Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Én még terhesen laktam az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Én még terhesen laktam az anyósoméknál és ott elkaptam egy betegséget! Mikor odakerül a sor, hogy elviheti az édesapa magával a kislányt, ezzel védekezhetek a bíróságon? Én olyan helyre nem akarom engedni gyermekemet!

Figyelt kérdés
2008. nov. 27. 14:12
1 2
 1/11 yuda ***** válasza:
100%
Tudod : mindent bizonyítani kell-tanúk,vagy orvosi szakvélemény még jobb lenne.-különben kapásból megcáfol.
2008. nov. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Hát ez nagyban függ attól, hogy a betegséget miért és hogyan kaptad el. Pl azért mert állandóan szutyok, kosz van náluk? Igénytelenek, retkesek? Ez esetben biztos, figyelemmel lesz erre a bíróság.
2008. nov. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem ez nem jo szoveg, plane ha nem is igaz ez a betegseg, de ha igen, akkor azert mondd el a birosagon. Viszont azt kerheted, hogy nalad latogassa az apa a kislanyt. Ha elszeretne vinni magahoz az apa, akkor pedig menjenek ki nezzek meg a korulmenyeket a gyerekvedelmisek, vagy nem tudom ki intezi ezt. Mielott a birosagra mesz, beszelj ugyveddel, van ingyenes jogi tanacsadas is a polgarmesteri hivatalokban altalaban.
2008. nov. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
59%

édesapa nem viheti csak úgy el magával.

maga a láthatást köteles vagy biztosítani, szigorúan. de nem vagy köteles oda adni. te is ott lehetsz, és megszabhatod, hol mikor, de ebben meg kell egyezni. oda adás, sehol nem szerepel. a te döntésed elviheti, vagy a játszótéren taliztok, vagy beengeded magadhoz.

2008. nov. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Még nem viheti el,mert nincs 3 éves.De mi lesz ha azt betölti?

Tiszták amúgy a nagyszülők,csak a hűtő...Azt hagyjuk.Van orvosi papirom mindenről,Toxoplazma betegséget kaptam el,ami elég "súlyosnak" számít egy terhes anyánál!

Ezt már elmondtam a Gyámügyön is,de csak annyi volt a válasz,hogy mivel a nagyszülőknek van papírjuk,hogy sikeresen elvégezték a nevelőszülői tanfolyamot,akkor miért ne vihetnék majd el magukkal ha odakerűl a sor?

Én semmiféleképpen nem akarom elengedni,azt akarom,hogy szem előtt legyenek,mert még pár hónapos volt a kislány,mikor a nyílt utcán kirángatta a kezemből,és..... És ez még csak egy kis töredéke annak,amiket műveltek!

2008. nov. 28. 07:41
 6/11 anonim ***** válasza:
46%
én úgy tudom hogy a toxoplazmózist nem a hutotol és a benne levo tartalmától lehet elkapni még ha netalántán koszos vagy penészes is az. az erre a betegségre való hajlam már szuletésunkkor benne van a génjeinkbe és foként állatoktól,macskától, kutyától kaphatja el az ember, de csak akkor, ha hajlamos rá a vére.úgyhogy a gyámhatóságon is azért nem adtak neked igazat,mert azt a betegséget akár az utcán sétálva vagy akár otthon is elkaphattad, ha mondjuk arra sétált egy macska.mi az igazi oka amiért nem akarod elengedni a kislányt az apjához és a nagyszuleihez?az is elég szomorú hogy már ilyen hamar elválottatok, az pedig kulonosen, hogy most a gyereken keresztul toroljátok az elszenvedett sérelmeket és ide-oda rángassátok a bíróságon keresztul.én nem tudom, mi okból váltatok el és nincs is tisztem ítélkezni, de az a gyerek mind a kettotoké joga van arra, hogy ismerje az apját és apja utáni nagyszuleit is -csak nagyon extrém esetben, ha pl.bántanák, testi vagy lelki sérulést okoznának neki ,akkor nem.ha szereted a kislányodat, gondolom a legjobbat akarod neki.próbáljátok kulturált módon ezeket a láthatásokat elintézni, mert a sok herce-hurca nagyon megviselné a gyereket.ahogy no a gyerek , majd eldonti kitol kap igazi szeretetet.sokkal jobb megoldás lenne ez mindenkinek.és nem utolsó sorban anyagilag is gondolom segítenének a másik oldalról a nagyszulok, ha ragaszkodnak hozzá.
2008. nov. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
72%
ha egy kicsit részleteznéd, hogy mit muveltek veled?lehet, hogy akkor jobban megértenénk a helyzetet és jobb tanácsokat adnánk.de azért a gyereknek mégis nyugalom kellene,hogy ne azt lássa ,hogy a felnottek torzsalkodnak korulotte.
2008. dec. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Még terhesen meghúrcoltak,mert lejárattak,hogy a kislány nem az unokájuk,le is tagadták szó szerint.Mikor megszületett,bepofátlankodtak a szülőotthonba,de csak azért,hogy megnézzék,kire hasonlít.Én akkor még a szüleimnél laktam,és oda soha nem jöttek el a kicsihez látogatóba,de már 2 hét után nekem el kellett hozzájuk sétálnom a kicsivel,mert ha nem mentem volna,akkor lett ám volna balhé.De a párom sem hitte el hogy Övé a kislány.Neki anyuka volt a fontosabb,és az a mái napig is.3 hónapos volt a kislány,mikor apaságit csináltatott a volt párom.Mikor kiderűlt,hogy mégis az övé a gyerek,akkor már hirtelen a gyereke lett meg unoka is lett.Én meg nem akartam ezt engedni,de a nagyszülők bejártak a Gyámhivatalba láthatás miatt.Ezt a dolog kb.1 éve zajlik,eddig el tudtam húzni,de már sajnos ott tartunk,hogy köteles vagyok nekik megmutatni a kislányt.Pedig már felkerestem az igazságügy minisztériumot is,de szó szerint:tojnak az ember fejére.

