Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyibe kerül Budapesten egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyibe kerül Budapesten egy válóperes ügyvéd most 2020—21-ben?

Figyelt kérdés

A válóper illetékén felül szeretnék érdeklődni. Olyan ügyvédet keresek, aki vadállat a gyermekelhelyezésben, tehát nagyon otthon van a jogi lehetőségekkel, önálló felügyeletet szeretnék még a válás kimondása előtt, mivel férjem pszichiátriai gondozott, súlyos betegségekkel, mellette iszik, verbálisan minden nap, fizikailag hébe-hóba bántalmazó, közös vagyonuk nincs (ingatlan nincs, az ingóság meg elenyésző, lesz..om mértékű).

Arra vagyok kíváncsi, h összesen mennyibe kerül, milyen időszakonként kell fizetni stb. mennyit? Szeretném előre látni, h gondolkodhatok e ügyvédben vagy engedjem el ezt a vonalat?

Egyéb vélemények kíméljenek.



2021. jan. 21. 15:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Pszich gondozottnak nem itelnek oda gyereket.... ez alap!! Nem kell ise sztarugyved. Te fogsz nyerni.
2021. jan. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha van róla papír hogy kezelik, akkor kb. biztos hogy akár kizárólagos felügyeletet is kaphatsz. Ha tényleg jó, elismert ügyvédet akarsz, az nem lesz olcsó. Az óradíj olyan 40-50 ezer Ft+áfa/óra, a keresetre általában 3-4 órát számolnak fel, erre jön a tárgyalások, illetve egy első konzultáció díja.
2021. jan. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nem ragaszkodom sztárügyvédhez, inkább olyanhoz, aki penge a családjogban. Tényleg pszichiátriai gondozott, birtokomban van a legutolsó zárója is. Nem attól félek, h neki ítélné a bíróság a kislányunkat, ezt ő is tudja, h nem kaphatja meg, és pont ezért bosszúból azért fog harcolni, már egyszer mondta, h én se kapjam meg a gyerek felügyeletét. Már vitetett be pszichiátriára, mert a mentősöknek azt hazudta, h öngyilkos akarok lenni. Persze a pszichiáter 10 perc után kiengedett, szóval nekem - mondhatni - papírom van róla, h normális vagyok... 😀 De ilyen dolgoktól félek. Vagy, amíg nincs meg a gyermekelhelyezés elviszi a kislányom, stb.
2021. jan. 21. 22:44
 4/7 anonim ***** válasza:
4-es rokonom komoly pszichiátriai betegséggel terhelt, de ha szedi a gyógyszert akkor ezt nem mondod meg róla és összeáll vele bárki. Amúgy igényes, ápolt, művelt, szórakoztató stb. A baj akkor van, ha nem szedi. Volt már olyan, hogy a TEK-nek kellett kivonulni, hogy el tudják vinni. Aki nem közvetlen közelről van ilyenben benne annak fogalma sincs arról, hogy ez milyen. Az meg hogy gyógyszert szed? Fel se tűnik az embernek, meg nincs oka feltételezni, hogy nem a vérnyomása miatt szedi akár.
2021. jan. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tényleg, légyszíves, az írjon, aki kb tudja, h mennyibe kerül egy ügyvéd. Milyen időszakonként, mennyit kell fizetni kb.
2021. jan. 31. 23:07
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem sztár, de jó ügyvédnél az óradíj 30-35 ezer+áfa. Nekem az első tanácsadásra egy órát számolt fel, pedig 2 órát beszéltünk. A keresetre 2-t, a tárgyalásra 2-2-t. 260 környéke volt tényleg mindennel együtt. Az első konzultációt helyben fizettem, a keresetet az elkészülte után, illetve a tárgyalások után.
2021. jan. 31. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
68%
Normál ügyvéd is 30 ezer per óra. Jobb ügyvéd 40-50 ezer per óra. Egy kereset megfogalmazása kb 4 óra, így tudsz számolni. A konzultációk után számlát kapsz emailben, amit át tudsz utalni, vagy ha nem kérsz számlát, akkor készpénzben kifizeted. A normálisabb ügyvédek nem kérnek pénzt minden alkalom után, hanem a végén benyújtják a számlát. Vannak fix áras ügyvédek is, de a legtöbb óradíjas. Ha pszicho a férjed, akkor tutira nálad lesz a gyerek. Plusz 12 éves kor felett megkérdezik magát a gyereket is. A mai magyar bírók többsége nő, nagyon maternálisak, úgyhogy neked nem kell aggódni. Közeli családtagokat szoktak megkérdezni esetleg az elhelyezés kapcsán. Ők elmondják, hogy ők mindig szép tiszta ruhában látták a gyereket, adtál neki enni, szeretettel bántál vele. Ennyi.
2021. febr. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!