Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Szeretnék megtudni olyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeretnék megtudni olyan törvénypontról, amelyben választ lehet kapni, hogy a szakközépiskolában végzett 21 éves gyermek után, - ha nyáron felvételizett, de nem vették fel-, a nyári tartásdíj visszakövetelhető-e?

Figyelt kérdés
Tisztességgel lemondtam a munkahelyén, amikor megtudtuk, hogy nem sikerült a felvételi. A férjem ügyvéddel vádol, hogy jogtalanul vettem fel az OTP folyószámlámra küldött(!) összeget. 8 napon belül fizessem vissza. A megélhetésre költöttem, nem voltunk nyaralni sem. Kérlek Benneteket segítsetek tanáccsal, aki tud!
2010. aug. 29. 11:17
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Hát követelni mindent követelhet, de úgyse fogja megítélni neki a bíróság, aztán majd fizetheti a perköltséget is.

Te úgy jártál el, ahogy az adott helyzetben elvárható, honnan tudhattad volna előbb, hogy felvették-e vagy sem?

Egyébként még a diákigazolványa is érvényes 45 napig a tanulmányok befejezése után, szóval papíron is járt eddig.

2010. aug. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Viszont a postaládát figyelni kell, mert ha követeli, akkor arról fizetési meghagyás fog érkezni. Ennek ellent kell mondani 15 napon belül, hogy nem tartozol az összeggel. Különben végrehajthatóvá válik.
2010. aug. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
44%

december 15-ig még neki kell,hogy fizesse!

október 31-ig érvényes a diákigazolványa,és attól 45napig még fizetnie kell!

2010. aug. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nah, ha már lemondott róla, akkor ez a része amúgyis tárgytalan. Szerintem egyébként jól tette, nem a diákigazolvány érvényességi ideje számít elsősorban, hanem hogy a felvételi befejezéséig volt egy függő jogi helyzet. Addig nem volt elvárható tőle, hogy megszüntetést kérjen.
2010. aug. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

A tartásdíj csak addig jár, amíg a gyerek iskolába jár. Mivel a sulit befejezte, így nyárra már nem járt volna a gyerektartás.(a diákoigazolvány érvényességének ehhez semmi köze)

De aggódnod nem kell szerintem, mert a gyerektartás túlfizetés általában nem követelhető vissza, ez a bírói gyakorlat, így az exférjed hiába fogadott ügyvédet.

2010. aug. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gondolataitokat!Felhívtam egy ügyvédet jogi tanácsot kérve. Azt mondta ő is, hogy jól csináltam, hogy időben bejelentettem. Válaszoljak,hogy a fiamra költöttem- ami igaz is-, semmiképp nem követelhető vissza. Majd értesítlek Benneteket, hogy végződik.
2010. aug. 30. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!