Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válásig köteles vagyok fizetni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válásig köteles vagyok fizetni?

Figyelt kérdés

A párom megcsalt,és vitte a családot az új pasijához.Viszont házasok vagyunk,és nagycsaládos adókedvezményünk van, amit én igénylek.

Kérdésem, ha nem adom be a válópert akkor mennyi pénzt adjak neki havonta?

A válókeresetet első körbe én akartam be adni, de aztán rájöttem hogy nekem annyira nem sürgős, elvégre nem én léptem le.

Gondolom valamennyit azért kellene adnom. Nehogy váláskor visszamenőleg követelje a pénzt. Vagy olyan nem lehet?



2020. jan. 21. 15:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%

"Vitte a családot"


Magyarul a gyerekekkel ment? Kicsit hidegnek tűnik a megfogalmazás

...de igen gyt-t ajánlatos fizetni mert kérheti visszamenőleg!

2020. jan. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha valóban nem sürgős, akkor ne te rendezd a papírmunkát! 6 hónapra visszamenőleg tud gyerektartást kérni.
2020. jan. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%
A gyerekeidnek mi a bűne, hogy úgy gondolod, hogy innentől nem kell gondoskodnod róluk? Én még egy olyan anyáról sem hallottam, aki miután megcsalta a férje és lelépett, utána nem adott enni a gyerekeinek, és rajtuk állt bosszút. Egyébként 6 hónapra visszamenőleg kérheti.
2020. jan. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Akkor úgy néz ki jól csináltam, mert utaltam neki. Azóta kértem havi számlakimutatást,szóval van nyoma.

100-at utaltam, viszont csak kettő gyerek a közös, viszont a legidősebbre is igénybe veszem a kedvezményt. Ugyhogy szerintem igy jó.

2020. jan. 21. 15:37
 5/15 anonim ***** válasza:
Igen, ez így korrekt. A válás után nem kapsz adókedvezményt, viszont csak a 2 saját után kell majd fizetned. Addig meg elküldöd az adókedvezményt, amit utánuk kapsz, igazából te jársz jól, mert semmibe sem kerülnek neked a gyerekek.
2020. jan. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Amúgy az kereken 100 ezer nem?

Mármint az családi adókedvezmény?

2020. jan. 21. 15:54
 7/15 anonim ***** válasza:
Ha van megfelelő bruttód hozzá, akkor igen, 100 ezer körül. De ezt a bérpapírodon meg tudod nézni. Egyébként a feleséged a válás előtt is kérheti, hogy ő kapja az adókedvezményt, mivel vele élnek egy háztartásban. Tehát jobban teszed, ha odaadod neki, és lapítasz, mert te így sokkal jobban jársz, meg talán ő sem veszít, ha alacsonyabb a fizetése.
2020. jan. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
A legtisztább az lenne, ha lemondanád...Mi van ha a felesèged is megigènyli, vagy majd adóbevallásban úgy kèri vissza, mikortól elköltözött? Csúnya bukta lesz, ès fizetheted vissza a jogtalanul felvett összeget. A nav-ot meg marhára nem fogja èrdekelni, hogy te mennyit ugalgattál az ex asszonynak.
2020. jan. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Beszélünk a nejemmel. Szóval nem vsz
2020. jan. 22. 00:25
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

Én nem értem, miért kellene utalni bármit is. Jogilag nem változott semmi, az új helyen meg ott van az új ember. Persze a gyerekeket segteni kell, ha szükség van rá, de csak úgy fizetni?

Mit követelne visszamenőleg? Ő ment el, és még nem is volt válás.

2020. jan. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!