. jan. 14. 16:56
 8/13 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Azok alapján, amiket leírtál és ahogyan leírtad, egy intelligens, komoly, célorientált férfinak tűnsz, akinek van önismerete, amit kevés embert mondhat el magáról. Ez alapján a leírás alapján nálam tuti befutó lennél. Fel a fejjel!
2017. jan. 15. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

* ember


Előző válaszoló, 22/L

2017. jan. 15. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Abban teljesen igazad van, hogy egyre kevesebb az ilyen vagy hasonló értékrenddel rendelkező lány. Éppen ezért biztos nem könnyű a helyzeted, mert nagyon szűk az a réteg, akiket párodként, hosszú távon el tudnál képzelni. Ennek is egy nagyobb része már foglalt a huszas évei közepére, hiszen része az értékrendjének, hogy hosszú távon, családban gondolkodik, ilyen céllal alakít ki párkapcsolatot. Ez pedig ilyen korra már sokszor össze is jön.

Hogy mit tudsz tenni? Szerintem fontos lenne - a nehézségei ellenére - nyitni új közösségek, társaságok felé. Persze szigorúan olyan közegekben, ahol jól érzed magad. Csak úgy tudsz egy ilyen típusú lányt megismerni, ha új emberekkel ismerkedsz. Erre egy lehetőség az internet, de ahogy írtad, azzal negatív tapasztalataid vannak, amit én személy szerint nem csodálok.

Próbálj nyitni, ismerkedni olyan helyeken, ahol te is jól érzed magad, felszabadult tudsz lenni. Esetleg próbálkozz valami szabadidős tevékenységgel, ami érdekel, ott is lehet új emberek megismerni.

Mindenképp fel a fejjel, még nem szavad elkeseredned, tényleg van időd.


24L

2017. jan. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!