Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válásnál a hitel is közös?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válásnál a hitel is közös?

Figyelt kérdés

Ha a férj felvett 3 millió ft hitelt a házasság alatt, de a feleség nem írt alá ezzel kapcsolatban semmit, attól még közös a hitel válás esetén?

Az az igazság, hogy nem tudom a részleteket, rokonok válnak és ott merült ez fel.

Azt se tudom pontosan milyen hitel, elvileg személyi kölcsön, de nem biztos. Én még nem vettem fel semmilyen hitelt azért se vagyok képben.

Mi az hogy adóstárs? A feleség adóstárs?

Annyit tudni, hogy a nő nem volt ott a hitel felvételnél, nem írt alá semmit, a férj intézte egyedül.

Szóval szerintetek közős a hitel vagy sem?



2021. aug. 7. 13:37
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Közös.
2021. aug. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Igen, a házasságban vagyonközösség van. Minden a házasság ideje alatt szerzett vagyon (kivéve örökség) és hitel is közösnek számít. Váláskor alapvetően ugyanúgy felezni kell ezt is, mint a manikát. Természetesen meg lehet állapodni másban is, de alapvetően ez a helyzet.
2021. aug. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
nem a gyk közönsége szerint közös, hanem a törvény szerint. Közös minden, akkor is ha a másik fél még csak nem is tudott esetleg a hitelfelvételről.
2021. aug. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha már a házasságban vette fel, akkor közös. Ha még előtte, akkor nem.

Alapvetően egy társ nem lesz adóstárs, ha szándékosan bevonásra nem kerül. Ellenben a házasság vagyon közösség. Mindenért közösen felelnek. Esetleg lehet egyezkedni, pereskedni.

2021. aug. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A 3-ast nem értem miért kellett lepontozni. Igazat mondott, mégha valakinek nem is tetszik az igazság.
2021. aug. 8. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
#5 ugyan, a gyk kozosseget nem az eszeert szeretjuk 🤣🤣
2021. aug. 8. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%
Bizony a 3-as jól mondja, közös. Nem szerintünk, a PTK szerint. Adótárs az egy másik dolog. És igen, ha tudott róla, ha nem akkor is közös ( ha csak nem írtak házassági szerződést ilyen esetekre, mondjuk az nem ártana). Azt kellene megérteni a házasság egy vagyonközösségi szerződés 50-50 % ra, arra szerzet vagyonra ami a házasság alatt keletkezett (néhány kivételel pl., örökség, némely kártérítés, jogdíj ). Negatív és pozitív esetben is. 2021 van, nem a középkor és a legtöbben még mindig a rózsaszín cukormázat hiszik házasságnak. Kőkemény gazdasági szerződés, amelytől el lehet téri egy külön szerződésben a felek közt, bármikor a házasság alatt. A többi körítés ami a házasságkötő teremben elhangzik, csak egy szokás, nem jogi kategória. A házasság nem a megcsalt-nem csaltról szól, az nem tiltott, nem büntetendő. Az,hogy senki nem mondja el az alapvető jogokat mikor bejelentkeznek a házasságra szerintem elég nagy baj, de hát a jog nem ismerete nem ment fel, se Ptk. hatálya alá tartozó dolgok alól, sem más esetben. A mai netes világban meg az nem tudja aki nem akarja. Aztán lehet ilyenkor csodálkozni.Egyik barátnőm húgát is most világosítottuk fel, hogy ugye válni akar, autót vett, van egy külön számlája amire gyűjtöget pénzt, stb., de hát, hogy az közös és azzal nem fog tudni új életet kezdeni. Ha pere mennek bukta. Hát sírógörcsöt kapott. Hogy lehet ilyen hülyeségeket csinálni????
2021. aug. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha házasságba hitelt vetetek fel, de később elváltok.Akkor hitelt közösen kell fizetnetek, fel-fele arányban
2021. aug. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Elváltam. Valakit derült ki hogy a feleség a hátam mögött hitelt vett fel egy barátnőjével. Semmit nem tudtam róla,ezt a bíróság NEM fékezte meg velem mert azt ítélte meg hogy az csak az övé!!!!

Akkor ez hogy van?

2021. aug. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bírói jó fej volt, ennyi.A jog és az úgynevezett bírói gyakorlat néha más.Ráadasul a barátnő is sáros volt, így kicsit más.
2021. aug. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!