Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 15éve nősültem, azóta apósom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

15éve nősültem, azóta apósom ingatlanában élek, amit teljesen azóta felújítottam. A nejem válni szeretne. Mit tehetek? Van részem a házból? Vagy csak úgy kitehetnek az útcára?

Figyelt kérdés
2008. dec. 12. 09:17
 1/9 anonim ***** válasza:
50%

Az ingatlannak volt egy értéke 15 éve. Azt az értéket mai értéken meg kell határozni. Ez nem egyszerű, de megoldható (tanúk, fotók, szakvélemények).

Ezután meg kell határozni az ingatlan mostani piaci értékét. A számított mai érték és a valós piaci érték közötti különbség felére mindenképp igényt tarthatsz. Az, hogy ennél többre is, ahhoz kicsit jobban kellene tudni a dolgokat.

2008. dec. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
mehetsz is ügyvédhez, hogy megnyugodj milyen jogaid és lehetőségeid vannak. valóban nem semmizhetnek ki, de az arányokat és nagyságrendet csak az ő segítségével tudhatod meg. Pár ezer forintot megér és nyugodtabb lesz a karácsonyod (egy ilyen "tanácsadás" kb. 5000 Ft-ba kerül)
2008. dec. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi ez igazán megnyugtató, de gondolom ez elég bonyolult dolog lesz. Remélem nem tudnak kirakni egyik pillanatról a másikra. szándékaim békések, csak azért harcolnék ami jár.
2008. dec. 12. 10:18
 4/9 anonim ***** válasza:
86%
Ez úgy ahogy van nem igaz,mert az apósod tulajdona az az apósodé és onnan nem kaphatsz semmit.Kivéve ugye a szóban forgó felújítást,amit igazolsz számlával vagy tanúkkal,stb..azt az összeget természetesen kérheted kamatostul,mivel ez jár.Az ingatlanban addig lakhatsz,ameddig megengedik,mert az após a tulajdonos és a tulajdonos dönti el,hogy kit enged be.
2008. dec. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
42%
15 éve vagyok bejelentkezve az ingatlanba. ide kerestem, és költöttem a fizetésem. akárhova nézek mindenhol az én munkámat látom. hogy rakhatna ki!!!!????
2008. dec. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%

nem rakhat ki.

viszont tanácsolom, hogy ne ezt az oldalt nézegesd, mert mi csak kontárok vagyunk, hanem keres egy lakóhelyedhez közeli válóperrel is foglalkozó ügyvédet. Még az is lehet, hogy nem kér pénzt az első konzultációra (hiszen abban bízik, ha jó benyomást kelt benned, akkor hozzá viszed az ügyedet: ez biznisz!)

tehát tudakozó!!!!!

2008. dec. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Úgy rakhat ki,hogy elmegy,kijelent a lakásból és közli,hogy menj.De ha nincs ilyen gond,akkor nem értem a kérdés ezen részét.
2008. dec. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
47%
Nem rakhat ki!Igényt tarthatsz egy szobára vagy helyégre!Mióta vagy bejeletvel óda?15 éve?Ha igen akkor nyert ügyed van,mivel a férje vagy a lányának és oda vagy bejeltvel igy igényt tarthatsz egy szobára !Anyukáméknál is ugyan ez volt!
2008. dec. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Tisztelt Kérdező!


Ha még aktuális a kérdés, akkor javaslom, keressen meg privát emailben, szívesen válaszolok.

Elöljáróban annyit, hogy Ön mindenképpen igényt tarthat egyrészt a lakáshasználati jog ellenértékére, ha eljön a volt közös lakásból és a bíróság a váláskor megosztja a lakáshasználatot (ez független a tulajdonjogtól), másrészt az Ön által elvégzett és bizonyítható értékemelő beruházások ellenértékére.

2009. jan. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!