Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Alacsony szociális igényű,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Alacsony szociális igényű, munkaorientált emberek hogy ismerkednek?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, de egyetem első éve óta dolgozok, és a szakdoga helyemen is folyamatosan van munkám, (általában haza is viszem). Nem tudom, hogy ez "beteges"-e, de én így érzem jól magam, szeretek dolgozni, és imádom hogy ilyen helyet találtam a laborban.

DE így persze "nincs életem" - ez saját választás. Nagyon alacsony a szociális igényem az átlaghoz képest, párkapcsolatom is csak úgy tudna lenni, ha mondjuk kéthetente találkoznánk. Amikor szabad időm akad azt igenis (szerintem egészségesen önző módon) magamra fordítom, meg a meglévő baráti körömre és családomra.

Viszont én is lehetek néha magányos, ugye? Ilyenkor viszont fogalmam sincs, hova menjek, hiszen azok az emberek, akik talán megértik ezt a fajta életstílust és egyedüllét-igényt, valszeg szintén nem járnak ki ismerkedni.

Én nem is feltétlen flörtölős ismerkedős dologra gondolok, hanem egy másik értelmes ember közelségére, hangjára, beszélgetésre, hallgatásra, érdeklődésre, megértésre. Ehhez viszont több emberrel kell találkozni, hiszen ritkán találni olyat, akivel mindez természetesen elérhető.


Van olyan itt, aki érteni véli, hogy érzek? Ti hogy ismertek meg embereket munkán/egyetemen kívül?



2019. máj. 3. 22:27
 1/6 anonim ***** válasza:
És ezért mit kapna cserébe a másik fél?
2019. máj. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én nem értem hogy most mi a kérdés!Mire kell válaszolni?Minden szabadidődet "önző módon" magadra fordítod- akkor miért nem érzed jól magaddal?Kéthetente tudnál találkozni valakivel-OKÉ!


Van olyan itt, aki érteni véli, hogy érzek?

Szerintem nincs!Jó éjt!

2019. máj. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez az életmód, életfelfogás nem alkalmas társasági életre. Ha Te nem szánsz másokra időt, ők sem fognak épp akkor Rád, amikor Neked lenne ritkábban társasági életre vagy barátnőzni, találkozni.


Ha ez így nem jó neked, akkor változtass.

Ha pedig így érzed jól magad, akkor meg megpróbálhatsz változtatni. Ha mégis rossz lenne, egyszerűen visszatérsz a régihez. Vesztenivalód nincs sok.

2019. máj. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hmm teljesen korrekt válaszok, talán kicsit kiélezettre sikeredett. Munka és egyetem mellett az ember megismer embereket, akikkel idővel megismerik, megszeretik egymást és egy pár ember az évek alatt beépül az életünkbe. írtam is, hogy ezekre az emberekre fordítom az időmet, amikor van. kevés értékesebb dolog van, mint amikor valakit évek óta ismersz és ő is ismer téged a hülye dolgaiddal együtt.


Inkább az érdekel, hogy akik kerülik a tömeget, nem buliznak, szóval nem művelik a klasszikus ismerkedési dolgokat, azok hogy ismernek meg hasonló embereket? Munkában és egyetemen? Gondoltam például könyvtárra, kirándulásra, konferenciára, mittudomén, Lidl, szelektív hulladékgyűjtő, ...? (ezek közül egyikben sem találkoztam olyan emberekkel akikkel összebarátkoztam volna, de lehet kell rá sok év)

2019. máj. 3. 23:11
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy párkapcsolatba ahhoz, hogy működőképes legyen minden nap energiát kell fektetni. Nem két hetente. Sehova nem tud így fejlődni egy kapcsolat.

Ha neked ezek a prioritásaid, nem akarsz lentebb adni sem a munkából, sem pedig a más dolgokra fordított időből akkor ne akarj párkapcsolatot, ennyi. Egy párkapcsolat olyan mint egy munkahely, legalább annyi energiát igényel. Hogyha ez neked nem fér bele akkor ne ismerkedj, de legalább is ne akarj komoly kapcsolatot.

2019. máj. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Lehet interneten ismerkedni. Lehet nem lesz belőle kapcsolat egyhamar, de randikat összehozhatsz.


Nem írtad a nemed, pedig az alapvetően meghatározza akár a stratégiád, akár az esélyeidet.

2019. máj. 4. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!