Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Nők, ismerkednétek-e olyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nők, ismerkednétek-e olyan férfival, aki nem felel meg rengeteg férfiakról szőtt általánosításnak?

Figyelt kérdés

Nagyon sok olyan általánosítás van a férfiakról, aminek nem felelek meg, sőt kifejezetten kilógok néhányból. Ímígyen néhány példa:


1. "Minden férfi szereti a focit"


Hát nem. Nagyon nem. Még az EB, VB elődöntőit szívesen megnézem (illetve, ha a magyarok kijutnak akkor még azt), számomra ennyivel ki is fújt a foci. Csapatok közül is csak párat ismerek, onnan is főleg a 2012 körüli játékosokat, mivel meg akkor gondoltam adok egy esélyt a dolognak. Illetve még azt tudom, hogy C.Ronaldo és Pepe (és úgy az egész Portugál csapat), nem szimpatius, engem a helyi kisebbség tagjaira emlékeztettek.


2. "Minden férfi szexmániás".


Ez sem igaz. Van libidóm, vágyom is a dologra, de az általánosításokkal szemben nem minden percben és főleg nem mindenáron.


3. "Minden férfi szeret barkácsolni".


Újabb mellélövés, bár közrejátszik, hogy a kézügyességem masszívan tartja a Jar Jar Binks és a Mr.Bean által felállított szintet.


4. "A férfiak nem tudnak jól bevásárolni, bénák benne"


Ez sem igaz rám. Kiskorom óta járok bevásárolni anyámékkal, és kb. 12 éves korom óta önállóan is, 17 éves korom óta pedig még le is körözöm anyám, mivel olcsóbban kihozom, ugyanazt az összeállítást.


5. "A férfiak isznak, imádják a sört".


Pfúúúúúúj. Míg a bort kedvelem (de nm a koccintós meg a tűzmadár szintjét), a sörnek már a szagát sem nagyon. Igaz, apám merev alkoholista volt, lehet ezért sem. A részegség sem nyerte el a tetszésem.


6. "A férfiak imádják a kocsikat"


Nem. Számomra az új modellek tökegyformák, legjobban a '80-as évek Audi-Mercedes-BMW-Volvo szögletes autói tetszenek (Audi 100, Mercedes 200) És magam is valami hasonló autót szeretnék (kivéve ha nagyon gazdag vagyok, akkor egy szögletes luxuautó). De sosem érdekeltek olyan dolgok, hogy "úúúúú ez 12 hengere!!!!" "úúúúú ez kéccázra gyorsul 10 másotpörc alatt!" Inkább egy szögletesebb "férfias" kocsi, ami szépen hozzám nő az évek alatt.


7. "A férfiak harsányak, primitívek, manipulálhatóak(!)"


Nem és nem. A megfontoltság, ravaszság és az egészséges gyanakvás mindig is előrébb volt nálam, mint a fenti hármas.


8. "A férfibüszkeség..."


Ez általában azokat jelenti az általánosításban, hogy a férfi biztos minden dologból ügyet csinál, csak hogy keménykedhessen. Nem jellemző, jobb a kompromisszum, akár még úgy is, hogy látszólag a másik nyert, de valójában az történik amit én akartam. A másik, meg dicsekedjen csak...


9. "A férfiak imádják a szőke, vékony modelleket".


Nos, ez talán féig igaz, bár attól függ, mit jelent a vékony a kérdésben. A kifutómodellek vasalódeszka-vékonysága semmiképpen sem tetszik. Inkább a formás, kicsit vastagabb (nem kövér) nők. Lásd még "curvey" szó alatt.



Szóval sok általánosításnak nem felelek meg. Ezért kaptam már sok sértést, sokszor nem hiszik el, "férfiatlan" vagyok, stb.


Ismerkednétek-e olyannal aki ilyen?



2017. máj. 2. 21:32
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
*portugál
2017. máj. 2. 21:36
 2/14 anonim ***** válasza:
85%
És ettől most olyan különlegesnek érzed magad??
2017. máj. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket az általánosításokat hol láttad? Valami női magazinban? :D
2017. máj. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ismerkednék ilyennel is, meg olyannal is aki megfelel az általánosításnak. Csak mert olyan dolgokat soroltál fel, ami nem lényegesek egy párkapcsolatban. Felőlem szeresse a focit, sört, barkácsoljon, vagy ne... Nem számít.
2017. máj. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

#2


Ilyet hol írtam?


#3


Női magazinokban (nem vagyok olvasójuk, a régi fodrászatban volt szerencsém hozzájuk amíg vártam a soromra), gyakorikérdések, média, a nem túl kedves ismrőseim, utca, de még sok könyv is tele van ilyesmikkel. A sitcom sorozatok pedig meg sincsenek egy-egy ilyen szereplő nélkül.

2017. máj. 2. 21:48
 6/14 A kérdező kommentje:

#4


Ez is jó. A lényeg, hogy nem kizáró ok ez a lista.

2017. máj. 2. 21:49
 7/14 anonim ***** válasza:

Rám csak 2 igaz, de sosem kérdőjelezte meg senki sem "valódi" férfi mivoltomat. Még én sem. :D

Szóval ne aggódj, sokan vannak, akik nem ezekből a pontokból van összerakva.

2017. máj. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Engem csak az zavar, hogy úgy fogalmazol, hogy phúúúúj, erről ovisok jutnak eszembe. :) Egyébként csak magukat az állításokat futottam át, bocsi, ha nem olvastam el figyelmesen. Engem nem zavarna. Egyébként sok ilyen fiú/férfi van szerintem. Ismerek olyat, akire igazak a fentiek, talán csak a 9. nem, és tapadnak rá a nők.
2017. máj. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én pont ilyen vagyok, bár én meleg vagyok.

A legtöbb meleg ismerősöm is ilyen, kb. leírtad a sztereotípikus meleg férfi személyiségjegyeit, ha én is nagyon általánosítani akarok, ahogy te tetted.

2017. máj. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Ha van elég pénze, igen.
2017. máj. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!