Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi a válás menete, illetve...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a válás menete, illetve költsége és ez kit terhel?

Figyelt kérdés

Üdv

Több év próbálkozás után feladtam és úgy döntöttem, hogy válni szeretnék.

Hogyan fogjak hozzá? Hová kell bemennem? Mit kell magammal vinnem? Mi ennek a költsége és kinek kell fizetnie? Muszáj vagyok ügyvédet fogadni?

Közös ingatlan nincs, de bútorok, egyéb használati cikkek vannak. Van egy kiskorú lányunk.

Milyen feltételeknek kell megfelelnem, hogy velem maradhasson? Milyen támogatásokra lennénk válás után jogosultak? Csak hogy tudjam, hogy mire készüljek, miből kell majd gazdálkodnunk.

Gyerektartás? Hogyan, mi alapján állapítják meg?

Megköszönném, ha nem mindenféle jogszabállyal válaszolnának,mert én buta vagyok hozzá, olyan emberre lenne szükségem,aki úgy mondja el nekem, hogy azt egy buta ember is megértse.

Köszönöm.



2022. febr. 5. 21:34
1 2
 1/11 anonim válasza:
Szia, én nem értek hozzá, de először nem a házastársnak szokták bejelenteni, hogy válna az illető? A szüleim elváltak és itt így történt, szerintem utána bíróságra mentek,nem muszáj ügyvédet fogadni szerintem, de nem ártana, mert gyakori kérdésen nem fogsz valszeg elég alapos választ kapni.
2022. febr. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Megbeszélés, bíróság. Ha te vagy az anya és rendezettek a körülményeid a kislányt valószínűleg neked ítéli a bíróság. Ha bármi vita van akkor érdemes már jó előre ügyvédet fogadjál.
2022. febr. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerinted az egyéb kérdésekben mennyi a korrekt válasz esélye egy JOGI kérdésre?

Arról nem is beszélve, hogy szerinted ezt még soha senki se kérdezte itt?


Na mindegy.

Én is azt mondom, hogy először egymással beszéljétek meg.

Az nem érdekes, kié az ingatlan: a gyerek fog ott maradni, és vele 99.99% az anya.

Az apa mehet a sóhivatalba, az anya viszont fizetheti a részleteket, ha nem az övé volt a lakás.

Támogatás nem lesz, ha van fizetésed.

Te vagy az anya?

Ügyvéd akkor kell, ha nem tudjátok megbeszélni.

2022. febr. 6. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Az egymás közötti megbeszélést már próbáltuk,azt gondolom ha két év alatt nem sikerült, akkor ennyi.

Nem pontos jogi tanácsot vártam, csak hogy egyáltalán hová kell bemennem először, ilyesmi, nem innen vártam a csodát.

Azért köszönöm a válaszokat

2022. febr. 6. 09:44
 5/11 anonim ***** válasza:

Nincsenek csodák: a bíróságra.

Ha együtt mentek, gyorsabb lesz.

Interneten érdemes előbb megnézni, hogy hova, és mi kell hozzá.

Az fizeti, aki válni akar, de nem drága. Az ügyvéd drága, ha kell.

Ja, egyébként arra gondoltam, hogy a válást beszéljétek meg. A többit már nyilván megbeszéltétek idáig.

2022. febr. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha megvan a megállapodás, hogy milyen legyen a vagyonmegosztás, hova kerüljön a gyerek akkor gyors, és nem túl drága folyamat. Ha vita van pl. a gyerek elhelyezésben akkor mélyebben a zsebbe kell nyúlni.
2022. febr. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A bíróságra kell menni. Van illeték 30 ezer forint. Ha te akarsz válni, neked kell kifizetni, hogy egyáltalán elinduljon a dolog. A vagyonmegosztás nem tartozik már a válóper körébe. Ha vita van, akkor külön pert kell indítani, ami elég költséges, jobb ha egymás között megállapodtok. Tavaly váltam, nekünk az ügyvéd azt mondta, hogy már nincs a százalékos dolog a gyerektartást illetően, de a bírók nagyjából tartják magukat hozzá. Régen egy gyerek a fizu 20 százaléka volt. De a fizun kívül sok mást is figyelembe vesznek. A legegyszerűbb és legolcsóbb módja, ha megegyeztek a gyt-t és a láthatást illetően. Akkor nem kell ügyvéd, csak illetéket kell fizetni.
2022. febr. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Te vagy az apa vagy az anya? A lakás kié?
2022. febr. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Az anya vagyok, albérletben lakunk, nincs saját ingatlan
2022. febr. 7. 21:21
 10/11 anonim ***** válasza:
Akkor igazából a gyerek számít, meg a tartásdíj.
2022. febr. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!