Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért ugrott meg drámaian az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ugrott meg drámaian az emberek átlagmagassága kb. a 95-ös születésűektől kezdve?

Figyelt kérdés
Én 29 vagyok, gimiben a 175 centimmel a középkategóriában voltam magasságra, talán 1-2 centivel az átlag alatt, de osztályképen két kiugróan magas emberen kívül mindenki kb. ez a kategória. Ma meg alig van 180 alatt valaki a fiatal pasik között. Ennek mi lehet az oka?
2017. szept. 14. 21:25
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Amúgy 175cm pasinál szerintem rendben van. Nem magas, de nem is ez számít .
2017. szept. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Csak tippelek, de szerintem köze lehet ahhoz, hogy régen nem ettek annyi táplálékkiegészítőt az emberek. Most persze nem a biotechusara kell gondolni, hanem ilyen-olyan vitaminokra vagy mondjuk olyan termékekre, amiket terhes nők szednek a fejlődési rendellenességek csökkentésére. Brutál nagy babák születtek ismerettségi körben, 4+ kg körül, látszik rajtuk, hogy jó nagy darab emberek lesznek majd, ha felnőnek. Én 2.5 kiloval születtem, hát nem is lettem magas :)
2017. szept. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Jobb életkörülmények szerintem. Több és jobb minőségű kaja, kicsit módszeresebben etetik/nevelik a gyereket, szerintem szerepet játszhat az éghajlat is, vagy a mozgás.


Nálunk is így van, anyukám 155, apukám 170, nagybátyám 175 körül, nagynéném mégapróbb. Én nő létemre 170 vagyok, az unokatesóim (két fiú) meg 190-200 centisek... :D És mivel az ember ahogy idősödik, még alacsonyabb is lesz, mégszebben mutatunk egymás mellett.:D

21L

2017. szept. 15. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Annyit hozzáteszek, hogy nem a születési súly dönti el. Hanem amit utána eszik a gyerek. Én pehelysúlyú voltam (2 kiló), aztán szép szál gyerek lettem felsős koromra már. :D És a magasabb rokonaim születési súlya sem volt egy hű, de nagy, 2-3 kiló között, de nem voltak nagy babák. Ismerek olyat is, aki hatalmas baba volt (szintén rokon), most pedig 160 körül mozog.


Talán a sport? Esetleg a szoptatás ideje...?

2017. szept. 15. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Egyefelől egy növekedés megfigyelhető a történelem folyamán az egész világon. A honfoglaló magyarok kb 150 cm magasak voltak.

Azóta változtak az életkörülmények, változott a magasság is. Gondolom, a 20.században lehetett egy ugrásszerű növekedés, mert a legmasszívabb változások itt következtek be. Pl régen az emberek nem ettek minden nap húst, megjegyezem, negyven éves vagyok és mi is többnyire csak hét végén ettünk húst gyerekkoromban, hét közben inkább főzeléket, tészta félét, rakott krumplit ilyeneket. Manapság meg az emberek többsége napi szinten eszik húst. És nem háztájit, ez a legnagyobb baj. Tele van nyomva az összes élelmiszer hormonokkal. (nézd meg csirkemell méretét és nézd meg, mekkora egy csirke falun ahol szabadon rohangál.)

Persze belejátszik a genetika is, és még lehetne sorolni.

2017. szept. 15. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
A durván túladagolt növekedési hormonok miatt amik a nagyüzemi álattartásban tonnaszám adagolnak.Egy 10 dekás kiscsirke néhány hetesen már vágásra érett több kilósra duzzadt tyúk lesz. Ez benne marad az állat szervezetében húsában és szépen megeszi a gyerek. Ez a plusz löket elég ahhoz hogy nőjön mint a gomba. A genetika nem változik 20-30 év alatt,az semmi idő az evolúcióban.
2017. szept. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Kb 30 éve amikor tévesen kikiáltották a zsírt fő bűnösnek és a legtöbb kajából kivonták vagy csökkentették,akkor kezdtek el minden feldolgozott élelmiszert brutál módon cukorral dúsítani.

Ezért viszonylag kevés kajától,vagy üdítőtől is könnyű manapság kalóriapluszba kerülni.

Vagy ott a tejpótló tápszer ami nagyjából 15%ban tejsavófehérje és 85%ban cukor.

Ha ilyeneket iszik a gyerek akkor alultáplált biztosan nem lesz,mint esetleg régebben lehetett volna,sőt inkább arra kell figyelni,hogy túl ne hízzon.

A túlzott cukor és szénhidrát alapú étrend persze minőségi éhezésnek számít és a lehető legegészségtelenebb,de attól még szép nagyra meg tudja növeszteni az embert.

2017. szept. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!