Azóta is zaklatnak a nagyszülők,meg bolondnak akarták nyílvánítatni,hogy Elvehessék Tőlem a kicsit.De ezt a bíróság mereven elutasította,hisz nem vagyok én bolond,sem egy olyan rossz anyuka,akitől el kellene venni egy gyermeket.Hát ezt még lehetne sorolnom,ez csak egy kis töredéke a dolgoknak.És a végén úgy elfajultak a dolgok,hogy a családtagjaim is belekeveredtek,már őket sem hagyják békén,ráadásul a beteg nagyszüleim is képbe kerűltek az utóbbi időben.

Annyira szerettem volna,ha akad egy olyan segítségem,akivel el tudtam volna azt érni,hogy legalább a kislány 5-6 éves koráig ne legyen kapcsolata a nagyszülőkkel,mert akkor lett volna már elég nagy,hogy akkor maga eldöntse mit akar,de sajnos nem sikerűlt.Pedig sok internetes portált felkerestem már ez ügyben,hogy hátha valahol találok egy segítő embert,aki ilyen területen dolgozik,és segítene megoldani a problémámat,de eddig még sikertelen vagyok.De azért még várok és reménykedem.

2008. dec. 2. 09:50
 9/11 anonim ***** válasza:
72%
na látod így mindjárt más és érthetobb is az egész szitu.csak azt a huje betegséget verd ki a fejedbol, mert akkor tényleg bolondnak nyilvánítanak.én tiszta szívbol megértelek és nagyon át tudom érezni a helyzetedet, csak arra vigyázz, hogy higgadtan viselkedjél, mert ha ilyesmire képesek akkor a továbbiakban sem számíthatsz semmi jóra és szukséged lesz a józan észre.én ugyvédet nem nagyon ajánlok, mert azok csak a pénzt húzzák és arra az oldalra húznak ,ahonnan tobb pénzt kapnak.bele kell torodnod, hogy ok is láthatják a gyereket, mert valójában akkor is az édesapja bármilyen szemét módon is viselkedtek veled szemben.hát bizony sok idonek el kell telnie, hogy mindezt érzelmileg feldolgozzad, megemésszed, de a kislányod érdekében kerekedjél felul ezeken a mocskos kis tiszi-tuszi bírósági ugyeken és emelt fovel mutasd meg nekik, hogy te kulonb vagy annál, mint ahogy ok azt gondolták.hagyd ki a rokonságot is, mert az késobb vissza uthet.neveld a kislányodat nyugodtan, szeretettel ne keltsél benne gyuloletet irántuk.vedd ugy, hogy neked kotelességed a láthatást biztosítani, feleslegesen készíted magad ki idegileg.a kislánynak szuksége van egy nyugodt családi légkorre, amit te fogsz majd neki nyújtani.a kislány rá fog majd jonni mindenre magától is és bármit mondanának neki, ha te szeretettel fogod nevelni úgyis hozzád kotodik majd.és ne hidd, hogy csak veled csináltak meg ilyesmit.engem is bolondnak akart nyilváníttatni anyosom, még a pszichiátriai osztályra is elvitt, a fiamnak pedig azt mondogatta, hogy anyád ha meghal majd én felnevellek.mikor pedig nem tudta ot elbolondítani akkor már ot is zavarták haza velem egyutt.vannak még mocskos emberek. sok kitartást kívánok és ne emészd fel az erodet a bíróságokra, meg aféle gyámugyekre ok úgyis a torvény oldalán állnak, azt kovetik ami le van írva, mit sem torodnek más szenvedésével.
2008. dec. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nagyon sajnálom hogy ezeket a szenvedéseket neked is át kellett élned.

Már kezdem magam túltenni,mert úgy is a kislány maga rájön,kii szereti jobban és Ő kit szeret jobban.Igaz ez már megmutatkozik.Megmutatom,hogy igen is érek valamit,ha nekik nem is,de másnak igen.Annyiban boldog vagyok,hogy én legalább mindennap a kislánnyal kelek-fekszek,ezt pedig Ők sosem fogják megtapasztalni.

2008. dec. 3. 13:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!