Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Sok nő miért válogat iskokai...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sok nő miért válogat iskokai végzettség alapján? Miért zárják ki azokat a férfiakat akik nem rendelkeznek diplomával, és nem is járnak fősulira/egyetemre?

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem általánosítok, sajnos többször is tapasztaltam már ezt. 20 éves férfi vagyok, érettségi után nem tanultam tovább. Nem vagyok egyáltalán buta, csak egyszerűen nem találtam az érdeklődési körömnek megfelelő sulit, aminek úgy gondoltam volna hogy hasznát fogom venni és nem pocsékolom el vele az éveimet. Ha ismerkedésre kerül a sor sokaknak nem tetszik hogy soha nem vettem részt felsőoktatásban. Ez még a jobbik eset, találkoztam olyannal aki egyenesen le is nézett. Amikor megkérdezte hogy mit tanulok, és én elmondtam hogy mivel foglalkozom, csak ennyit mondott hogy "Tanulj tovább.." és elhajtott flegmán integetve. Közel se egy komoly ismerkedés volt, csak egy szombat éjszaka egy szórakozóhelyen, de most nem is ez a lényeg, hanem hogy sokan vannak akik így gondolkoznak. Nyilván nem azt sajnálom hogy nem sikerült az ismerkedés azzal a nőszeméllyel, csak azért ez annyira nem esik jól... Már azon is elgondolkodtam hogy el kéne végezni csak azért valami szakot hogy jobban érezzem magam, de nem hiszen hogy ez lenne a helyes megoldás ha csak ezért tanulnék valamit aminek hasznát se fogom venni. Nem, akkor veszítenék csak igazán ha adnék az ilyen emberek szavára.

Nem tudom, hogy ha valaki stabilan áll, keres annyit hogy nincsenek anyagi problémái, és olyat csinál amit egyelőre még szeret is, akkor miért baj ha nincs magas végzettsége. Lehet hogy majd egyszer eljön az is, de most ez van.

Nyilván mindenki intelligens párt szeretne maga mellé, de az intelligenciát nem lehet tanulni, szerintem nem a papír tesz intelligenssé valakit. Aki ezt mégis így gondolja, annak szerintem elég nagy problémái vannak érzelmi intelligencia terén, mert igen, van olyan is, és szerintem van olyan fontos mint az értelmi intelligencia.

Ezelőtt eszembe se jutott kínosan érezni magam emiatt, de most már kezdem.

Nektek mi a véleményetek erről? Hasonló tapasztalatok esetleg? Ha hasonló cipőben jársz, téged mi motivál?



2019. máj. 5. 16:49
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/72 anonim ***** válasza:
91%

Azért nézik ennyire, mert ez egyfajta garancia arra, hogy valószínűleg nem fognak nyomorban élni. Hosszú távon ez is fontos, nyilván egyéjszakás kalandok esetén ezt nem nézik.

Viszont nézzünk szembe a tényekkel, akinek nincs semmi végzettsége, az nem csak az alacsony bérekkel kell szembenézzen, de még kilátása sincsen. Igaz, hogy a pályakezdő diplomások bére sem magas, de azoknak folyamatosan emelkedik a szakmai tapasztalattal és a cégben való jártassággal, de egy melós bére, az örökre alacsony marad.

Mindemellett a végzettség az egyfajta bizonyíték arra, hogy a férfinak van kitartása valamihez. Tehát ez is növeli annak az esélyét, hogy nem fog csóró maradni.

2019. máj. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/72 anonim ***** válasza:
94%
Én azt értékelem, ha valaki tanulni és fejlődni akar és ehhez egy egyetem igencsak jó terep.
2019. máj. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/72 anonim ***** válasza:
77%

Nézd, mindenki azt vár el, amit akar.

Nem értem, hogy te milyen jogon akarod megmondani másnak, hogy neki mi legyen fontos és mi ne. Senkinek nem kell megindokolnia, hogy mi alapján választ és kit miért zár ki.

Keress olyant, akinek ez nem gond.

2019. máj. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/72 anonim ***** válasza:
76%

Számomra a minimum az az érettségi. Ha nincs érettségije egy pasinak, szóba se állok vele. Remélem nem kell részletezni, hogy miért. (alapkövetelmény már ebben a világban, hogy legyen valakinek érettségije, a legtöbb munkához is követelmény)


Páromnak nincs diplomája, nekem van, 6 éve együtt vagyunk.

2019. máj. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/72 anonim ***** válasza:
72%

Diplomás nő létemre sem értettem soha ezt a mentalitást. Szerintem pont diplomásként kéne azt átlátni, hogy a szaktársaid fele buta mint a föld és semmi fogalma az életről mégis lediplomázik. De még a saját szakterületetekről sem tudsz vele elbeszélgetni.

