Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A válást miért nem szokás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A válást miért nem szokás megünnepelni?

Figyelt kérdés
Végülis egy csomó ember megkönnyebbülésnek éli meg és ma már társadalmilag is egyre elfogadottabb, hogy új életszakaszt kezdjen valaki. Vannak persze csúnyább esetek is, de sokan már lazábban állnak hozzá és az anyagi oldalát felnőtt módján tudják kezelni.

2022. jún. 9. 13:24
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
69%
Én ugyanúgy ünnepeltetném, mint a lagzit. És pénzt is illene ajándékozni az elváló párnak a további életük fojtatásához.
2022. jún. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
81%
Hidd el, szokás.
2022. jún. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
69%

folytatásához


Amúgy szokták ünnepelni.

2022. jún. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
62%

Szakitást is ünnepelnek az emberek. Ilyenkor kezdenek el fodraszhoz járni meg feltuningolni magukat, hirtelen mindenki sportosabb lesz, meg kirittyentve.


Mikor osszevesztunk a párommal én ezen ki is akadtam, hogy uj parfüm, kocsituning, hogy b+pezsgőt ne hozzak?

Na egybol kaptam egy 50 ezres parfümöt🤣, hogy ne higyjem azt nélkülem egy élmény az élet es hogy egoista ember. Mert ő aztán szeret vissza akar kapni meg stb

2022. jún. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
8%
Azota ezzel viccelodunk hogy mivel megint a kocsit fenyezi tuningolja, biztos szakitani akar akkor.🤣 es elvisz a mosóba hogy bizonyitson hogy nem🤣
2022. jún. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Hogy képzeled el?

Akinek megkönnyebbülés az szerintem eddig is "megünnepelte".

2022. jún. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
94%

Mert nem egy örömteli dolog a válás. Vannak akik persze eleinte "boldogan" kezelik, de azért legbelül ők is tudják, hogy ott van az a bizonyos "tüske". (Empátia)

Ez olyan, mint hogy a születést meg szokás ünnepelni, de a halált/temetést már nem. (Bár a halál ünnepléséről már hallottam, de az itteni keresztény kultúrában ez kevésbé jellemző.)

Visszatérve a válás témakörére... Szerintem egyik fél sem annyira büszke magára, hogy azt a "nagyközönség" előtt vállalja. Továbbá egy válás, még egyfajta arconköpése is azoknak, akik az esküvőn úgymond "áldásukat" adták az ifjú párra.

Ha viszont külön hagyománya lenne a válás "ünneplésének", akkor a logika értelmében, az éppen elváló párnak kéne visszaadnia minden ajándékot, amit ők kaptak az esküvőre. (Mondván, hogy nem a válásra kapták.) :,D

2022. jún. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Valaki megteszi. Ha keserű szájízzel is, de megkönnyebbülve.
2022. jún. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
78%

Akit elhagytak, bizonyára nehezen viseli, tehát nem ünnepel.

Viszont akinek cudar volt az élete és jól esett neki a válást kimondó bírói ítélet, annak van oka vidámnak lenni. Pl. sok férfi elmegy a barátaival a kocsmába.

2022. jún. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim válasza:
100%

Én már voltam "válási buliban".


De a legtöbb embernek nincs mit ünnepelnie, mert a gyerek megzakkan, anyagilag lenullázódik,...

2022. jún. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!