Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyibe kerül ma egy válás?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyibe kerül ma egy válás?

Figyelt kérdés

Vagyonelosztas újabb peres ügy?

Van egy hiteles lakásunk fele -fele arányban.

En át tudnám vállalni az ő részét, de nem megy bele. A lakáshoz szüleim által jutottunk hozzá , van róla papír, ők adták a kezdő tőkét.

Gyereke nem kell neki, de menni se akar.

25 évre vettük fel a hitelt ebből eddig 3 ev 8 hónap lett fizetve.

Kérlek csak olyan válaszoljon aki biztos választ tud írni nemcsak "lehet", meg "talán".

Van olyan, hogy válás után aki kifizeti a másikat, az marad a lakásban. Jogásszal beszeltem, de ügyvédre nincs pénzem.

Ilyen esetben, ha én ki tudom őt fizetni, mert van segítségem, akkor ugye csak az eddig kifizetett hitel felét kérik kifizetni, es az ingóságok felét?

Van egy 2 milliót érő autónk. Az övé. Annak is a fele engem illet ugye?jól tudom?



2022. márc. 25. 12:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Bíróságon dolgom.

Maga a válás, a kötelék felbontása nem bonyolult. 30.000 Ft illeték kell hozzá, és a feleknek csak a gyerek elhelyezése, a vele való kapcsolattartás és a tartasdij kérdésében kell megegyezni, és már fel is van bontva a házasság. Ez egyszerű, nem kell ügyvéd.


Amiről te írsz, az a házassági közös vagyon megosztása, az mindig egy bonyolult per, ha a felek nem tudnak egyezséget kötni.

Oda mindenképp javasolt az ügyvéd, mert ha a másiknak lesz, akkor könnyen rosszul járhatsz.

2022. márc. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Minden bíróságon van ingyenes panasznap. Ott kapsz jogi felvilágosítást.

De ha ennyire balhés lesz a válás, nem tudtok semmiben megegyezni, akkor valahonnan keríts pénzt ügyvédre, mert különben nagyon csúnyán ki fognak b_szni veled.

2022. márc. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez így nehéz lesz, ha nincs egyezség.

A lakás kezdőtőkéje a te magánvagyonod. Neki nem jár belőle semmi.

3 év 8 hónap kifizetett hitel fele és ingóságok fele jár neki. A kocsit a házasságotok alatt vettétek? Ha igen, annak is jár a fele mindkettőtöknek.

2022. márc. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, a panasznapra - újabb néven ügyfélsegítő - csak a válás része miatt érdemes bemenni.

A vagyonmwgosztas egy bonyolult, hosszú kereset, szerepelnie kell benne az össze a közös vagyonnak, vagyonleltár, bitonyitekok, ott erre nincs 1,5-2 óra leírni.

Ehhez ügyvéd kell.

2022. márc. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem kérsz alapítványtól segítséget?
2022. márc. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
A különböző családsegítő szolgálatoknál van lehetőség ingyenes jogi segítségnyújtásra. Tehát ügyvéd ad tanácsot ingyen. Érdemes volna utánanézni, hogy a településeteken hol van ilyen. Itt nem fogsz tudni kapni konkrét érdemi tanácsokat.
2022. márc. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
58%

"Van egy 2 milliót érő autónk. Az övé. Annak is a fele engem illet ugye?jól tudom?"

Nem. Az övé, akkor miért lenne bármi részesedésed benne? A közös vagyon csak az, amit a házasság megkötése után szereztetek.


A lakás közös tulajdon, a hitel is az. Válás után ugyanúgy kell fizessétek a részeteket. Igen, van rá lehetőség, hogy átvállalod az ő részét, ha kompenzálod a már befizetett összeget. Persze ehhez a beleegyezése kell.

2022. márc. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

7, nem derült ki hogy hogy érti azt, hogy az övé. Az ő néven van? Autónál gyakori, hogy közösen veszik, de az egyikük nevére.

Ha a házasság előtt megvolt, és úgy az övé, akkor persze h csak a fickóé.

2022. márc. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
21 éve vagyunk házasok, és semmije nem volt amikor összehazasodtunk, viszonylag korN
2022. márc. 25. 13:42
 10/15 A kérdező kommentje:

Javitok: nagyon korán házasodtunk össze.

Már túl vagyok az ingyenes jogi tanácsaadáson.

Az ingyenes ügyvéd jövedelemfüggő. Nekem havi 200.000 nettóm van es ebben már benne a csaladi pótlék.


7-es!

Nyilvan tisztaban vagyok egy két dologgal, nem követelek olyat ami nem jár nekem, én nem akarom őt kisemmizni, de ami jár az jár. Elvégre mindenhez általam jutott, se munka se célok se semmije nem volt. Hitelböl hitelbe ment . Külön számlánk van, külön kassza. A hitelekből értekpapirt vett, volt, hogy nyert, de most 5,5 millió hitelt bukott el 1 hónap alatt, és maradt 500 ezer még.

Gondolom én is reszesülök ebböl is, mármint a hitel visszafizetése. Mert ugye 10 evre vette fel 2 hónapja.

Nem minösitem, csak nekem már nagyon sok.


Ki tud abban segíteni, hogy mennyi egy ügyvéd díja egy ilyen ügy lebonyolitashoz?

Illetve ügyvédet fogadni rászorultsag esetén, jövedelemfüggö?

2022. márc. 25. 13:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!