Többször volt szakmunkás párom mint diplomás. Mindegyikőjük nyitott volt a világra, baromi jókat lehetett velük beszélgetni szinte bármiről. Tartom magam annyira intelligensnek, hogy más emberek szakterülete is érdekel és nem annyira beszűkült a látóköröm, hogy 3 témán kívül semmi nem érdekel.

Szerintem ez a végzettséghez való intelligencia rendelés a buta emberek szokása. Persze aláírom, hogy ha valakinek fogalma nincs az életről vagy a világról akkor nincs azzal tisztában, hogy a műveltség vagy az intelligencia vagy a kommunikációs képességek nincsenek összhangban a végzettséggel. Egyetem alatt rendezvényeken gyakran beszélgettem orvosira, jogra járó emberekkel és egyszerűen egy olyannal sem találkoztam, akire azt mondtam volna, hogy na igen, ő egy tájékozott, intelligens ember. Az, hogy anyuka kifizeti neki a jogot még nem tesz senkit okosabbá. Sajnos simán le lehet úgy diplomázni, hogy valaki totál hülye mindenhez.

Ne érezd magad kínosan emiatt. Keress egy okos csajt aki képes átlátni ezt. Hidd el nem akarsz olyan emberrel együtt lenni, akinek ennyire nincsen fogalma arról, hogy mit tud és mit nem tud adni neked egy diploma. Aki nem veszi a fáradságot, hogy megismerjen és rájöjjön, hogy mennyire vagy intelligens vagy értékes ember azzal nem kell összejönni, örülj neki, hogy hamar kibukik.

2019. máj. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/72 anonim ***** válasza:
41%
Csak a kérdést olvastam el - azért, mert ez egy jele annak, hogy valaki kitartó, szorgalmas, értelmes és jó eséllyel sokat keres. Persze ez nem mindig van így, de még mindig nagyobb az esély rá, mint diploma nélkül.
2019. máj. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/72 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem itt sokan nincsenek tisztában vele, hogy egy szakmunkás háromszor annyit keres, mint a diplomások nagy része. Amilyen munkaerőhiány van szakmunkásokat nézve már az is elég egy jó keresethez, ha megvan mind a négy végtagja.
2019. máj. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/72 anonim ***** válasza:
54%

"Amilyen munkaerőhiány van szakmunkásokat nézve már az is elég egy jó keresethez, ha megvan mind a négy végtagja."

Hol? Én azt látom, hogy Budapesten is megállnak a szakmunkás bérek bruttó 200-300 ezer forintnál. Annyi pénz meg manapság szarra sem elég, amikor 50-80 millió egy lakás.

Ez egy szín tiszta propaganda, hogy Magyarországon jól vannak fizetve a szakmunkások, holott baromira nem. Külföldön meg mindenki jól van fizetve, nem ahhoz kell hasonlítani. Ott a minimálbér is fél milla, de egy szakmunkás sem keres sokkal többet a minimálbérnél kint sem.

2019. máj. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/72 anonim ***** válasza:
71%

Persze hozzátenném, hogy azért ismerek olyan szakmunkást is aki megkap zsebre 380 ezret. Igen ám, csak ő konkrétan kinevette a túlóratörvényt is, hogy 48 óra?? Én heti 60-70 órát is dolgozok az építőiparban, csak nem annyira vagyok bejelentbe.

Igen ám, de aki heti 60-70 órát dolgozik, annak hova férne bele az életébe egy nő? Egy családról meg aztán nem is lehet beszélni.

2019. máj. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/72 anonim ***** válasza:
55%

Mert az emberek nagyon hülyék... Mindenki uuu Pestre kell menni dolgozni mert ott dől a lóvé. Dehogy dől. Maradni kell szépen vidéken, 50 ezer forintos albi, 3-4 millás házak, baromi olcsó élet. És mivel itt alig marad szakmunkás minden második ismerősöm fél millákat keres egy hónapban. Ki kell váltani a vállalkozóit, lehet maszekolgatni. Párom öccse burkoló, most fejezett be egy magánrendelőt, annyi pénzt kapott érte, hogy csak abból vett egy kocsit és elhúzott a barátnőjével 3 hétre nyaralni.

De persze, aki hülye az uuu Pestre kell menni. Bármilyen szakmában dolgozik ugyan azt a pénzt megkeresi akárhol. Csak mellé fele annyit kell neki kifizetni a megélhetésért ha nem megy Pestre. Az, hogy rengeteg ember nagyon rosszul csinálja az életét nem azt jelenti, hogy nem lenne ezerszer jobb lehetősége.

2019. máj. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!