Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi a helyzet ilyenkor a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a helyzet ilyenkor a vagyonmegosztással?

Figyelt kérdés

Házassági szerződés nincs.

Amink van azt mind a házasságkötés után szereztük (2 ház, 2 autó) több, mint 20 év alatt. Ebből nekem egy házban van 50%-om.

A férjem ezt is ki akarja játszani előlem, mondván a szülei adták rá a pénzt.

Ebben van igazság, valóban akkor egy részét ők adták, de erről nincs semmilyen írásos megállapodás.

Utólag ezt tudja igazolni valahogy?

Félek, hogy ennyi év után semmi nélkül maradok, holott én is hozzátettem a családi kasszához.

Tudom, hogy elméletileg mindennek járna az 50%-a, de ismerem, képes kiforgatni úgy, hogy nekem ne jusson.


Kinek milyen tapasztalatai vannak?



2022. máj. 29. 23:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem lenne egyszerűbb ezzel kapcsolatban egy ügyvéddel beszélni?
2022. máj. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Ügyvédem van, ő azt mondja, hogy jogilag mindennek jár a fele, mert ajándékozási szerződést nem írhatnak utólag.

Ettől függetlenül azt is mondta, hogy mindenre készüljek fel, mert aljas módon mindent ki lehet játszani.

2022. máj. 29. 23:59
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
Jó, akkor majd a te ügyvéded is átmegy aljas üzemmódba.
2022. máj. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Èn sosem akarnèk elvenni senkitől olyant amit a szüleitől kapott. Hànynom kell attòl hogy a vàlàs arròl szol hogyan fosszam ki a màsikat. Nem pedig arrol hogy nem működik ne erőltessük
2022. máj. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van a férjének, amit a szüleitől kapott, az különvagyonnak számít, inkább te lennél az aljas, nem lehetne arányosan osztozni, ki mit vitt?
2022. máj. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Hidd el én is szabadulni akarok, de ha nem lesz semmim, akkor nem tudok merre indulni.

Nem akarok elvenni semmit, csupán azt ami a tulajdoni lapon is szerepel.

Ennél jóval többet fektettem bele, csupán annyira van szükségem, hogy ismét el tudjam kezdeni az életem.

Azt pedig jogosnak érzem, hogy 20 év háztartásvezetés, kerti teendők ellátása, felújítási munkálatokban való asszisztálás, gyerekekről való gondoskodás után ne 0ft-ról induljak. Úgy, hogy mindenzt nem otthon ülve csináltam, hanem 12 órás munka mellett. Az én keresetem mindig be volt téve a közösbe.

2022. máj. 30. 22:34
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
#6: Házasságban nem a tulajdoni lap számít. Ha csak az egyikőtök nevén lenne a közösvagyonból vett ház, akkor is felezni kéne.
2022. máj. 31. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Mindezt értem, le is írtam.

A kérdésem arra irányul, hogy van-e valamilyen esélyem egy olyan emberrel szemben, aki elhatározta, hogy addig megy, amíg nekem nem kell adnia semmit. Tapasztalatokat vártam.

2022. máj. 31. 11:41
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem az szàmìt hogy 20 èv vagy 50. Az sem hogy hazimunkàt vegeztèl. Ha beadta mindkèt fèl a fizetèsèt de nem maradt belőle egy fillèr sem hò vegère akkor az sem szàmìt.A közös megtakarìtàsbòl vett vagyontàrgy fele a tied vagy a haszna fele vagy ahàny szazalèkàt a hàzànak közösen raktàtok bele annak a fele. Pl ha a hàz 80% ban szülők penzèn lett ès ti 20 % ot tettetek bele akkor a haz 10% a a tied. Kidobott a hàzàbòl? Mert ahhoz pl van jogod hogy ott lakj tovàbbra is. Nem tehet ki az utcàra.
2022. máj. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg a szülei adtak bele akkor annyibal több jár neki Te sem gondolod komolyan, hogy az a rész majd a tiéd lesz.Lelkiismereted nincs?


Amúgy igen, ajándékozásit nem irhatnak már, viszont ha per lesz és tudják bizonyítani, akkor valószínű megítélik neki.

2022. jún. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!