Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Jár ilyen esetben valami a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jár ilyen esetben valami a feleségnek?

Figyelt kérdés

Adott egy házasság ahol az utolsó években csak a férjnek volt munkaviszonya. Kiemelkedően keresett ezért a feleségnek nem volt kedve dolgozni. A férj végül is nem szólt érte. Válás esetén a házasság alatt a férj által vásárol ingatlanból jár a feleségnek?

Az ingatlan vásárlása jelentős hitellel történt. Amit a férj fizet.

Bútorokat vettek, ezt is a férj fizetéséből.

Tehát ha jár a feleségnek az ingatlanból akkor a hitel törlesztő felét is fizetnie kell?

Ezenkívül a férj bankszámláján van nem kis összeg, amit a saját fizetéséből tett félre. Ezért ő dolgozott meg. Abból is járna a feleségnek?


2021. máj. 24. 22:05
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Minden házasság után szerzett vagyon és adósság feleződik. A ház fele és a hitel fele is a feleségé. Aztán hogy hogyan állapodtok meg, az rajtatok áll.
2021. máj. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
98%

Igen. A fele az övé a háznak és a pénznek.

Nyilván a hitel is közös.


Mellesleg a feleség nem dolgozasába a férj is beleegyezett, hiszen eltűrte

2021. máj. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
90%

Az ingatlanon biztos, hogy osztozni kell. Viszont a hitelt is felezni kell. Itt lehet egyezkedni, hogy ha a hitelt a férfi teljes egészében magára vállalja, akkor a tulajdonjogból annyival több legyen az övé.

Bútor: felezni kell azt is.

Bankszámlán levő pénz: elvileg azt is felezni kell, de ügyvéd esetleg tud tanácsot adni, hátha azt valahogy ki lehet menteni.

Házasságban vagyonközösség van, így nincs értelme annak a mondatnak, hogy azért a pénzért a férj dolgozott meg. A férfi annyit tehetett volna, hogy ha a feleség záros időn belül nem áll újra munkába, akkor beadja a válópert évekkel korábban, és onnantól már nem a feleségére keres. Igaz, onnantól a felesége sem mosta volna ki a koszos gatyáit. :-))) Szóval valamit valamiért.

2021. máj. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 Noren1989 ***** válasza:
12%
Khm, milyen szerződésetek van?
2021. máj. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

Nincs házassági szerződés ha arra gondolsz.

Férj Németországban dolgozik, ottani bankszámlára megy a fizetése.

Azon a számlán van a megtakarítása is.

Gondolom feleség így nem fér hozzá.

2021. máj. 24. 22:29
 6/33 anonim ***** válasza:
98%

Ki vagy te a történetben? A kitalálója? 😀

Annyira bénák ezek a esz.3. vagy tsz.3-ban megírt kamuk. Vagy ha nem az, akkor mit kotnyeleskedsz?

2021. máj. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem a férj új barátnője, akinek elemi érdeke, hogy a férjnek minél kevesebb vagyontárgyon kelljen osztoznia a feleségével.
2021. máj. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

Férj vagyok. Amiatt érdeklődtem mert válni készülök, nem tartanám igazságosnak ha az általam megkeresett pénz, megtakarítás felezve lenne feleségemmel. Aki már egy ideje nem járult hozzá az anyagi kiadásokhoz.

Végül is előtte sem amikor dolgozott, én majdnem ötszörösét kerestem az ő fizujának.

Még annyi neki most nincs semmi pénze, lakás az enyém, én dolgom hogy hova megy így? Elküldhetem ha már nem akarok vele élni?

2021. máj. 24. 22:50
 9/33 anonim ***** válasza:
92%

Én a helyedben ügyvédet kérdeznék, ill. fogadnék meg a válás lebonyolítására.

De alapesetben igen, a házasság alatt szerzett (nem örökölt!) vagyon közös és egyenlő mértékben jár mindkettőtöknek.

Ügyvéd azért lenne jó, mert esetleg tud tippet adni, hogyan lehet valamennyit kimenteni a vagyonból.

2021. máj. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
89%
Te sose voltál férje senkinek, fogalmad sincs a házastársi vagyonközösségről. Ez egy tipikus lusta és pénzéhes nőt szidó incelkérdés. Vótmá. Sokszor.
2021. máj. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!