Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hol lehet hasonló lányokkal/fi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hol lehet hasonló lányokkal/fiúkkal ismerkedni?

Figyelt kérdés

Fiú vagyok, a kérdésben azt írtam, hogy "lányokkal/fiúkkal", mert mind a kettő nemből lehetnek hozzám hasonlóak, sőt..

Pár hónapja múltam 18 éves, de nem mondhatom magamat átlagosnak.

Nagyjából 11-12 éves koromtól folyamatosan vannak problémáim.

Voltam depressziós(legalábbis nagyon annak tűnt) nem egyszer. Szorongós típus vagyok.

Emellett kényszerbetegségben szenvedek(illetve inkább kényszergondolatoktól, amik az őrületbe kergetnek néha).

Igazából, ha valaki csak egy beszélgetésből ismerne, azt hinné, hogy átlagos vagy normális vagyok: semmi mentális betegségem nincs. Pedig, ha hazaérek megőrülök.

Állítólag kedvelhető meg szerethető vagyok, csak én teljesen elvagyok tévedve szerintem.

Szeretek sétálni, főleg télen. Egyedül is jó, de van egy hiányérzetem. Erre a "barátaim" nem vevők, ezért hazasietés lesz belőle.

Barátaim nincsenek.

Bár van 2 "barátom", de ők nem igazi barátok. Velük nem tudok őszintén beszélni a problémáimról/érzéseimről.

Számíthatok rájuk és keresik is a társaságom, de én nem vagyok bulizós/kimenős típus. Így, ha elmennek bulizni/kimennek, de én nem, megkapom, hogy élettelen vagyok.

Kimozdulni nem szeretek. Na jó, inkább utálok. Főleg nyáron.

Szeretem eltölteni az időmet olvasással vagy filmezéssel. Nem tehetek róla, hogy nem szeretem a nagy tömeget.

Kifejezetten irritál. Nem szeretem, ha sokan néznek. Ez könnyen zavarba hoz.

Sajnos sokszor voltam nagyon magányos. Ilyenkor éreztem, hogy egy hozzám hasonló lány társasága jól esett volna, de nem így lett. Akár egy barátnak is örültem volna.

A sok lelki gondomat magamnak kellett megoldanom, már amennyire ment.. konkrétan nem.

A családom ilyenek megbeszélésére képtelen. Sokszor nem is érzem azt, hogy a családom lennének. Csak négy ember vagyunk, akik együtt élnek a ház négy sarkában(majdnem szó szerint egyébként).

Sosem beszélünk egymáshoz sokat, lelki problémákról vagy amúgy bármilyen problémáról.. szinte tabu. Legalábbis én így élem meg.

Önértékelési problémáim is vannak.

Próbálok változni, de elég nehéz.

Bejelentkeztem életemben először pszichiátriára, mert már nem bírom tovább. Az öngyilkosság is megfordult a fejemben.

Szeretnék tovább tanulni és tanárként elhelyezkedni. Mostanában vettem észre, hogy elég labilis vagyok. Így kissé kiláthatatlanná vált a tanári szakma, de még változhat minden.

Labilis alatt nem azt értem, hogy agresszív, csak párszor összeomlok. Ilyenkor nem bírok beszélni, elakad a nyelvem és úgy érzem, hogy vége a világnak, nincs értelme élni.

Különben nagyon szívesen lennék tanár, mert szeretnék tanítani. Szeretek új dolgokat mondani vagy mesélni/tanítani, csak nincsen senki, hogy meghallgassa.


Jelenleg nem is akarok barátnőt egyébként és ilyen állapotban biztos, hogy nem.

Majd amikor begyógyszereztek és javulni kezd az állapotom és látom a reményt arra, hogy mégsem vége a világnak, akkor megpróbálok ismerkedni és változtatni magamon.


De ilyenkor sajnos tudom, hogy egy nagy zsákutcával nézek farkasszemet.

A hozzám hasonló lányok/fiúk kevesen vannak(szerintem) és nehéz velük ismerkedni. Nem amiatt, mert amilyenek, hanem amilyenek az emberek úgy általánosságban véve.

