Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Valóban ha egy külföldivel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valóban ha egy külföldivel akarsz kapcsolatot akkor minimum felső fokon perfekt módon kell ismerni azt a nyelvet amit beszél a párod hogy egy életet rá építs?

Figyelt kérdés
Sok nő külföldi pasit keres pl.tinderen, de talán a legtöbbje még középfokon sem beszél. Viszont szerintem egy kapcsolat egyik alapja a kommunikáció. Nyilván ahhoz elég hogy ki menjen bevásárolni, hova menjünk stb.. de mély kapcsolathoz mély kommunikáció kell amihez szerintem minimum anya nyelv szintű idegen nyelv tudás szükséges.
2018. jan. 19. 07:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
84%
Perfekt kommunikáció nem kell, hiszen látod, te sem tudtad ezt a kérdést helyesen leírni, de mégis megértjük...
2018. jan. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
10%
Nem,nem kell jól beszélni a nyelvet.Egy férfi a testbeszédből ért,arra reagál.Ennyi.A nő a csipp csupp dolgait a baratnojevel ossza meg.Amit kell azteg megértik egymasbol keves kommunikácioval is.
2018. jan. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
2. De ez nem egy mély lelki kapcsolat akkor? Az embereknek nincs szüksége lelki kapcsoltra?
2018. jan. 19. 08:32
 4/20 anonim ***** válasza:
39%

Én nem értek egyet a két hozzászólóval, hanem sokkal inkább a kérdezővel. Volt nem magyar párom akivel együtt éltem, felsőfokon beszéltem az anyanyelvét amit elengedhetetlennek éreztem ahhoz, hogy jól működjön a kapcsolat. Sőt, néha még ez sem volt elég, az ő anyanyelvén is kellett volna gondolkodom, ami gyakran azért nehezemre esett.

Az sem elég szerintem, ha a két fél egy harmadik nyelvet (pl.angol) beszél folyékonyan közös nyelvként. Arra sem lehet normális kapcsolatot építeni. Az egyikük anyanyelve kellene, hogy legyen a közös nyelv.

2018. jan. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
98%

Nem pont anyanyelvi szinten, de egy elég erős középfok mindenképpen szükséges. Egyébként komoly kommunikációs gondok lesznek. Elég egy teljesen félreértelmezett mondat, vagy ha nem ismer egy kifejezést: kész a sértődés vagy a vita.

Nem beszélve arról, hogy udvarolni is szavakkal szoktak. Hiába a szóvirágok, ha a másik nem érti, és a nő se fogja tudni kifejezni magát.

Egy futó kalandhoz elég, ha valaki csak makog valamit. Szexhez, meg a fellángoláshoz is elég. De egy kapcsolathoz egyáltalán nem.

2018. jan. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem külföldi barátnőm van, amikor megismerkedtünk, egyikünk se beszélte a másik anyanyelvét egyáltalán, viszont angolul mindketten kb. anyanyelvi szinten tudtunk. Így ez lett a közös nyelv, több mint két éve vagyunk együtt, én speciel sosem éreztem hogy bármivel kevesebb lenne a kommunikációnk/kapcsolatunk csak azért mert egy harmadik nyelven beszélünk. Sőt, ez inkább így fairebb, mert úgymond "semleges terep". A kérdésre válaszolva: igen, komoly, hosszú kapcsolathoz mindkét félnek anyanyelvi szinten kell beszélni egy közös nyelvet, de hogy ez konkrétan valamelyik fél anyanyelve-e, szerintem nem annyira lényeges.
2018. jan. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
87%

3-as most akkor hogy van? Egyikük anyanyelve kellene legyen, de nálatok így volt, mégsem volt jó. Plusz azt mondod, hogy felsőfokon beszélsz egy nyelvet, de nehéz volt rajta gondolkodni. Sajnálom, hogy én ábrándítalak ki, de amíg nehéz rajta gondolkodni, addig az nagyon messze van a felsőfoktól.

Nálunk eleinte az angol volt a közös nyelv, ami nem volt probléma, hiszen mindketten angolul folytattunk az egyetemi tanulmányainkat, így teljesen alap volt azon a nyelven élni, gondolkodni, problémát megoldani és kifejezni magunkat minőségien. Aztán később én költöztem egyelőre részlegesen a párom hazájába, (meg)tanultam a nyelvet, így ma már az ő anyanyelvét használjuk a mindennapokban. Szerintem most "gondolkodtam" magyarul hetek óta először, ahogyan ezt a szöveget megfogalmaztam :D. Eleinte egy társalgási szintre mindenképp szükség van szerintem általánosságban, bár én olyanokat is ismerek, akiknek nem volt közös nyelve és még most is csak valami konyhanyelven kommunikálnak. Na, ezt viszont nem szoktam érteni... :)

2018. jan. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Párom amerikai, én nemsokára fogom megkapni a felsőfokú nyelvvizsgámat (a diplomámmal). Ami kommunikációs "zavar" van köztünk az az, hogy ő imádja a közmondásokat én viszont nem sokat ismerek. De tanítjuk egymást a saját közmondásainkra és imádom amikor használja az egyik magyar szólást vagy közmondást beszéd közben. :D plusz ő tanul magyarul és nincs annál édesebb dolog, mint amikor a kis akcentusával jóéjszakát kíván. Nálunk nincs gond a nyelv miatt, és rengeteg komolyabb témáról tudunk beszélgetni.


22N

2018. jan. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
94%
Volt olasz,és osztrák barátom is több évig.Ezekből kiindulva azt mondom,hogy egy teljes életet csak magyarral tudok elképzelni,ez az anyanyelvem,az érzéseimet-gondjaimat ezen a nyelven tudom a legjobban kifejezni.
2018. jan. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
77%

Ha direkt külföldi párt akarsz fogni, akkor nagyon jól kell tudnod az adott nyelvet.

De azért jössz össze külföldivel, mert barromira vonzódtok egymáshoz, akkor sokkal kisebb nyelvtudás is elég.

2018. jan. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!