Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mi van veled világ?! Manapság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi van veled világ?! Manapság már tényleg fizikailag és szellemileg is képtelenek az emberek a beszélgetésre? Nincsen már egyetlen olyan lány sem, aki értelmesen, kirívó helyesírási hibák nélkül tudjon írni két mondatot?

Figyelt kérdés

Jár még valaki hasonló méretű cipőben mint én, hogy elkerülik az intelligens lányok, vagy már ilyenek nem is léteznek?

Szerintem már az egyetlen jó megoldás, ha saját magammal folytatok beszélgetést, még a végén felszegődök skizofrénnek, mert egyszerűen már nem tudok többé tartalmatlan "beszélgetéseket" folytatni, melyekben nekem kell biztosítani a helyesírási szótárt.


Egy túlzottan helyesírás mániás 18 éves lány.



2019. máj. 24. 00:15
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
60%

Mára az internet önálló dialektusává formálódott a nyelvnek, ahol lassan de biztosan feledésbe merülnek a magyar nyelv legalapvetőbb helyesírási alapelvei is. Globalizálódunk, rohanunk mint az eszetlen, már arra sincs idő hogy visszaolvassuk amit leírtunk, vagy legalább egy helyesírás-ellenőrző programot használjunk. De most komolyan.


Ha van kedved beszélgetni egy olyan lánnyal, aki még 2019-ben értékeli a kultúrát és a magyar nyelv tisztességes, helyes használatát, nekem írhatsz. 24/L

2019. máj. 24. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
68%
Beszélgess ne chatelj! Ha ennyire zavar a dolog és máris meg van oldva! ;) Egyébként meg az a lényeg hogy értse amit mondok ha csak nem hivatalos levél akkor uram bocsássa meg én is tojok a vesszőkre vegyen levegőt ott ahol akar az a néhány ritka eset mikor jelentésbeli változás van vesszőnél meg pont nem érdekel vagy ha szerintem fontos akkor oda teszem. Lehetnél kicsit rugalmasabb is ezen a téren vagy szenvedhetsz tőle..mert ezzel csak magadat kínzod nem mást..
2019. máj. 24. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Persze, van benne valami, amit írtál második válaszoló, csak az a baj, hogy itt nem is a vesszőhibákról van szó, vagy egyéb apróságokról, hiszen tudom, mindenki hibázik, ahogyan én is, de még mennyit! A legnagyobb probléma az, hogy olyan fatális hibákat ejtenek a legtöbben, hogy az valami elképesztő, fáj tőle a szemem! Elismerem, könnyen lehet, hogy én viszem túlzásba a dolgokat néha, de ami sok az sok! Márpedig ha nekem valaki leírja a milyen-t meg az olyan-t pontos j-vel, az számomra mindent elárult róluk! Tudom igen, sokat fogok még szenvedni az életben a személyiségem miatt, de vállalom, nem adok lejjebb!
2019. máj. 24. 00:49
 4/27 anonim ***** válasza:
64%
Te döntésed de van akinek nem ez a fontos a két j pedig csak egy régről maradt "nyűg" mert gyakorlati haszna nincs hogy kettő van.
2019. máj. 24. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
87%

Az még hagyján hogy leírja a szerencsétlen pontos j-vel, meg a muszáj-t ly-al (most komolyan, muszáj?), de amikor inkább ki is hagyja, és jönnek az olyanok mint a "mien", "oan", stb, na ott jön meg a kedvem kiugrani a kilencedikről.


Egyébként #2, persze, oké, de mennyivel tagoltabb és olvashatóbb lenne a te körmondatod is, ha kitennéd azokat a vesszőket? Nem csak egy egybefolyó massza, aminek első ránézésre se eleje, se vége?


#1.

2019. máj. 24. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
44%
Hülyén hangzik, de nincs rá idő. Irkálsz, közben még 1000 dolgot kellene, vagy csinálsz is.... Nekem a nyelv újításoktól áll égnek a hajam. "Lentebb, fentebb" hol a faxomba jártak ezek iskolába. Az lejjebb, feljebb. "Avval"? Azzal nem? És még sorolhatnám..
2019. máj. 24. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
0%

#6: éppenséggel, ezek mind helyes szóalakok.


[link]


[link]

45. Mind az igék, mind a névszók toldalékos formái között vannak olyan kettős alakok,

amelyek a köznyelvben egyaránt használhatók. Írásban is helyes tehát mindkét forma.


Akárhova is jártak iskolába az ezen alakokat használók, a folytatott tanulmányaik helyesek voltak.


#1.

2019. máj. 24. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

Lettem már leszólva, hogy mik ezek a szavak, mi ez a sok írás?nem volt sok amúgy. Csak teljes, hosszabb mondatok. El is kezdtem hanyagolni...most, pár évvel később másoknak nem gond. Már látom,hogy a haver nem volt valami okos anno, én meg azt hittem, én vagyok a semmit se laza, divatos.


De leül a gép elé, az se biztos, hogy egy emberrel írogat valaki, meg nem olvas, csinál közben mást. Én sokszor elütöm a betűk sorrendjét, vagy nem nyúlok el ékezetes betűkig, de erről szoktam szólni előre.

2019. máj. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Én salynoss ijenn enber vagyokk, rendes vagyokk, de nem tuttamm sosemm mektanullni asztat, hogy hogyann kell hejjesen írni magyarull. Sosemm tudhassuk aszt, hogyhát ki üll a másikk oldalonn, dehát az írássunk az sokat elárull mink róllunk.


Komolyra fordítva a szót, én is ki tudok akadni a durva hibáktól. És itt most nyilván nem a betűfelcserélésekről meg a kisebb hibákról van szó, mert ilyen előfordulhat bárkivel ha gyorsan ír, meg egyébként is. A vesszőket sem ártana használni tényleg.

De engem ez a sok új idegen, angol eredetű szó is marhára zavar. Nem kéne ennyire erőltetni szerintem az idegen nyelvek tanítását, hanem a saját magyar anyanyelvünkön kellene megtanulni olyan szinten, hogy ne forduljanak elő durva hibák. Nem könnyű a magyar nyelv még nekünk sem, de nekünk ez az anyanyelvünk rendkívül gazdag szókinccsel, és ezt kellene elsajátítani elfogadható módon.

2019. máj. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Én se értem az angol szavakat, néhány esetben tök erőltetett, lenne rá magyar szó is...
2019. máj. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!