Személyes ismerkedés lehetetlen. Persze tudok beszélgetni lányokkal és barátkozni is próbáltam már fiúkkal(barátság, nem vagyok meleg), de élőben elég nehéz. Ilyenkor inkább a külsőség a fontos.

Nem tartom magamat rondának/szépnek, de szerintem az sokkal jobb, ha valaki interneten ismerkedik. Ott inkább az embert ismered meg. Vannak csalók is, de az ilyeneket ki lehet szűrni(úgy gondolom).

Gondolkodtam társkeresőn, de az is úgy tűnik, hogy ki van lőve. Az ottani lányokra nagyjából 3x-4x-5x több fiú jut. Így egy lányra legalább 95-100 fiú ír naponta, és ahogy a beszámolókból leszűrtem, elég nehéz lehet. Gondolom nem valami felemelő érzés 95 olyan üzenetet kapni naponta, hogy: "csá dugunk?".

Szóval a koncepció a következő a társkeresőkön:

A normális lányok letörlik magukat a sok bunkó miatt.

A normális fiúk letörlik magukat, mert már letörölték magukat a normális lányok.


A hozzám hasonló, visszahúzódó/szorongó természetű lányokkal/fiúkkal hol lehet egyáltalán ismerkedni?

Már olyan tanácsot is kaptam, hogy ilyen lánnyal ne ismerkedjek, mert hosszútávon nem egészséges.

Lehet, hogy igaz(én nem tudom), de én sem vagyok egészséges(mentálisan).

Nem akarok most senkivel ismerkedni, csupán szeretnék egy támaszpontot, hogy ha majd 1-2, esetleg 3 év múlva már valahol tartok az életben és mentálisan egészséges vagyok, számíthatok valamire.

Az elkövetkezendő évek miatt lenne jó egy ilyen támaszpont, hogy ha majd kilábalni kezdek ebből, tudjam, hogy hol kezdjem el.



Szóval.. Szerintetek hol lehet?



2017. júl. 30. 17:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Te egy tök értelmes ember vagy. Jól tetted, hogy elmentél pszichiátriára. Tényleg szüksége van az embernek egy barátra, akinek meghallgatja.

Bár szerintem az a két haver, akit nem tartasz haverodnak is szívesen meghallgatna. Nem biztos, hogy azért, mert te azt feltételezed, hogy ők nem olyanok, attól még nem tudnak azonosulni veled. Illetve még annyi, hogy legyél te is nyitottabb.

Mivel tényleg egy értelmes embernek tűnsz, ezért simán megtanulhatnád leküzdeni ezeket a szorongásokat magadban. Próbáld meg erre képezni magad, esetleg mivel szeretsz olvasni is, kereshetnél könyveket ilyen témában, amikkel fejleszthetnéd a szociális képességeidet,s tb.

Egyébként sok hozzád hasonló ember vagy, én is pl megértelek, nekem is volt tinédzser koromban ilyen korszakom, de rájöttem, hogy ez az, amit fejlesztenem kell magamban. Beiratkoztam pl egy tánccsoportba, illetve, mikor egyetemre kerültem, olvasgattam könyveket, pl a nonverbális kommunikációról és próbáltam alkalmazni, teszteltem, fejlesztettem magam és sikerült is egyszerre 5 barátnőt találni, akikkel így összekovácsolódtunk.

Ja meg a másik, már egy éve járok konditerembe :D Na már most én ugye lány vagyok, de ott is ugye sok ember fordul meg (na te ettől tuti kikészülnél, de ki kellene próbálnod ilyen helyeket) és ott általában én nagyon sokat beszélgetek az emberekkel. Jó nyilván leginkább edzeni jár az ember, de engem jó érzéssel tölt el, ha szocializálódhatok, mert nekem ez célom volt.

