Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Van valakinek tapasztalata...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van valakinek tapasztalata abban, hogy miként zajlik a vagyonmegosztás volt élettársak esetén? Mi alapján dönt a bíróság? Figyelembe veszi, Hogy ki mennyit keresett. Vagy ki fizette a hitelt? Ingatlanra?

Figyelt kérdés
Fele-fele arányban van a nevünkön egy ingatlan a volt élettársammal
2019. szept. 7. 01:45
 1/7 Rockarc ***** válasza:
39%

Ha nincs szerzodes, akkor tok mindegy ki mit csinalt, fele fele lesz. Nincs az a gazdasagi szakerto, aki szet tudna szalazni, hogy az egyik a csekket fizette a masik meg a nyaralast. Erteleme sincs. Meg se nezik, felezik azt kesz. Valami nagyon huszarossal kell eloallnod, hogy egyaltalan elgondolkozzanak rajta, hogy egy picit elterjenek tole.


43F

2019. szept. 7. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
42%

Ahogy az előző mondja, fele-fele


Jópofa is mikor azzal jön az egyik fél, hogy ő fizette a hitelt, övé a ház. Érdekes, olyat sosem mond, hogy a másik meg a kaját fizette, tehát a fél veséje a másikat illeti, mert a ház látszik, a kaja meg a testében van. Ahogy az is mindig rögtön előkerül, hogy kinek a néven van a kocsi, ki vette a tv-t, de a fűtés számlát, a nyaralást sosem emlegetik ezek az “én nevemen van” huszárok, ahogy azt sem, hogyha a tv és a ház az övé, hiszen ő vette, akkor a kaja és a téli meleg amit ő kapott mi módon lesz majd visszavéve tőle.



Ugyanez a ki keresett többet kérdés. Mikor az egyik elviszi a házimunkát és a gyerek nevelést, a másik ráhúz a túlórára, a karrierre, akkor utólag könnyű azzal jönni, “de én többet kerestem”



A képlet egyszerű, erről az előtt kell gondolkozni, mielőtt összejössz egy olyan emberrel aki a negyedét keresi, mint te. Persze a gyerek akkor is bezavar, ha azonos a fizetes, mert aki a gyerek miatt kiesik a munkából az nem fog hitelt fizetni, ergo nincs semmije?

2019. szept. 7. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tévedésben én vagy, én felé felé arányban szeretnék kiszálni.de muszály lesz előbb utóbb bíróságra mennem, mert az ex nem nagyon szeretne kifizetni.
2019. szept. 7. 03:17
 4/7 anonim ***** válasza:
A ház tiszta sor, hogy felesben van, kivéve ha mondjuk a pasi tette bele a teljes önerőt. De a többi az szerintem nem olyan könnyű. Meg az élettársi kapcsolat ilyen szempontból nem ugyanolyan, mint a házasság (ott tiszta sor, hogy a házasság alatt szerzett vagyon feleződik).
2019. szept. 7. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha jól emlékszem pár éve az élettársi kapcsolatra is alkalmazzák az 5 éves szabályt, csak közjegyzővel kell hitelesíttetni.

Teljesen mindegy ha a házat együttélés alatt kezdték építeni ki mennyit tett bele. Kérni fog az ügyvéd egy listát, hogy mit szereztetek együtt (pl-ul műszaki cikkek). Ezeknek veszi a jelenlegi értékét. Kivétel a közös alól amit személyre szólóan kap az ember. Tehát, ha a párod kap egy 10 milkás kakukkos órát születésnapjára annak a fele nem a tied.

Ezek mellett felmerülhet még az asszony tartás méltányolandó körülmények között.

2019. szept. 7. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
27%
A nő mindig elviszi a férfi vagyonának a felét. Ezért nem szabad szerződés nélkül megnősülni.
2019. szept. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha a tulajdonjog fele-fele, akkor az annyi. Mindegy kinek a bankszámlájáról vonták a hitelt.

Egyèb dolgok, megtakarítások esetèben viszont figyelembe veszik, hogy ki milyen arányban járult hozzá. Ebben különbözik a házasságtól.

2019. szept. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!