Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ti is úgy érzitek, romlott a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti is úgy érzitek, romlott a pár keresési lehetőség/platform manapság?

Figyelt kérdés

Régen a szüleim idejében még személyesen keltették fel egymás figyelmét, aztán randik, vagy levelezés. Ki milyen körülmények között ismerte meg egymást. Az anyám ilyen korában már házasságra készült, mint én. Addig rengeteg potenciális udvarlója is akadt. De ez manapság teljesen más. Próbáltam már mindent, helyekre eljárni, egyetemen ismerkedni, internetes tarskeresőt keseredettségemben...akár munkában is, amit sose tartottam jó ötletnek, de még erre is nyitott voltam. De ennyi év próbálkozás ellenére semmi, ami eredményt hozott volna. Manapság maximum szemezésig jutok munkába menet, vagy szex kapcsolatot kérő üzenetekig tarskeresőn. Közben ott a nyomás, miért vagy még egyedül ?

Külsőre nem vagyok hátrányos, felsőfokú végzettségem van és jó munkahelyem, az alap beállítottságom is kedves/vicces. Őszintén csak egy számomra vonzó és hozzám nagyobb mértékben hasonló férfit keresnék. Sok férfi barátom van de már házas vagy komoly kapcsolatban él. Ők sem tudjákhova tenni ezt a nehézséget, bár valamilyen szinten megértik. Szóval ezért érdekelne, hogy szerintetek is nehezebb, mint régen volt a pár keresés?

Az internet miatt elvileg könnyebb, de a minősége romlik. Például.



#ismerkedés #régen #személyes #Kapcsolat. Pár #internet. Társkereső
2018. nov. 30. 20:15
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
max az odalépéses ismerkedés lett nehezebb,mert ugye amint pár szabad pillanat van a nők már nyomják is a telefont és te egy nyitással ebbe belezavarsz nekik.
2018. nov. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem csak a korombeli nők teszik ezt. Férfiak, 40es nők, tinik ugyan így. Azt elismerem hogy probléma, de nem csak a huszonéves nők körében. Én konkrétan nem szoktam nyomkodni, örülök ha kiszabadulok belőle. Ellenben középkorú nők és sokszor korombeli srácok igen is nyomják. Volt aki tetszett és egyáltalán szemkontaktust se tudtam vele felvenni ez miatt. Sőt nem egy. Sose tudhatod kivel beszél, a párjával vagy egy céges e-mailt intéz..... bonyolult ez.
2018. nov. 30. 20:30
 3/9 anonim ***** válasza:

ezt nap mint nap megkérdezik az emberek, és hozzá hasonló kérdéseket felteszik maguknak, másoknak is.... "miért vagy még egyedül ?"


meg a többi amit mindenhol hallani....

- hol? hol hol hol hol?

- ennyi annyi idős vagyok és mindenkinek már gyereke van az ismerőseim közt..

Ja....viszont ezt sokan elmondják , ergo max az ismerőseink között van ez.


Nálad, nála és még sok embernél van így, én is mondhatnám ezt mert valóban így van, minden kollégámnak van gyereke, és rokonaimnak is , és a java házas is. Nekem nincs.

És ilyen emberk mindenhol vannak.


Hogy mi volt anyánk apánk idejében az lényegtelen, mert az akkor volt, ha a szüleink idejébe lett volna internet lehet, hogy ők is így éltek volna. És lehet, hogy meg sem születünk...

2018. nov. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Valóban lehet más lett volna. Ahogy a szüleim leveleit olvasom, durván 2 hónap alatt annyi infót tudtak meg egymásról, mint most percek alatt... talán negatívum.

A pár keresés sosem volt egyszerű, de talán most csődöt mondott. Látva a sok válást, kamu kapcsolatot, szenvedő kisgyereket ezek miatt. És szerintem most több, mint anno. Régen tényleg a szimpátia dominált. Nem egyéb tényezők. Szóval valóban gyakori probléma. De épp ezért tettem fel a kérdést. Mert sok ismerősöm kapcsolatban él, szerintük nem annyira nehéz. De úgy gondolom ez szerencse és korszak kérdése.

2018. nov. 30. 20:44
 5/9 anonim ***** válasza:

Akinek van valakije az nyilván azt mondja, hogy nem olyan nehéz...


De azt is tudjuk nagyon jól, hogy nem minden arany ami fénylik, közel sem biztos, hogy mindenki annyira boldog, sok ember elfogad egy szintet, beletörődik abba ami jut/jutott neki. És meggyőzi magát, hogy boldog.


