Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A társadalom miért néz furán...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A társadalom miért néz furán a szingli 30-asokra,40-esekre, hogy biztos baj van velük?

Figyelt kérdés
Azért nem azt jelenti, hogy baj van. Sokszor megcsalják, átverik, kisemmizik a másik félt, az pedig egyedül marad vagy sérült is lehet akár. Én is 32 vagyok, férfi, múltkor mondták nekem, hogy mi van veled, nincs senkid, beteg vagy, se gyerek, pár sem? Bár azt hozzá tették, hogy ha nő lennék, még nagyobb lenne a gond, mert ketyegne a biológiai órád. Szerintem teljesen mindegy, férfi vagy nő. Nem biztos, hogy ők maguk tehetnek róla (hacsak ki nem zárják hermetikusan a másik nemet önszántukból), hogy szinglik. Plusz ott a társadalmi, munkahelyi, baráti, ismerősi nyomás, hogy nem vagy-e meleg stb.
2017. febr. 4. 12:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért beszélsz ilyen emberekkel? Milyen jogon kérnek számon rajtad olyan dolgot, amihez semmi közük?
2017. febr. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy jó kérdés. 36 évesen maradtam egyedül férfiként úgy, hogy az exemmel előtte gyereket, közös házvásárlás terveztünk, majd egyszer csak úgy döntött, hogy ő mégsem ezt szeretné (nem csak úgy, hogy nem velem, mert azóta sincs senki komoly neki sem).



Azóta számtalanszor hallottam, hogy aki ennyi idősen egyedül van, azzal valami gond van... Lehetséges, bár előtte nagyon sok ideig hosszú kapcsolatokban voltam. Most viszont úgy érzem már maradok szingli és kapom a megvető szavakat, mintha rajtam múlna csak...

2017. febr. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos birka nép a társadalom, szemellenzővel közlekednek a legtöbben. Egészen addig senki sem érzi ezt, még nem tapasztalja mindezt saját magán. Bármikor jöhet egy baleset, meghal a párja, gyerekei stb. Persze ezt nem kívánja senki, de a legtöbben egyszer majd tapasztalják a mérhetetlen bánatot, szomorúságot. Ugye ott vannak a halálos, pl daganatos betegek. Sajnálkoznak az emberek, pl gazdagok, hogy jajj de car neki, de jó nekem, mert nekem soha nem lesz ilyen bajom. Aztán hallom utána, hogy ezeknél is beütött a baj, meg azoknál is, árván maradt gyerekek, hiába a sok pénz. Tehát így kellene ezt nézni, nem úgy, hogy én úgysem kerülök ebbe, engem soha nem hagy el a párom. Mi erre a garancia? Soha, semmire nincs. Hány és hány olyat tudok, hogy tökéletes 40 körüli pár, gyönyörű anyuka, jó munkahely, gyerekek. Aztán a pasi bekattant, kapuzárás rájött és váltott egy ,,lotyóra". 100 meg egyet tudok ilyet ismerősi körömben.
2017. febr. 4. 13:18
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

31/F


Én is szingli lettem egy időre , és megkaptam ugyan ezt , sok szókimondó ember van akik a semmiből hozzák fel a témát.

Teljesen természetesnek veszik , hogy ennyi idősen már házasság és gyerek legyen.


De mi van akkor , ha közel egy évtizedes kapcsolatomnak lett jó okkal vége és ezért vagyok újra pályán ?

Mi van ha nem miattam , vagy minimum nem csak miattam alakult így ?


De nem aggódom, mert azt mondják egy férfi 35 éves korára van ereje teljében. van még idő . :)


Aki pedig ilyenekkel támad le ignoráld, én is azt teszem, vagy közlöm, hogy jó akkor mutass egy normális nőt.. na az már nem megy.

2017. febr. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kik ezek az emberek? Barátok?
2017. febr. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én is sokszor megkapom ezt, és a legtöbb esetben olyan emberektől, akiknek egyrészt fogalmuk sincs mi a mai helyzet, másrészt kb. csak a nevemet tudják, meg hogy egyedülálló vagyok.

Néha leordítanám a fejüket, mert ilyenkor meg jön, hogy "peersze a nők meg a szinglilét...", meg "a nagy emancipáció átka", meg "az önmegvalósítás" és hasonlók.

Nem tehetek róla, hogy pl. a legutóbbi kapcsolatomnak is azért lett vége, mert 30+ évesen a pali azt gondolta, "van még legalább 10 évem a házassággal és a gyerekkel, még élni akarok..." (34/nő)

2017. febr. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Rám 28 évesen is furán néznek néha, bár nem szoktam vele foglalkozni. Sorolhatnám én is azokat a fiúkat/férfiakat, akik amúgy szerettek velem lenni, de nem akartak "túlságosan függeni". Olyannal meg nem tudok együtt lenni, akit nem szeretek...
2017. febr. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ezt úgy lehet megelőzni szépen, h kérlek ne turkálj a magánéletemben. Durván SKH.

Nem kell magánéleti párkapcsolati, pénzügyi.... dolgokat vadidgenek orrára kötni.


Pl én se karok se gyereket se kapcsot és nem beszélek erről. Ennyi. Munkahelyen evidens h próbálnak turkálni privát dolgokban. Koptatni kell.

2017. febr. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mert a normától eltér. Az átlag negyvenesnek 10-20 év közötti gyereke van és x éve házas, a legtöbb nő akar gyereket, a legtöbb ember heteró stb, aki ezektől a "normáktól" eltér azt a korlátozottabb emberek nem tudják megérteni.
2017. febr. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem meg ma már csak a vak nem látja h rég a gyerektelenek vannak társadalmi többségben.


Maga a házasság meg kb 10 éve kiment divatból.

És rengeteg ember él egyedül, bizonyos részük nem feltétlen a kényszer okán.


Am meg v mi 30% tudatosan nem is akar gyereket.

Az h v mi fura az idő kérdése. Észak Koreában "fura" metal-t hallgatni. Az SZU-ban fura volt farmert hordani sőt volt akit ezért meghurcoltak.

40 éve nem létezett olyan szakma h informatikus... ez így mind fura.


Szerintem idővel az lesz a fura ha v kinek gyereke lesz. Az emberek kezdenek rájönni h e nélkül is van élet.

2017. febr. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!