Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért van ez a dolog a nőknél,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van ez a dolog a nőknél, hogy élettársi kapcsolatba nem mernek, akarnak gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

Az egyik itteni friss kérdés adta az én kérdésemhez az ihletet. Nem érzik elég biztosnak, stabilnak az élettársi viszonyt ehhez? Vagy mi az oka? Én úgy érzem, ez a felfogás egy divatjamúlt, elavult hozzáállás, amihez sokan mind a mai napig valamiért foggal-körömmel ragaszkodnak, pedig el kéne engedni. Tudjuk nagyon jól, hogy a házasság sem egy "életbiztosítás" manapság, sőt, sokszor egy addig kiválóan működő együttélést úgy vág haza a papír, mint annak rendje és módja.


Vannak férfiak, akik mereven elzárkóznak a házasságtól, az azzal járó felhajtástól, hajcihőtől, nem bírják a megjátszott bájolgást, amit a vendégek előtt kell leművelni(akiknek jó részét talán nem is ismerik), és visszatartja őket a dologtól a sok zátonyra futott házasság, amit környezetükben látnak. Viszont szeretnének apák lenni egyszer. Az ilyenek mondjanak le arról, hogy egyszer átélhetik az apaság örömét, vagy szimplán csak egy ugyanilyen, felhajtáskerülő hölgyet kell keresniük?


Mit gondoltok erről? Hölgyek, miért van ez nálatok?



2017. júl. 10. 11:01
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
0%
Mert ostobák.
2017. júl. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
38%

Én nő vagyok, de házasság nélkül is simán vállalnék gyereket, ha az egy kiegyensúlyozott kapcsolatra van alapozva.

Teljesen egyet értek azzal, amit írsz.

Szerintem esetleg az is lehet az oka, hogy ezek s nők félnek, hogy mit gondolnak majd róluk, ha házasság nélkül teherbe esnek.

2017. júl. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
80%

Meg is válaszoltad a kérdésed.

A házasságot valamiért már komolyabbnak, biztosabbnak érzik, mint azt, hogy csupán együtt élnek. Lehet ez csak a sokáig fennmaradó szokás miatt rögzült ennyire, de azért vannak páran, akik házasság nélkül is vállalnak gyereket, csak meg kell találni azt, aki hasonlóan gondolkodik.

Saját véleményem szerint ennek a kulcsa abban rejlik, hogy ha már megkéri a férfi a nőt, akkor az egy nagyobb szintü elköteleződést jelent a férfi részéről, ahonnan a nő azt érezheti, hogy a férfi egész életére őt választotta, szóval megnyugodhat és gyereket szülhet, mert nem marad egyedül. Az már más, hogy ma már nem igazán maradt meg az értéke ennek, és úgy kötnek házasságot, hogy aztán komolyan se veszik és felrúgják akármikor. Viszont ez a megnyugvást adó érzést még hozzá kötik, ezért állapodhatnak meg benne könnyebben a nők.

2017. júl. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 A kérdező kommentje:
#2 Remek választ adtál, igen, vélhetően tartanak a környezetük váleményétől, ez is nagyban bejátszik.
2017. júl. 10. 11:12
 5/46 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a házasság komolyabb elköteleződést jelent. Továbbá nem elhanyagolható kedvezményeket.


Ha életem szerelme, akkor nyilván hajlandó elvenni, de nekem nem fontos, hogy pucc parádé legyen. Lehet kis esküvő, minimális ráfordítással szűk családi baráti körrel. Nekem ez sokat jelent, de a felesleges pénzkidobáshoz nem ragaszkodok. Ha ennyire sem hajlandó értem, akkor nem ő életem szerelme, úgyhogy mindegy. :)

26N

2017. júl. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
100%
Én pl az olyan szánalom házasságoktól vagyok ki, ahol a pasi csak azért veszi el a csajt mert felcsinálta. Én ilyenbe nem mennék bele.
2017. júl. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 Ollókezű Edward ***** válasza:
51%

Mert én úgy érzem, hogy élettársi kapcsolat = várok, hátha jön egy jobb. Így persze, hogy nem vállalok gyereket.

Az esküvő nekem nem felesleges papír, nem a jó kapcsolatok elrontója, és nem felhajtás. Én majd egy nagyon egyszerű, kis körben ünnepelet esküvőt szeretnék, kaja meg minden nélkül. Nem érdekel, hogy mások mit gondolnak.

Ha fel akar csinálni, akkor mutassa ki, hogy nem cask az aktuális ágybetét meg egy incubator a második megtestesülésének.

2017. júl. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
48%

"Mertem" gyermeket vállalni házasság nélkül, szóval nálunk működik.

A történethez tartozik, hogy saját lakással, kocsival és viszonylag jól fizető állással léptem a kapcsolatunkba, így nem éreztem késztetést arra, hogy jogilag (anyagilag) bebiztosítsam magam, mint sokan teszik.

2017. júl. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
0%
anno 1,5 év együttjárás után megkértem a párom kezét, de akkor azt mondta, hogy szerinte még túl korai, tudomásul vettem, többet nem foglalkoztam a gondolattal sem. Azóta egy fél éves megszakítással 11 évet húztunk le együtt, most már nagyon szeretne feleség lenne, de amíg nem lesz közös gyerek addig nem lesz esküvő.
2017. júl. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem ma már annak nagyon elmaradt régiónak kell lennie, hogy mit szólnak. Ma már a kutya nem foglalkozik azzal van-e a papír.

Amúgy én is azt mondom, mert buták, akik ezen hisztiznek, az a pasi aki hagyja még inkább. Azt hiszik, akkor a pasi majd jobban velük marad, akkor nem csalja meg, akkor jobban szereti és a külvilágnak szól, hogy elhitessék minden rendben. Házasságban ők majd szülnek, pasi dolgozik, kötelessége őt eltartani, több pénzt keresni. El lehet mondani, ha majd válnak a pasi a szemét, mert a pasinak mindent el kellene tűrni, szexhiányt, azt hogy minden pénzt ő hozzon haza stb. Válás után meg fizessen. Az teljesen rendben van, hogy a gyerekre, de elég sok nő gondolja úgy, hogy Őt is el kellene tartani. Még jó, hogy magyarországon nincs olyan könnyen asszonytartás. Sok nőt eddig a szülők támogattak, nem csak anyagilag, hanem segítségben is, most majd a pasi, mert ő egy hivatalos ügyet nem tud egyedül elintézni. Hangsúlyozom, nem minden nő ilyen,de nagyon sok.

2017. júl. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!