Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Valas eseten a birosag a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valas eseten a birosag a gyerektartas osszeget, es a lathatast hogyan allapitja meg?

Figyelt kérdés
Egy gyermek eseten mennyi a gyerektartas, az apa fizetesenek hany szazaleka? Ha az apa elviszi a gyereket, akkor a szulok kerhetik hogy mikor, mennyi idot mehet el a gyerek,vagy hogy mukodik ez pontosan? A gyerektartas osszeget csokkenti ha az apa elviszi a gyereket magahoz, vagy a lathatas teljesen fuggetlen a gyerektartas osszegetol?
2008. nov. 27. 14:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom a fizu 20%-a a gy.tartás.A láthatás nem tom mitől függ,de a láthatás nem befolyásolja a gytartás összegét.A bíróságon figyelembe veszik az anya javaslatát,és ha a gyerek elég nagy,akkor az övét is.De függetlenül a bíróság döntésétől(ha csak a 2 szülő nem haraggal válik el)általában a szülők együtt megbeszélik,kinél mikor van a gyerek.
2008. nov. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A gyerektartás az apa fizetésének 15-25%-a között lehet, általában 20% szokott lenni. A gyerek korától függ, hogy mennyi láthatást engednek, és hogy hogyan. Nagyon pici gyereket nem lehet csak úgy elvinni, csak az anyja jelenlétében látogatható (persze ha az anya engedi, akkor a nagyon pici gyereket is elviheti magához az apja, de erre nem kötelezhető az anya). Ha 3 évesnél nagyobb (azt hiszem 3 év), akkor általában minden második hétvégét szokták megítélni, de ha a bíró nem látja szükségesnek, akkor nem szabja meg, hogy mikor és mennyi idő, ha a szülők ezt egymás között le tudják rendezni. De sajnos ez elég ritka. Ja, egyébként a láthatást az apának kell kérvényeznie (nálunk van egy ilyen érvényes szituáció, mi nem voltunk házasok, és az apa szerint én azzal, hogy bírósághoz fordulok, őt akarom szivatni, ezért nem hajlandó a bírósági üggyel foglalkozni, ezért aztán nem is kérvényezett láthatást, így én nem is vagyok köteles azt biztosítani - nem is fogom, mert a gyereknek is jobb, ha az apja nem gyakorol rá hatást, meg amúgy eddig se nagyon foglalkozott vele, csak szövegelés terén, de tenni nem tett érte semmit).
2008. nov. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Koszi!
2008. nov. 28. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!