Vannak is merőseim, van egy olyan akik 19 éve házasok, 41 a nő 45 a férfi, 2 gyerek is van, és mindenki azt látja, hogy az egész család tökéletes, boldog, őszinte, egy tündéri anyu, egy dolgos rendes apa és férj, kedves édes 18 éves gyerekek...egy tökéletes család....Na persze.....

... nyilván azért k**úrt félre a feleség 3x., a férj meg a sok pénz miatt lett boldog mert az asszony kb 600-at keres

Persze ezt nagyon kevesen tudják, de ha mindenki tudná nem valószínű, hogy tele lenne szívecskékkel a kicseszett facebookjuk :D


De persze valóban vannak boldog kapcsolatok is, habár igazán őszinte és boldog, szerintem nagyon kevés.


Sokan képesek lejjebb adni az igényeikből, amit írtam is, és elfogadnak "kevesebbet" .


Szerintem a legtöbb ember évek óta kapcsolatban lenne ha elfogadna kevesebbet, ha beletörődne, hogy nem jut jobb, kész slussz passz ennyi.

Én is hasonló vagyok.....lehetne már akár gyerekem is, házas is lehetnék, de nem adom lejjebb az igényeim.


És így az emberek ismerkednek tovább és tovább, ő sem volt elég jó, meg ő sem, én nem erre vágyom hanem sokkal többre stb stb...



Ugyanakkor az emberek azt is mondják ugye....hogy jajj dejó neked, nincsenek gyerekek, mindenki békén hagy nyugodt életed van....aha....mindkettőben van rossz és jó is.

Egyébként személy szerint pont lesz**arom, vagy egyszer végre kifogom a megfelelő nőt, vagy amíg meg nem kopaszodok addig időnként mindig lesz valaki más...

2018. nov. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#5 sok ilyet láttam én is. Nem is szabad leadni. Később úgy is minden motiváció kihal. Bárhogy is gondoljuk. Sok sikert kívánok :)
2018. nov. 30. 21:14
 7/9 anonim ***** válasza:
Neked is pápá :)
2018. nov. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én egyértelműen a média és a modern technika értékrend torzító erejét tudnám megnevezni a párkeresést hátráltató alapproblémának. Azt látom, hogy a legtöbb embernek fogalma sincs mit akar, milyen volna az ideális partner a számukra (mert a különféle platformokról áradó szenny teljesen eltorzította a látásukat), csak sodródnak az árral, mint ha törmelékek volnának a vízfolyamban. Bár többnyire törmelékek is, hiszen a mai rohanó világban kevés olyan embert ismerek, aki ne szorongna, ne lenne stresszes, ne adja isten depressziós. Így pedig, hogy sokan önmagukkal sincsenek kibékülve nem csoda, hogy társas kapcsolatot sem tudnak kialakítani.

Fiatal férfiként abszolút átérzem a helyzeted kérdező, tényleg hiába mondják sokan, hogy a mai világban könnyebb párt találni, ezt én sem látom így. Én újabban azt tapasztalom, hogy a korombeli fiatal lányok nem is érettek igazán egy komolyabb kapcsolatra, ha próbál udvarolni nekik az ember nem tudják kezelni a szituációt, saját érzéseik értetlen játékának áldozatává válnak, mert valószínűleg a szülő nem tanította meg nekik, hogy miként is zajlik az ismerkedés. Márpedig itt a másik nagy hiba: az emberek elfelejtettek ismerkedni! Az nem normális, hogy első randi után az ágyban kötünk ki. Hol marad az egymás lelkének feltérképezése, az egymásért való sóvárgás, a vágy hogy majd lassan felfedezzük egymást testének szépségét? Régebben nem rohantak így az emberek, hagytak időt, hogy kiforrjon a kapcsolat. Szerintem a legtöbb ember azért nem talál párt, mert maga az ismerkedésnek nevezett tevékenységet nem tudják normálisan végezni. Mondjuk ez szerintem neveltetés kérdése is.

Aztán lehet csak én látom így, elvégre még nem volt kapcsolatom, de szó mi szó kitartás kérdező ha úgy rendeltetett biztosan rá fogsz találni arra akit neked szántak :)

2018. nov. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kérdező, te nő vagy? (Csak mert nem volt egyértelmű)

Minden esetre tényleg romlott, mert a sok okos azt hiszi az internet majd megoldja a párkeresést, ezért élőben nem érdekli.

Az interneten viszont sokkal könnyebb hazudni. Javaslatom hogy járj el olyan helyekre ahol férfiak vannak, feltéve hogy nő vagy (pl. Konditerem, műszaki egyetem/munkahely), és megpróbálnak majd összejönni veled, neked csak döntened kell.

2018. dec. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!