Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vajon hazudnak KSH?

Figyelt kérdés
Megnéztem a KSH statisztikáját és meglepően 30 alatti korosztályban egy minimális férfitöbbletet mutat, ez engem teljesen meglepett, mert jóval több nő van mindenhol szerintem, jóval több nőt érzékelek munkahelyemen és iskolában is egy férfire jutott úgy négy öt nő és általában mind szinglik is. Nem tudom mi értelme van annak hogy ha esetleg a KSH hazudik Nagyon meglepett ez az adat
2018. márc. 16. 10:13
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
Nem számol azzal, hogy rengeteg fiatal férfi van külföldön. Csak a születési adatokat veszi figyelembe.
2018. márc. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
1. Na igen erre nem gondoltam, ez lehet a magyarázat, köszi
2018. márc. 16. 10:18
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Nem hazudnak.
2018. márc. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nok is vannak kulfoldon.
2018. márc. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%

Olyan körben mozogsz, ahol sok nő van, és ezt általánosítod. Nem véletlen csinálnak nagy erőfeszítéssel alapos kutatásokat, lásd népszámlálás. Eleve az hogy nő vagy már torzítja a mintát, hiszen nőként nagyobb eséllyel fogsz olyan helyen megfordulni, ahol szintén nők vannak. Nekik is hasonló az érdeklődési területük.


Ha olyan egyszerű lenne általános következtetéseket levonni, hogy mit látok én meg mit mondanak az ismerőseim, akkor nem lenne szükség statisztikusokra.


Én informatikus vagyok, gondolom nem lep meg, hogy alig találkozok nővel. Egyáltalán látott már valaki nőt az országban? Viszont a hobbim meg olyan, hogy ott meg döntő többségben vannak a nők. Eszembe juthatna, hogy talán én vagyok az egyetlen élő férfi?

2018. márc. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Oszt mégis mi oka volna rá?

Több ezer alapos és becsületes ember munkája az az eredmény, ha te máshogy látod, hát ismételd meg!

A "saját szem" elég félrevezető, avagy te láttad már a saját szemeddel, hogy a Föld az gömbölyű?

2018. márc. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
hazudnak... :D lol
2018. márc. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
85%

Nem, nem hazudnak, csak az átlag magyar ember nem érti a statisztika funkcióját. A statisztika egy teljes adathalmazról tesz megállapításokat, de azt nem állítja hogy az adathalmaz bármely részhalmazát kiválasztva a statisztika továbbra is igaz lesz. Ez matematikailag belegondolva egészen egyértelmű ha értesz a halmazelmélethez, de a te kérdésedből is látszik.

Ha azt mondom hogy a 30 alatti korosztálynak 52%-a férfi és 48%-a nő (tippelt adatok a minimális többlet kifejezés alapján, nincs kedvem megnézni) és van 1.6 millió 30 alatti magyar (közepesen hasraütésszerű becslés) csak annyit mondtam hogy 832000 férfi van és 768000 nő. Nem mondtam hogy 100 utcán szembejövő emberből garantálom hogy 52 férfi lesz, nem mondtam hogy egy 10 embert foglalkoztató irodában pontosan 4.8 nő lesz.

Azt a nőtöbbletet amit te tapasztalsz egy másik szakmában, másik iskolában vagy munkahelyen kompenzálja egy férfitöbblet amit te nem látsz mert nem ott dolgozol/tanulsz.

2018. márc. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
54%
#8-as és "lepontoznak". Hihetetlen! Lehet ábrák segítségével kellett volna levezetned. :D
2018. márc. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
# 8 szerinted ebből felfogott valamit ez az ostoba kérdező?
2018. márc. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!