Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért nézik le az egyetemistákat?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nézik le az egyetemistákat?

Figyelt kérdés

Nagyon sokszor megkaptam már emiatt a magamét.


Előre leszögezem, nekem minden szakma tisztelendő, minden papír és végzettség, szeretem, ha valaki a maga útját járja és azt tanulja, amit szeret. Ha ahhoz diploma kell, akkor diplomás, ha nem, akkor szakmát végez. A családomban is én vagyok az első, aki egyetemre jár.:)


Nagyon sokszor előjött viszont ez problémaként az ismerkedés során. Nem egészen úgy, hogy fúj, diplomás leszel, menj innen, csak valahogy éreztem a megvetést, hogy 25 évesen még mindig iskolapadban fogok ülni és még mestert is akarok és ez így mennyire nem jó, vagy sok olyan megjegyzést kaptam, aminek az volt a konklúziója, hogy ingyenélő alkoholista partyarc vagyok... Ha volt valami konfliktus, akkor már egyből azt kaptam a fejemhez, hogy "te a nagy diplomás most soknak hiszed magad, de nincs igazad"... Pedig szó sem volt erről. Ha valamit kicsit "bonyolultabban" fogalmaztam meg, mert ahhoz szoktam, már "nem kell okoskodni" a reakció... Nem értem.


A másik, ami nagyon zavarja őket, hogy itthon lakok... A szüleimmel megbeszéltük, hogy amíg nem lesz lehetőségem saját lakásra, nyugodtan élhetek itthon, a házimunka egy része és az egyéni kiadások fedezése az egyetlen dolgom meg a tanulás. Másoknak ez gyerekes és komfortzónás. Nem értem, hova kellene mennem, ahol jobb lenne, úgy, hogy dolgozni sem tudok az egyetem mellett ősztől? Mi ezzel a baj? Nem várok én sem senkitől lakást meg vagyont, azt sem értem, miért derogál valakinek így átjönnie meg miért húzza a száját, ha nekem csak saját szobám van saját lakásom nincs.


Itt az oldalon is sokszor olvasok ilyen dugd fel a diplomádat magadnak, meg hasonló megjegyzéseket...


Miért állnak az emberek ennyire rosszindulatúan az egyetemistákhoz?


2018. jan. 30. 16:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%
egyéni kiadásokat miből fedezed?miből öltözködsz?eszel áramot vizet fogyasztasz,miből?
2018. jan. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem senki nem nezi le az egyetemistákat, csak te véletlenül olyanokkal találkoztál akik komplexusosak. Kb ennyi.
2018. jan. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem a szakmunkás, csak érettségivel vagy 8 általánossal rendelkezők nézik le őket.

Irigyek rájuk, talán nekik nem ment a tanulás, és így próbálják magukat nyugtatni, hogy őket szidják.

2018. jan. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
6%
Kérdező, lány vagy, vagy fiú?
2018. jan. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
97%
Hasonló korú vagyok, mint te, de én nem érzem, hogy lenéznének azért, mert egyetemista vagyok. Sőt, sokan inkább ezt egy pozitívumként kezelik, mondván, hogy milyen jó dolog az, hogy képezni akarom magam, diplomázni szeretnék stb. Általában nagyon érdeklődőek az ismerőseim az egyetemi tanulmányaimmal kapcsolatban, szóval én egyáltalán nem érzem ezt a negatív megítélést.
2018. jan. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Miből, miből... Ösztöndíj+ nyaranta össze szoktam keresni 300-at. Ennyi bőven elég mindenre. 5-en lakunk együtt, oszlik a költség. Házimunkában is mindig más a soros.


Nem, mintha bárkinek köze lenne a pénzügyeimhez addig, amíg nem tőle várok áldást.

2018. jan. 30. 16:28
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell huzni egy szinvonalat, es az alatt nem ismerkedni senkivel. En ugyanilyen helyzetben vagyok, de sosem talalkoztam meg ezzel a jelenseggel. Minden kapcsolatomban tisztaban voltak vele, hogy a tudas, a diploma ertek, es maguk is hasonlo helyzetben voltak egykor.
2018. jan. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat:)
2018. jan. 30. 16:29
 9/19 anonim ***** válasza:
33%
Nem nézem le őket, ha normálisak, szorgalmasak és nem csak bekarmolni és szexorgiák miatt járnak oda.
2018. jan. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Szexorgiák?:D Melyik egyetemen vannak ilyenek?:D


Amúgy az igaz, hogy eléggé... Sok a buli, de nálunk sem ajánlott egyáltalán mindegyiken részt venni, mert nagyon szépen el lehet hasalni. Az pedig, ha az ember elmegy néha a többiekkel tankörire vagy hasonlókra, nem hiszem, hogy olyan nagy dolog. Mikor máskor szórakozzunk? Nem kell ahhoz beszívni meg lerészegedni sem... Meg orgiába sem torkollott eddig még tudtommal egyik sem.:D

2018. jan. 30. 16:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!