Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Katasztrófa lesz a hosszútávú...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Katasztrófa lesz a hosszútávú következménye annak, hogy a nők egyre keményebbek, a férfiak pedig egyre puhábbak?

Figyelt kérdés

Akármerre járok, mindenhol ezt látom a korosztályomban, hogy a nők egyre keményebbek, a férfiak pedig egyre puhányabbak(kivételek csak elvétve vannak). Úgy gondolom, hogy ez hosszútávon egyik nem szempontjából sem jó, és az egész társadalomban beláthatatlan következményei lesznek. Itt most nem csak a társkeresési problémákra gondolok, ami nyilván egyre inkább felerősödik, hanem arra is, hogy azok, akik mégis összejönnek, és gyerekeik lesznek, azok milyen sérülten fognak felnőni, ha nem látnak igazi férfit az apjukban és igazi nőt az anyjukban. Jelenleg pont ez zajlik, és az újonnan felnövő generációt még a jelenleginél is nagyobb korai kiégés és depresszió veszélyezteti.

Már jelenleg is azt láthatjuk ,hogy felnőtt egy teljes 20-as 30-as generáció, akik többségben nem találják a helyüket és a társukat az életben(attól, h valaki párkapcsolatból párkapcsolatba menekül még nem találta meg a társát), a társas magány is egyre gyakoribb. A mai világ egyre inkább arról szól, hogy egymástól elhidegült fiatalemberek élnek egymás szomszédjában (vagy akár egy háztartáson belül) és közben a nagy részük teljesen magányos és érzelmileg sivár életet él. Hova lettek az igazi férfiak? És hova lettek az igazi nők? A férfiak gyengédségre vágynak, de keménységet kapnak, a nők meg fel akarnak valakire nézni, de csak ügyefogyott kisfiúkat látnak.


2018. júl. 29. 11:24
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
84%
A francokat, shrekecske :D A katonaság elnyomott, magukat kiskirálynak képzelő senkiháziak játszhattak uralkodósdit rajtad egy rakás teljesen értelmetlen alibifeladat keretében. Csak az sírja vissza, aki elég buta ahhoz, hogy ezt élvezze. A voltkatona-korosztály nagy része csőd, nem képesek semmire, maximum rombolásra, de legalább el vannak telve magukkal. Ha olyan jók lennének, talán fel tudták volna nevelni normálisan a gyerekeiket...
2018. júl. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 A kérdező kommentje:

De a nők nem "erősebbek" hanem keményebbek! A két szó nem ugyanazt jelenti, nem véletlenül használtam az utóbbit. A kemény nők többsége ugyanolyan gyenge mint a puhány férfiak.


A lelkileg erős férfiak hiányoznak. Vagyis nagyon kevesen vannak, ez nem általánosítás, ez tény.

2018. júl. 29. 12:08
 13/53 A kérdező kommentje:

*a lelkileg erős nők is hiányoznak.


A kemény nők, mint írtam, attól, hogy kemények még nem erősök, nem sugárzik belőlük semmi, csak az értelmetlen megfelelési kényszer mindenféle vélt vagy valós elvárásoknak.

2018. júl. 29. 12:10
 14/53 anonim ***** válasza:
68%
Mitől lesz egy nő számodra kemény? Mert akiket én kemény nőnek látok a környezetemben, az erős is.
2018. júl. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
19%
11-es,az elnyomás amiről írsz jelen van mindenhol,suliban, munkahelyen. Okosan kell kezelni a helyzetett.
2018. júl. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 A kérdező kommentje:
Erősnek mutatják magukat a külvilág felé, belül viszont gyengék és frusztráltak, számtalan ilyet ismerek. A keménységet magukra erőltetik, megjátsszák, mert azt hiszik, ettől majd felfigyelnek rájuk a férfiak, holott ezzel az erőlködéssel éppen az ellenkező hatást érik el.
2018. júl. 29. 12:15
 17/53 A kérdező kommentje:
Aztán egy idő után el is hiszik magukról ,hogy kemények és tényleg azzá válnak, de még egyszer mondom, ettől nem lesznek erősek, belül ugyanúgy vágyni fognak a szeretetre és a törődésre, ha bevallják maguknak, ha nem.
2018. júl. 29. 12:16
 18/53 anonim ***** válasza:
75%

Büszke vagyok arra ,hogy a nők egyre keményebbek határozottabbak nem hagyjak magukat , nem rendelodnek alá egy férfinak

Nem úgy ugraljak körbe a férfiakat mint régen

Nőknek is vannak céljai elképzelései

Nő szava is ér valamit nem csak a férfié

Ezeknek csak örülök

Nem tudnám és nem is akarom elviselni hogy engem egy férfi iranyitson uralkodjon felettem

Én örülök hogy ilyen irányban halad a világ ,örülök hogy nem régebben születtem ahol a férfi volt az isten a nő meg a szolgája

2018. júl. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 A kérdező kommentje:
A férfiak számára nem vonzó az ilyen rideg, kemény nő,egyeseket csak simán taszítanak, elijesztenek, mások megalázkodnak az ilyen nők előtt és a pincsikutyáik lesznek, az ilyen kapcsolatokban sem a férfi sem a nő nem boldog. Hogy melyik volt előbb a "tyúk vagy a tojás" azon rengeteget lehet vitatkozni, de teljesen felesleges, mivel a helyzet adott és amúgy sem a hibást kéne keresni, mert ilyen nincsen is valójában, ugyanis mindenhez 2 ember kell.
2018. júl. 29. 12:20
 20/53 anonim ***** válasza:
71%

Az, hogy valaki erősnek mutatja magát, pedig nem az, és az, hogy valaki megjátssza a keménységet, mert valamit el akar érni, és azt gondolja, hogy ez az út hozzá, ugyanaz. Ugyanúgy nem erős az, aki csak kifelé mutatja, mint amennyire nem kemény az, aki csak megjátssza valami miatt.

Ezt lehet látni, már akinek van szeme hozzá, az látja, én is meg tudom különböztetni, hogy mikor valódi, belülről jövő egy viselkedési forma, és mikor megjátszás, valami cél miatt (pl. egy pasiért vagy egy nőért), az álca előbb-utóbb úgyis lehull, amint jönnek a problémák, amikre már nincs az egyén felkészülve. Akinek viszont belülről jön, az újra és újra nekifeszül, az örül az új - addig számára nem ismert - lehetőségeknek, az akkor is tesz a céljáért, ha ebben nincs társa, támasza (bár együtt könnyebb), akinek ezek valóban belülről jönnek, azt nem érdeklik a vészmadarak, a károgók, akik vissza akarják fogni, nem érdekli a kudarc, a problémák, a sérülések, csak csinálja, mert ő olyan.

2018. júl. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!