Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Lehet így ismerkedni? Akinek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet így ismerkedni? Akinek ez összejön, hogyan találja meg rá a megfelő partnert?

Figyelt kérdés

Amit leszöeznem érdemes, nem zárkózom el a házasságtól, majd szeretnék gyereket, szeretnék családot, monogám vagyok, egész jó tarty vagyok.

A problémám, hogy borzasztóan belefáradtam abba, hogy ugye az embernek ilyen esetben "el kell adnia magát" valahogyan, aztán egy-két hónap happy után meg nap mint nap arról győzködni szabályosan a másikat, hogy milyen jó vásárt csinált, ezalatt természetesen egyoldalú a kapcsolat.

Amit szeretnék az az, hogy ne az legyen a menetrend, hogy van egy kép a másik fejében rólam, aminek nap, mint nap meg kell felelnem, bizonygatnom, keresztkérdésekre válaszolgatnom, hogy hibát találjon, mert "tettem egy nagyon komoly ajánlatot" ami túl szép ahhoz, hogy igaz legyen. Ezután meg már kb olyan az egész, hogy "bizonyítsd be, hogy érdemes vagy arra, hogy elvegyél feleségül", holott egy tök idegent miért akarnék elvenni, de ugyan ez visszafelé, miért akarna hozzámjönni. Egyszerűen mintha nálam ki lenne véve az opciók közül az, hogy "ha úgy alakulunk" és ez nem tetszik, mert egy ilyen átvilágításba, bírósági tárgyalásba megy át a dolog, ahol én nem "kérhetek/kérdezhetek/várhatok el".

Láttam itt kérdéseket, hogy a kérdező szexkapcsolatra vagy barátság extrákkal-ra kérdez, aztán leír egy tök standard párkapcsolatot annyi kivétellel, hogy azért fél-egy évig hátrébb az agarakkal. Na ez is ilyen :D Volt már több kapcsolatom így 30on túl, volt több olyan is még "kezdő koromban", de egy hosszú kihagyás után, mintha változtak volna a körülmények.

Amit az én oldalamon érzékelek ennek kapcsán, amire gondolni tudok, hogy ellehetetleníti az ilyen jellegű kezdést, hogy nagyon bizalmatlanok/bizonytalanok mostanában a lányok. Ez azért probléma, mert vagy abba torkollik, amit írtam...egymás megismerése és minőségi időtöltés helyett a felek bebiztosítani igyekeznek magukat, illetve, ha ezt így előadnám a lányoknak szerintem valami szerencsevadász, szoknyapecér képe lenne, ami kialakulna rólam (igaz, még nem próbáltam így ismerkedni). A másik dolog, hogy nem komolytalan lányt keresek határozott időre, hanem társat, aki tisztában van azzal, hogy egy kapcsolat/párkapcsolat nem egyoldalú.

Ti ilyen irányban hogy keresgéltek ? Hogyan tálaljátok ? Lányok ti mit gondoltok ? Mi az amire oda kéne figyelni ahhoz, hogy ez normálisan működhessen ?

Bocs, hogy hosszú lett és köszönöm a rám szánt időtöket. Az áttekinthetőség végett kérlek titeket, hogy tüntessétek fel a korotokat és a nemeteket a kommentjeitek után.



2019. máj. 3. 22:28
1 2
 1/13 Rockarc ***** válasza:
100%

AZt en is meg tudom erositeni, hogy rengeteg serult ember keresi a parjat. A sulyossagtol fugg, hogy erdemes-e tovabb folytatni vagy sem. Az, hogy valaki randira megy meg nem azt jelenti, hogy nyitott egy uj kapcsolatra. En nem szoktam sokaig huzni, talalkozni kell, ismerkedni, aztan kiderul ugyis, hogy a masik epp milyen passzban van. Ket emberen mulik, hogy mi lesz a kapcsolatbol, a te reszedet neked kell hozzaadni, a masikat a masiknak. Ha ez elmarad, akkor tovabb kell lepni, az igergetes szerintem hulyeseg, es semmit nem old meg.


