Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Házasság előtti együttélésből...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasság előtti együttélésből származó közös vagyon egyenlő arányban oszlik?

Figyelt kérdés

Nem tiszta nekem ez az egész.

Élettársi kapcsolatot emlegetnek, ami megelőzi a házasságot. Itt jogi értelemben nézzük az élettársi kapcsolatot?

A feleségemmel 2011 óta élünk együtt. Csak simán együtt éltünk, jogilag nem voltunk élettársak, de közös vagyonközösségben éltünk. 2016-ban házasodtunk össze.

Sajnos úgy néz ki válni fogunk.

Én eddig úgy gondoltam, hogy a 2011 óta közösen szerzett vagyonunkat osztjuk fel 50-50%, de képbejött itt ez az élettárs dolog….

Valaki tudna ebben segíteni?

Köszönöm


2021. okt. 12. 10:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
31%
Csak a házasságban megszerzett vagyon közös. A házasság előtti nem, akkor sem, ha élettársak voltatok.
2021. okt. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%

Hogyhogy nem vagytok élettársak? Azt írod, együtt éltek.


AZ ÉLETTÁRSI KAPCSOLAT

6:514. § [Az élettársi kapcsolat létrejötte és megszűnése]

(1) Élettársi kapcsolat áll fenn két olyan, házasságkötés nélkül közös háztartásban, érzelmi és gazdasági közösségben (a továbbiakban: életközösség) együtt élő személy között, akik közül egyiknek sem áll fenn mással házassági életközössége, bejegyzett élettársi életközössége vagy élettársi kapcsolata, és akik nem állnak egymással egyenesági rokonságban vagy testvéri kapcsolatban.

(2) Az élettársi kapcsolat az (1) bekezdésben foglalt feltételek fennállása esetén az életközösség létesítésével jön létre, és megszűnik, ha az élettársak egymással házasságot kötnek, bejegyzett élettársi kapcsolatot létesítenek vagy az életközösségük véget ér.

2021. okt. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Utánanéztem, igen élettársak voltunk, de nem bejegyzett élettársak.


Az első kommentelőnek üzenem:

“ Érdemes azt is tudni, hogy a vagyonközösség kezdő időpontja lehet korábbi, mint a házasságkötés napja: amennyiben a felek a házasságkötést megelőzően élettársak voltak, úgy a házasságkötéssel az életközösség kezdő időpontjára visszamenőleg jön létre a vagyonközösség!”


Itt végig élettársat emleget, szóval úgy értelmezem, hogy 2011-től vagyunk vagyoni közösségben, így az azóta szerzett vagyonunk oszlik.

2021. okt. 12. 11:05
 4/18 anonim ***** válasza:
61%
Polgári törvénykönyv rendelkezik az élettársi vagyonmegosztásról.
2021. okt. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
60%
Akkor is a ptk rendelkezik erről, ha lepontoztok...
2021. okt. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Igen, de nem az volt a kérdés, hogy mi rendelkezik erről. Olvasd el légy szíves mégegyszer, értelmezd a kérdést és azután beszélgethetünk.
2021. okt. 12. 12:44
 7/18 anonim ***** válasza:
53%
Természetesen elolvastam, de mivel azzal sem vagy tisztában hogy mi a jogi helyzetetek, szerintem evidens hogy először ennek kellene utánajárnod. A konkrét kérdésedre is ott van a válasz a ptk-ban, annál hitelesebb infót nem találsz.
2021. okt. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Letisztáztuk, hogy élettársak vagyunk, de nem bejegyzett élettársak.

Ha nem tudsz a kérdésre válaszolni, csak alkalmatlankodni tudsz, akkor szerintem ne pazarolj időt erre a kérdésre.

2021. okt. 12. 12:57
 9/18 anonim ***** válasza:
86%

Ha utóbb házasságot kötöttetek, a vagyonközösség az élettársi kapcsolat kezdétől fennáll, tehát házassági szerződés nélkül 50-50%.


4:35. § (1) A törvényes vagyonjogi rendszer az életközösség kezdetétől hatályosul akkor is, ha a házastársak a házasságkötés előtt élettársakként éltek együtt. A házasság megkötésével az életközösség létrejöttét vélelmezni kell.

2021. okt. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
27%

#9

Megint a fránya jogszabályok, majd te is megkapod hogy ez nem hasznos. :D

2021. okt. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!