Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyi gyerektartást kérjek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi gyerektartást kérjek?

Figyelt kérdés
Az apa fizetése kb netto 320000Ft, ebből 99000Ft a családi adókedvezmény, 3 gyerek van. Nem válunk el és nem is költözik el, lakótársak maradunk. Én arra gondoltam, hogy a gyerekek utáni pénzt kérem tőle gyerektartásként és tőle meg 60000Ft-ot rezsire és egyebekre. Ez így reális lenne?
2021. júl. 6. 16:57
 1/9 anonim ***** válasza:

Háát van ez a megoldás, hogy ti egyeztek meg. Egyéb esetben ügyvéd fog segíteni ebben első sorban.


Ha bár ezt senki nem szokta javasolni hosszútávon...nem biztos, hogy mindig megmarad az összhang, és ha ő megváltozik, máshogy áll hozzá, akkor nem lesz semmi ami alapján követelheted azt a mondjuk 60.000 Ft. Erről egy papír jó lenne....

2021. júl. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Ez nem gyerektartás, ha elválnátok, akkor annak járna az adókedvezmény, akivel laknak, feltételezem te lennél. 60 ezerért meg nem mosnék, főznék, takarítanék rá.
2021. júl. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
Igen, ha elköltözne amúgy is ugrana neki a 99 ezer, mivel az adókedvezményt te vennéd igénybe és a gyerektartás is több lenne.
2021. júl. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Noren1989 ***** válasza:
80%
#3, feltételezve,h anyunak van miből adóznia.
2021. júl. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%

Miféle gyerktartást kérsz, ha az apuka még ott lakik és házasok vagytok?!


Az ember esze megáll.

2021. júl. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Megbeszéltük, hogy mi így válunk el. Az anyagiak miatt nem éri meg másként. Én nem tudnám érvényesíteni az adókedvezményt, ha meg ténylegesen válunk ő nem is érvényesíthetné, neki kellene kiköltöznie, a hiteléből közösen kifizetett összeg fele nekem visszajárna...

Már hosszú ideje csak lakótársak vagyunk, vita is csak az anyagiak miatt szokott lenni. Ezért megbeszéltük, hogy jobb lesz külön kezelni a pénzeket.

A főzés része nem probléma, mert ha már négyünkre főzök jut neki is. A mosást megcsinálja magának, de a bevásárlás nem megy neki. Amíg beletanul, addig lenne csak így, a rezsi ráeső részét természetesen azután is elkérem tőle.

2021. júl. 6. 18:35
 7/9 anonim ***** válasza:
28%

Tehát el akarsz tőle kérni havi 160 ezer forintot, úgy, hogy továbbra is együtt laktok?


Igazi modern nő vagy Te is b@zdki!


Mivel apuka kapja a családi adó kedvezményt, ezért gondolom Ő dolgozik.


Én apuka helyében jól kiröhögnélek, és megmondanám, hogy ha pénzt akarsz, akkor add be a válási papírokat, és majd kapsz amennyit a bíróság megítél, aztán menjen ki merre lát!

2021. júl. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
74%

7.

Külön kaaszán lesznek szinte. Apuka is így jár jól. Ha elválnának, akkor apuka fizetése lemenne 220 ezerre, aminek az 50 százaléka menne gyerektartásra és utána abból oldhatná meg a lakhatását és a rezsijét.

2021. júl. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ez csodás. Igen, tényleg ez tűnik a legjobb megoldásnak...


Ha már pénzt kérsz tőle, akkor kérd el az adókedvezményt, amit kap.

2021. júl. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!