43F

2019. máj. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Hú, de ismerős. Én nem ismerkedem, elfáradtam abban, hogy állásinterjúztatnak. Elengedtem a témát. Dolgozom, sportolok, kirándulok és végtelenül leszarom a nőket, pedig már voltak kapcsolataim.
2019. máj. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Feltalálom magam egyedül, de jobb szeretek párban szabadidőzni. Nekem úgy valahogy jobb, trtalmasabb.
2019. máj. 3. 23:04
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

Csak spekuláció, de szerintem te nem nagyon tudod értelmezni a másik fél gesztusait, talán alacsony lehet az érzelmi intelligenciád. Tipikus esete vagy annak (ami egyébként nőkre általában jobban jellemző), csak azt veszed észre amit te teszel a kapcsolatba. És a párod gesztusaiból is csak azt fogod fel amit fel akarsz.

Ez a "bizonyítsd be, hogy érdemes vagy arra, hogy elvegyél" teljesen normális és kötelező elem. Tulajdonképpen ez egymás megismerése. Csak a te téveszméd, hogy győzködni kell a másikat, hogy jó vásárt csinált. 90%-ban biztos vagyok benne, hogy ez a jelenség csak a te fejedben létezik, és a párod kicsit sem így áll ehhez hozzá.

A képet a másik ember fejében te alkotod. Hogyha a kapcsolat elején ezerszer jobb embernek próbálod magad beállítani mint amilyen vagy akkor persze, hogy utána is bizonygatni kell ezt. Nem hagyod, hogy a tetteid beszéljenek magukért. Vagy a tetteid nincsenek azzal összhangban, amit te szeretnél magadról elhitetni. Soha senkinek nem bizonygattam az értékemet. Teljesen egyértelmű volt pár beszélgetés után bárkinek. Te magad csinálsz állásinterjút a kapcsolataidból. Nincs elég önbecsülésed ahhoz, hogy magadat tudd adni, vagy pedig tudod, hogy nem vagy elég jó ezért folyamatosan próbálod bizonygatni, hogy mégis.

Az egyoldalúság pedig egy nagyon csalóka érzés. Sok ember nem képes meglátni azokat a dolgokat amiket a párjuk megtesz értük nap mint nap. Van egy viselkedés és egy bizonyos fajta szeretet kifejezés ami szerinte megfelelő, és semmilyen másfajta kifejezésmódot nem képes észrevenni. Kicsit hülye példával annyira várja, hogy a párja ágyba vigye neki a reggelit, hogy nem is értékeli, hogy minden nap hoz neki virágot. És mivel nem kapja ágyba a reggelit úgy érzi, hogy egyoldalú a kapcsolat.

A lányok pedig csak akkor lesznek bizalmatlanok, ha a te tetteid nem nagyon bizonyítják a szerelmet. Soha egyik páromat sem "interjúztattam", soha semmilyen kétségem nem volt afelől, hogy szeretnek mert egyértelmű volt. Lehet, hogy rosszul esik most ezeket hallanod, de valójában a probléma szerintem veled van, és magadnak teremted ezeket a szituációkat.

2019. máj. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy ilyen hamar ennyire egyértelműen ki lettem hozva egyoldalúan hibásnak. :D Nem tehetsz róla, mert nem ismersz, de ezt rosszul látod.

"Ez a "bizonyítsd be, hogy érdemes vagy arra, hogy elvegyél" teljesen normális és kötelező elem." Igen, kötelező valóban, de míg nincs mögöttünk hozzá párkapcsolati tőke, amit ugye KÖZÖSEN teremtünk meg, be nem látom, hogy ezen kellene jojózni egy pár hónapos (még) kapcsolat féleségben. Készséggel és őszintén szoktam válaszolni, nem mutatok mást, mint aki vagyok, sem szóban sem tettben, viszont gyakran kapok kitérő válaszokat ami szerintem rossz, mivel ebben az esetben részemről van bizalom, a másik részéről nincs. Így hogyan bizonyíthatnék bármit ?

A példád tetszett, mert szerintem találó, tényleg van, aki ilyen. Nem tartozom közéjük.

