Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A házasság nem más, mint egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A házasság nem más, mint egy megalkuvás?

Figyelt kérdés

Egy idő után annyira vágyik a biztonságra az ember, hogy már nem kergeti az ideálokat, nem keresi a nagy szerelmet, hanem egyszerűen csak megállapodik valakinél, akit el tud viselni? Elviseli a rossz tulajdonságait, mert családot akar, amihez ugye egy pár is kell? Kinőtt az állandó társkereséssel járó feszkókból, a bizonytalanságból, és csak arra vágyik, hogy valaki mellett megállapodjon, élje a felnőttek életét?

Érdemes várni mégis csak a közel tökéletesre, vagy meg kell elégedni a kisebbik rosszal?


2019. márc. 17. 12:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Vagy csak összeházasodik azzal , akit szeret. Ismerek párt (húszonévesek) akik több, mint 10 éve vannak együtt egy párként. És gondoltak egyet pár hónapja, összeházasodtak. Nincs ebben semmi rossz, továbbra is egymás legjobb barátai és társai. Csak most már házasok is. Persze tudom, nem ez a gyakori példa, de hálistennek ilyet is ismerek. Bennük nem merült fel semmilyen megalkuvás, mert szeretik egymást.
2019. márc. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
sok embernek ez nem megalkuvás amiről írsz. nem így működnek, mint te. fognak egyet akivel jó és azzal csinálják az életüket. nem méricskélik, hogy most ennél jobb lehet e. ahogy leszedsz egy almát és megeszed. nem nézegeted az összes többit és gondolkozol, hogy van e jobb alma. és az, hogy amit leszedtél az jó neked az ettől nem kisebbik rossz.
2019. márc. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha te ezt így látod, akkor ne házasodj, és ne vállalj gyereket! Főleg utóbbi, mert válni lehet, de a gyerek marad.

Ilyen felfogással szerintem ismerkedni is felesleges.


A család az nem két felnőtt, akik utálják egymást, csak nincs pénz válni, meg pár gyerek, akiket lelki nyomorékká tesz az otthoni légkör.

2019. márc. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%

"Érdemes várni mégis csak a közel tökéletesre, vagy meg kell elégedni a kisebbik rosszal?"

Honnan veszed, hogy akik házasodnak, nem érzik úgy, hogy megtalálták azt a (közel) tökéleteset?

2019. márc. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Izabella220 ***** válasza:
66%
Szerintem meg van benne megalkuvás.Nagyon keves ember van az igazi társsal.Az évek alatt az ember mérlegel mit szeretne maga körül látni középkorában.Nagyon sok párnál ez a nagy szerelem érzés max 2évig tart,mégis maradnak együtt.Ez többről szól már,főleg ha gyerek is van.
2019. márc. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig úgy gondoltam és ez alapján kerestem hogy olyannal érdemes házasodni akinek a negatív tulajdonságai szokásai elviselhetőek a jókat pedig imádod hosszú távon is. Mert így a jó dolgok lesznek többségben és boldogok lesznek a mindennapok. Minden más esetben elgondolkodni is kár a házasságon gyereken.
2019. márc. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Van aki így csinálja, igen. De azért jobb esetben az ember szerelemből házasodik. Az a szerelem annyiban különbözik a korábbiaktól, hogy mindketten abban az élethelyzetben vannak már, amikor idejét érzik a megállapodásnak, ráadásul valószínű a személyiségük is passzol. És mivel szerelmes, ugyanúgy, mint korábban, nem nehéz elviselni a másikat, és szinte tökéletesnek látja és nem azt érzi, hogy lejjebb adta, hanem azt, hogy hazaért. Máshogy nem szabadna házasodni. Utána jön persze a kijózanodás, de többnyire a kötődés megmarad és nagyon erős és még akkor sem csak arról van szó, hogy macera a válás. Ahány kapcsolat, annyi féle indok azt együtt maradásra. Van, amikor a gyerekek miatt, van amikor anyagiak miatt és van, amikor azért, mert tényleg szeretik egymást.

Ha az ember azt érzi, amit te írsz, akkor tilos házasodni és gyereket vállalni. Az csak beletörődés és lejjebb adás, mert kell a szex és könnyebb állni a rezsit és sorolhatnám. Abból nem lesz boldogság. Én nem vagyok túl optimista, nem is hiszem, hogy életem legnagyobb szerelméhez mentem volna férjhez, de szerelemből tettem és leírhatatlanul boldog voltam és meg volt a hazaértem érzés, az őrületes szex, rózsaszín köd, meg minden. Ezek olyan hosszú időre össze tudnak kötni és olyan dolgokat át tudtok vészelni együtt, hogy amikor 10-20 év múlva tényleg vége, nem is érted, hogyan bírtad ki úgy, hogy nem rabságnak élted meg. Örök szerelemben nem hiszek és azt gondolom, van egy pont, amikor már az érdekek és a megszokás tart egybe, de ez sem törvényszerű. Azért, mert én nem éltem át, még lehet olyan, hogy 2 ember annyira passzol, hogy az kitart életük végéig.

2019. márc. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Azt látom, hogy sokan esnek abba a hibába, hogy külsőre keres közel tökéletest, és igencsak leadja az igényeit a belsőre vonatkozóan. Utána sír, hogy a házassága pokoli. Férfiak esetében különösen igaz, mivel a közel tökéletes külsőt megviseli a terhesség és a szoptatás, és nem marad a párjában semmi vonzó, se kívül, se belül.


Olyat viszont többet is ismerek, aki a belsőt illetően nem köt kompromisszumot, de azért, mert a külső nem tökéletes, még ad esélyt. Ez viszont nem azt jelenti, hogy csúnyának tartja, és nem vonzódik!


Idővel sokan rájönnek, hogy mi fontos és mi felesleges, és aszerint alakítják a saját elvárásaikat.

2019. márc. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
90%

Régebben teljes mértékben az volt. Viszont a mostani fiataloknál én már azt látom, hogy teljesen szerelmi alapon megy a házasság. Egyrészt már kicsit sem ciki válni, tehát kb 0 biztonságérzetet ad, ha valaki házas. Nem nagyon jelent már kötöttséget. Szerintem akik manapság összeházasodnak a fiatalok közül ők már valóban azért teszik, mert szeretik egymást. Szerintem ez a mai világ legnagyobb eredménye.

Másrészt a házasság amúgy is egy elavult vagyonközösség. Régebben csak ez motiválta. Végre elértünk egy olyan korszakba, ahol ez nem számít, ahol a lényeg a szerelem. Ezerszer többre értékelem a mai fiatalok házasságait.

2019. márc. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

nincs olyan, hogy tökéletes. felejtsd el.


egészen pontosan van, csak az a baj, hogy te sem vagy állandó, ő sem az, annak az esélye pedig, hogy egyformán, egymáshoz változtok gyakorlatilag nulla.


ha megtalálod a tökéleteset, akkor az később már nem lesz az. mert ilyen az élet.


olyat keress, akiben látod a potenciált. aki nem tökéletes, lehetne az.


aztán vagy bejön, vagy nem.

2019. márc. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!