Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hasonló a hasonlót vonzza?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hasonló a hasonlót vonzza? Hogyan lehetséges ez?

Figyelt kérdés
Sokan a közös érdeklődést emlegetik, mint fontos elemet a társkeresésben. Szándékosan sarkos példák következnek, de szemléltetésnek jó. Szóval: Ha van egy férfi akinek hobbija az autóvezetés és a horgászat, és egy nő akinek a pilates és a virágkötészet. Hogyan lesz közös érdeklődés? Együtt mennek horgászni és közben a kocsikról beszélgetnek, esetleg a fickó megy pilatesre? Vagy keressen a fickó másik nőt. Értem én, de hol lehet horgászatbolond autószerelő csajokat találni? Nem hiszem, hogy sokan vannak. Értitek az alapproblémát.Hogyan működik ez, hogyan találtok közös érdeklődést? Vagy az egyiknek mindenképp hazudnia kell, hogy igen, imádja ezt és azt a hobbit, közben nem?

2018. nov. 18. 18:05
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Ez a pelda tenyleg elegge szelsoseges. De itt a lenyeg, hogy mondjuk ha egyik otthonulo a masik maszkalos tipus azt mar nem lehet osszeegyeztetni. Nem feltetlenul kell, hogy ugyazaz legyen a hobbijuk, de azert az erdeklodesi kor legyen hasonlo.
2018. nov. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
98%

Itt nem feltétlenül a hobbira kell gondolni, hanem a mentalitásra, a gondolkodásra.

Pl hasonlóan gondolkoztok a családalapításról, vagy a pénz fontosságáról...stb.

2018. nov. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem sem az a lényeg, hogy pont maga a hobbi legyen egy és ugyanaz, azért szerencsére a legtöbb embernek relatíve széleskörű az érdeklődési köre és nem korlátozódik csak az autókra vagy csak a virágkötészetre. Az a lényeg, hogy legyen valamiféle átfedés- pl filmek terén, én nagyon szeretem az ilyen éneklős-táncolós musicaleket, romantikus történelmi drámákat, de közben meg rajongok a fantasy, sci-fi világáért is, így könnyen megtaláltam a közös hangot a férjemmel, akivel együtt tudjuk nézni a Star Trek sorozatok összes epizódját, de külön amúgy meg tudjuk nézni akár barátnőkkel, akár Netflixről fülhallgatóval a saját ízlésünknek megfelelő filmeket is. Vagy pl a zenével, nem kell mindenképpen ugyanazokat a típusú zenéket kedvelnünk, de ha van egyetlen egy ponton átfedés, akkor máris el tudunk menni egy koncertre. Szóval ilyesmire kell gondolni szerintem, legalábbis én ilyesmire gondoltam. Nem kell hogy egy és ugyanaz az ember legyen, mint én, csak férfiban, viszont legyenek hasonlóságok közöttünk, amihez tudunk viszonyítani, amik közösek bennünk, hogy arról beszélgetni és azzal kapcsolatban programokat szervezni is tudjunk.
2018. nov. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%

Én a hasonló a hasonlóval híve vagyok. Eddig mindig olyan nőim voltak, akikkel a zenei ízlésünk is hasonló volt. Ha már ebben sem közelítünk, az a vonzalmat nagymértékben csökkentette. Ugyanez filmekben, hobbikban pl. túrázás, fotózás, bringázás, főzés, írás, kirándulás stb. szeretete is legyen meg. Szeretem a nyugit, de egy telefonnyomkodó, lusta, olvasatlan, unalmas nővel nem érezném jól magam. Kell a spontaneitás is, a játékosság, gyermeki kíváncsiság is.

Az ilyen tipikus mai nők, akiknek semmi értelmes témájuk nincs a műköröm, fodrász, pasik, sorozatok, munkahelyi szarkeverés és társai mellett, azokat butának tartom és egy bitesnek. Szeretek mélyeket filózni, vitázni, elmélkedni együtt, máskor viszont jókat poénkodni, viccelődni, egymást húzni, viccelődni. Sok nőnek nincs humorérzéke, egyszerűen nem elég intelligensek érteni a humor több típusát pl. szarkazmus, fanyar humor, élcelődő humor, fekete humor stb. Az ilyen nőkkel sem érzem jól magam. Szóval fontos a hasonló személyiség, érdeklődés.

Nagyobb tervek, célok, álmok terén is fontos a közelítés, hasonlóság.

2018. nov. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem kell, hogy MINDEN hobbi közös legyen, de legyen közös érdeklődés, ami köré tudnak közös programot szervezni. Ha semmi közös pont nincs, az úgy elég nehéz, eleve a beszélgetés is, mert lehet, hogy ami téged érdekel, a másikat nem érdekli, és ami a másikat érdekli, és lelkesen mesélne róla, azt te unod.
2018. nov. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%
#4: hol ismerkedtél meg ilyen barátnőkkel? Én hasonlót keresek pasiban, de ehelyett valahogy mindig otthonülőkbe, munkamániásakba futok.
2018. nov. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#2/6 jó vén vagy már ha család alapításra gondolsz . :D

Elsőnek is a férfiak próbálnak mindig érdekesek lenni eleinte mondjuk úgy az első 2 hétben , úgy csinálnak mint ha érdekelné az amit a nő beszél és hozzá is szolnak . Pl nő/lány elkezd mesélni kis kutyákról , hogy neki is van : ekkor a fiú/férfi elkezdi fényezni úgy az állatokat mint ha maga az állat védők megszentelt tagja lenne , közben meg rohadtul nem érdeklik az állatok.

2018. nov. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen a hobbi. Közös nézetek pl hogy mind a ketten ugyanazt a politikai nezetet követik vagy pont hogy egyikőjük sem politizal/nem szeretik.

Alapvetően mindkettő liberális, hasonlóan gondolkodnak különböző szociológiai dolgokról, gyereknevelésről, életmódról stb.

De akár az hogy hasonló zenét szeretnek, mindkettő szereti az egzotikus kávékat és franc tudja még milyen egyéb dolgot ide tudnék sorolni ami közöd de nem hobbi.

Csak azért mert az egyik szombat reggel horgászni megy a barátaival a másik meg pilatesre a barátnőivel attól még ők a hét többi napján ugyanúgy akarhatnak 3 gyereket majd a jövőben és gondolkodhatnak a környezetbarát életmód élésen (csak hogy különböző példákat hozzak).

2018. nov. 18. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A mesében és a filmeken igen. :)

A valóságban azért van annyi szakítás és válás, mert nem a megfelelő emberek vannak együtt, gyanítom, hogy nem sok közös van bennük. :) F

2018. nov. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!