2019. máj. 3. 23:23
 6/13 anonim ***** válasza:
83%

"míg nincs mögöttünk hozzá párkapcsolati tőke, amit ugye KÖZÖSEN teremtünk meg, be nem látom, hogy ezen kellene jojózni egy pár hónapos (még) kapcsolat féleségben"

Így persze, hogy nem lesz komoly kapcsolatod. Valakivel vagy komolyan gondolod vagy nem. Nincs középút. Ha valakinél nem érzed pár hónap után azt, hogy odáig vagy érte és nem tudod azt elképzelni, hogy vele éld le az életed akkor minek vagy vele együtt?

És így persze, hogy bizalmatlan a csaj. Ha együtt vagyok valakivel pár hónapja és azt érzem, hogy ez járogatás, nem feltétlenül vannak velem komoly szándékai akkor persze, hogy bizonytalan leszek.

Egy kapcsolat nem attól fog működni, hogy erre rendeltetett. Hanem attól, hogy eldöntöd, hogy te ezzel az emberrel akarod leélni az életed, és onnastól kezdve így állsz a kapcsolathoz, ennek alapján teszel bele rengeteg energiát. De ha úgy állsz hozzá, hogy majd lesz valami belőle akkor soha nem fog működni.

Soha nem lennék együtt olyannal, aki nem biztos benne már a kezdetektől, hogy velem akar lenni hosszú távon. Mert aki nem biztos benne, az nem is fog dolgozni érte. Nem fogok elkezdeni házat építeni, ha nem vagyok biztos benne, hogy házat akarok. Ha úgy állok hozzá, hogy vagy felépül a házam vagy nem akkor soha nem lesz házam.

2019. máj. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Oh. Azt hiszem félre értettél. A kapcsolat azért "járogatás", mert minőségi idő helyett a hibakeresés megy, ilyenkor meg ugye azzal vannak elfoglalva, nem azzal, hogy jól érezzük magunkat. Én részemről ahogy mondtam igyekszem azon, hogy jól és biztonságban érezze magát mellettem, de a fejem tetejére is állhatok, ha ő eldönti, hogy tuti van valami, ami hiba bennem. De ha a mindenkori párom nem igyekszik ugyan ezen, akkor abból nem lesz tőke, amire építhetnénk a járogatásnál valami komolyabbat. Én lennék a legboldogabb, ha ezt lehetne, de ne haragudjon a világ, mennyire komoly az, ha a "mézes hetekben" azon hajlandó agyalni csupán a másik, hogy mivel verem vajon át, így nem is rám figyel.

Szereted a példákat, így én is mondok erre egyet. Ez olyan, mint amikor a randin előcsattintja valaki a telefont, belemélyed és csak fél füllel van ott a randin és csak ühümmöz meg ahammoz. Egy ilyenre te mit mondanál ? "tiéd vagyok mindörökre" vagy szólnál, hogy azért örülnél, ha figyelne rád is?

2019. máj. 3. 23:55
 8/13 A kérdező kommentje:
Amúgy meg akartam jegyezni, most te is a hibát keresed.
2019. máj. 4. 00:01
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért keresem benned a hibákat, mert te magad láthatóan nem teszed ezt meg. Pedig enélkül semmi nem fog javulni. Van már bőven elég tapasztalatom ahhoz, hogy tudjam, ha valami nem megy azért mindig te magad vagy a felelős. Ha egyik kapcsolatod sem működik azért te vagy a felelős. Ha nem megy a meló azért te vagy a felelős. Bármi nem megy, bármi rossz az életedben abban mindig van hibád. Amikor ezt megértettem ezerszer könnyebben ment minden. Valami nem volt jó, megkerestem magamban azt a hibát ami miatt nem ment és javítottam. És érdekes módon mindig sikertült rájönni, hogy valójában tényleg én rontom el.
2019. máj. 4. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Tapasztalatom nekem is van. Hibát én is kerestem magamban, találtam is, de ebben nem hibáztam. Kapcsolataim voltak működőek, szintén nem emiatt mentek tönkre. Amiről írtam, az a hat éves kapcsolatom után játszik, addig tényleg nem volt ilyen légkör a kapcsolat kezdeti szakaszában. Én ahhoz voltam szokva, hogy nincsenek veszekedések, mert ismerjük egymást annyira, hogy nem nyomogatjuk rajta azokat a bizonyos gombokat szánt szándékkal. Most úgy hat, mintha ez egy teszt lenne, mit reagál rá a másik.
2019. máj. 4. 00:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!