Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan szerezhetem vissza a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan szerezhetem vissza a gyermekem? Mennyi esélyem van rá?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az apukával nem jöttünk ki jól, szerdai nap múlthéten védőnőhöz fordultam segítségért, hogy tájékoztasson, el veheti e az apuka a gyermeket tőlem. Állítása szerint a gyermek 1-2 éves koráig minden esetben az édesanyának ítéli a bíróság, a kisfiú 3 hónapos.

Elmentem az apához, elmondtam neki, hogy ne fenyegessen, stb..s megfenyegetett, hogy ha haza jön megöldös. A védőnő ezt halálos fenyegetésnek titulálta, így elmentünk a családsegítőhöz, gyermek jólétishez. Ha akkor lett volna nálam pénz, akkor a gyermekkel haza tudtam volna már menni, de nem volt, rendkívüli segélyt tudtam volna kérni, de sok idő lett volna.

Rendőrrel mertem csak haza menni, ő közölte, hogy az anyuka van gyesen, ő ha haza akar menni, viszi a gyermeket engedniük kell.

Pénteken kint volt a gyermekjólétis, haza akartam menni a gyermekkel, az apukának azt mondták, hogy 50-50%, ha nem akarja engedni, nem kell, de ugyanúgy vihetem másnap reggel.

Haza jöttem, kerítettem fuvart, pénzt, mert nem egy kis összegről volt szó, 1000km, nem mertem ott maradni egyszerűen, féltem. A gyermek jólétisek kérdezték, hogy miért nem jövünk ki, teljesen stresszbe voltam, féltem, nem tudtam összefüggő mondatot alkotni, 4 napja akkor nem ettem, alig ittam, alig aludtam, 2-3 óra hosszákat.

Vasárnap 18:00-kor elindultam a gyerekért, rendőri kíséretet kértem, hogy elhozhassam, nem segítettek.. az apuka nem hajlandó átadni a gyermekem..

Mit tegyek? Mit csináljak?

Ha ott maradok pénteken, félek megöldösnek, s akkor nem tudok küzdeni a gyermekemért, mert nem 1-2 alkalommal fenyegettek már meg, hogy a Budapest keletibe leszúratnak, édesanyámra is le akartak küldeni embereket, hogy megveretik.

Mennyi esélyem van a 3 hónapos kisgyermekemet vissza kapni a bíróságon?

Az apuka mellesleg dolgozik, 12 órázik, a nagymama beteges, múltkor is az ágyra dobta a gyermeket, mert megszédült, begörcsölt, mi van, ha legközelebb nem érkezik az ágyra dobni, hanem a földre dobja?

Nagyon aggódok, félek, féltem..

Harcolok, folyamatosan, megtettem érte 1000km-t, és megtenném még 100 milliószor is, holnap megyek elindítani a gyermek elhelyezési pert, fogadok ügyvédet

Mit tegyek, hogy a gyermek még per közbe itt legyen, ne csak a per végén, ha nekem ítélik?

S ténylegesen, mennyi esélyem van az apukával szemben?



2022. máj. 10. 15:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez büntetőügy ahogy az elejébe beleolvastam.

Amugy 3 éves korig mindenképp az anyanak ítélik a gyereket

Apuka nem léphet le vele pláne mindenféle végzés nélkül.

Ez kb a gyerekrablás szint.

2022. máj. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Azonnali feljelentés es azonnal el kell venniük a gyereket a rendőröknek es az anyának adni.
2022. máj. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Ha a gyerek lakhelye az apa otthona, akkor onnan nem viheted el addig, amíg nincs róla bírósági döntés, hogy tied a felügyelet. Külföldre meg egyáltalán nem viheted az apa engedélye nélkül (Mo.on belül nem nagyon van 1000km-es távolság).
2022. máj. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A gyermeknek az állandó lakcíme az, ahol az enyém is
2022. máj. 10. 15:33
 5/8 anonim ***** válasza:
53%
De mit csináljon a rendőrség érvényes bírósági döntés nélkül? Az apának egyenlőre ugyan annyi joga van a gyerekhez, mint neked.
2022. máj. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

De könyörgöm, 3 hónapos!

Az apuka dolgozik, nem ő ügyel a gyermekre! Akkor hogy van az ő felügyelete alatt a kisfiam, ha nem is ő gondozza, ügyel rá?? Ráadásul a gyermeknek az állandó lakcíme az, ami az enyém is!

2022. máj. 10. 15:39
 7/8 anonim ***** válasza:
84%
A gyereknek ott a helye, ahol a lakcíme van.
2022. máj. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Amikor az apja dolgozik, akkor elmész a gyerekért, a harmadik fél (nagymama) köteles átadni. Ha nem, akkor hívj rendőrt.

De gyanítom, hogy ez egyedül neked túl nagy falat. Keresd meg a Nanet, és kérj segítséget!


[link]

2022. máj. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!