A másik, szerintem anyukáddal is simán megróbálhatnál erről beszélni. Próbálj kezdeményezni néha. Mi rossz lehet, nem hallgatnak meg? És? Talán ki tudod magadból is legalább beszélni. Olyan jó érzés lesz hidd el, már csak ennyi, hogy kimondod magadból. Aztán biztos vagyok benne, hogy lesz aki tud jó tanácsot adni.


Mondjuk én már így 21 éves koromra úgy érzem kellő önbizalommal rendelkezem, szóval én szerintem rendben vagyok, ha lehet ezt így mondani :D

De szóval, veled sincs semmi baj egyébként. :)

2017. júl. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Jaj, nagyon aranyos vagy (remélem nem sértő ez a jelző számodra), sajnálom, hogy ilyen állapotban vagy. Sajnos teljesen át tudom érezni a helyzetedet. Ha gondolod, írj privátot. Több pszichológusnál és pszichiáternél is jártam már, pár évig gyógyszert is szedtem. Bár lány vagyok és valamivel idősebb, talán tudnék segíteni pár tanáccsal. Nekem is nagyon sokat jelentett, hogy ismertem pár hozzám hasonló embert, amikor a legnehezebb időszakaimat éltem.

Én egyébként ezen az oldalon is (a mentális egészség kategóriában), és a pszichiáter által előírt csoportos terápián ismerkedtem meg hasonló problémákkal küzdőkkel.

2017. júl. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1# Számíthatok rájuk és akár meg is hallgatnának. A probléma az, hogy nem értenék meg. Tapasztalat sajnos.


Jogosan gondolod, tényleg totál kikészülnék a konditeremtől.

Igazából minden olyan helytől kikészülök, ahol megvan a lehetősége annak, hogy látnak.

Pl: suli. Nem bírok enni sem, mert mi van, ha mondjuk valami kicsöppen a szendvicsből a gatyámra és meglátják? Észrevettem, hogy figyelni is szoktak az emberek. Nem tudom, hogy azért, mert tetszek-e nekik vagy mert furának tartanak. Gondolom a második.


Anya se lenne rossz választás, de nem lehet vele normálisan beszélni. Mindig mindent összeköt ezo-s dolgokkal, hogy istennek mindenhez köze van stb.

Én ateista vagyok, a logika és a tudomány embere.

Nem ítélem el a vallásos embereket, de nem bírom ki, ha rám erőszakolják a nézeteket. Anyám ebben profi.

Szóval ő kilőve.


2# Sajnos nem bírok emberekkel beszélni, ha rosszul vagyok.

Ilyenkor csak forgolódok az ágyban és próbálok szabadulni a kényszergondolataimtól és félelmeimtől, amiktől persze nem tudok. Ilyenkor próbálok racionálisan gondolkozni, de nem tudok. Kénytelen vagyok ilyenre olyankor.


Csoportos terápia? Előírt?!

A kényszerbetegségemnek a tárgya elég beteges, ilyet nem hiszem, hogy ismeretlen emberek előtt kibírnék nyögni.

Esetleg kettesben a pszichiáteremmel, ami majd holnap kiderül.

2017. júl. 30. 21:09
 4/7 A kérdező kommentje:
Amúgy szívesen fogadom a hozzám hasonlók nevében a tanácsokat, hogy hol lehet ismerkedni.
2017. júl. 31. 09:21
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi a kényszerbetegséged tárgya? Itt elmondhatnád, csak hogy világos legyen.
2017. júl. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
23 vagyok, depressziós, ha szeretnél beszélgetni, írj privit nyugodtan.
2017. aug. 2. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Állítólag kedvelhető meg szerethető vagyok"


Mindenki szerethető. Csak hiányosságok miatt vannak rosszak. Te nagyon jó ember vagy. Nagyon jó úton haladsz.



"megkapom, hogy élettelen vagyok."


Ahogy te is fogalmaztál, nincsenek emberi barátaid. E ismerőseid nem értenek téged. Magasabb szintet kell keress, mint ők, barátságra.



Aranyos vagy nagyon. Minden rendben lesz veled. Tudatos gondolkodással kezd magad kezelni.



Legjobbat néked.


Örök üdvözletem.

2017. aug. 27. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!