Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha rugalmasan van kezelve a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha rugalmasan van kezelve a láthatás (hivatalosan), akkor az anya elvárhatja, hogy már napokkal előre leegyeztessék a hétvégét (mettől meddig lesznek az adott héten az apánál a gyerekek)? Jogos az elvárás az anya részéről?

Figyelt kérdés
Vagy az is a rugalmasság része, hogy ad hoc hozza viszi őket az apa.
2022. júl. 16. 15:09
A kérdező szavazást indított:
Jogos, hogy ő is tudja tervezni a hétvégi programját
Nem jogos, rugalmasan kellene ezt a részét is kezelni.
29 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Itt inkább azt kéne megértsd, hogy mindenkit kell tisztelni, függetlenül attól, hogy volt házastárs és netán nem volt békés az elválás.

És a tisztelethez tartozik az is, hogy a másikkal egyeztetünk az időbeosztásáról.

2022. júl. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Oda-vissza meg kell ezt beszélni. Hozzám is bármikor jöhetnek a gyerekeim ha az exemnek dolga lenne, ilyenkor rámír és ha nincs semmi akkor megyek értük. Ebből soha nem volt gond.

Neki is van élete, meg esetleg ismerkedne is. Nem állíthatsz te sem csak úgy váratlanul oda, és viheted vissza a gyerekeidet ha ő éppen még nincs otthon.

2022. júl. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Jogos elvárás, igen. Tudom, hogy egészen hihetetlen, de neki is van élete a válás után, és nem köteles 0-24 azt várni, hogy mikor mész a gyerekeidért.

Teljesen más, ha fix időpontok vannak, és akár hetekre, hónapokra is lehet előre készülni.

Vagy jobban élvezné a kedves édesapa, ha a gyerekei egész nyáriszünetben az ajtóban ülnek ugrásra kész? Nehogy közös programot szervezzen az anyjuk, mert mi van, ha jössz?

Illetve az a kérdés, hogy te mit reagálsz, ha mennél értük, esetleg az ajtóban vagy, és nincsenek otthon? Ilyen esetben a kiakadás se jogos. Normális ember bejelentkezik akkor is, ha a családtagjaihoz megy.

2022. júl. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Bárkivel, akár haverokkal tervez az ember valamit vagy a szerelőt várja, jogos elvárás, hogy tudja, mikor jön az illető és ne gondolatot kelljen olvasnia. Az más, ha közbe jön valami, ez megtörténhet. Akár ha ottraadnak a vidámparkban vagy késik a vonat vagy túlóra van... stb. De kiszúrás, ha egy napig otthon kell várni bárkire, mert ahelyett egy csomó mindent mást lehetne csinálni.

Elváltaknál szerintem ez félig a bosszú része tud lenni, félig annyira nem hajlandó egyik fél sem kommunikálni (mert minden fáj), hogy még ebből is ki-van-jobban-megsértődve játszmát csinálnak. Szerintem ez esetben egyszerűbb előtte pár nappal írásban megkérdezni tárgyilagosan, hogy "mikor jöttök?" akkor írásban válaszol és nincs az, hogy ki hogy emlékezett meg ki hogy értette félre. Ha meg így sem válaszol, akkor meg egyszerűen ne alkalmazkodj hozzá, várjon ő az ajtó előtt.

2022. júl. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, elvárhatja az anya. Nem a seggedből rángatod elő, hogy úgy ugráljon az utolsó pillanatban, ahogy te fütyülsz.


Én nem napokkal előtte, hanem egy héttel előtte várnám el, hogy lehessen tervezni.

2022. júl. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Jó hát a napok az a minimum persze :) Igazából az a jó, ha van egy fix rendszer, hogy pl. péntek este 6-kor viszi, vasárnap este 6-kor hozza és melyik hétvégéken már beírva a naptárba... És az a rugalmasság, hogy ha valami ettől eltér, azt meg tudják normálisan beszélni, mert napokkal előtte jelzi.
2022. júl. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk van egy megbeszélt rend. 2 heti láthatás van, mikor nálam van a gyerek. Max annyiban szok változni, hogy pénteken vagy szombaton tudok menni érte, de ezt mindig leegyeztetjük. De haza fél 5 fele viszem őket mindig vasárnap. ha tovább vannak akkor ezt is megbeszéljük. Ettől eltérő a nyáriszünet, ott is előre le van beszélve, hiszen időben kikérem a szabit hozzá.
2022. júl. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Lehet, hogy félreérthető volt, én az anya vagyok. Gondolkodtam rajta, hogy tényleg én vagyok a rugalmatlan és a követelőző, amiért legalább egy nappal előtte szeretném tudni, hogy mikor jön az apukájuk a gyerekekért, és hogy egyáltalán ott alszanak-e vagy délután hozza őket haza. Nekem kicsit úgy tűnik, mintha kicseszésből csinálná ezt a volt férjem, miközben azt érezteti, hogy én vagyok, aki nem áll kellően rugalmasan a dolgokhoz.
2022. júl. 16. 16:35
 9/11 A kérdező kommentje:
6: direkt nem akartunk fix rendszert, mondván, hogy meg tudjuk beszélni, de úgy érzem, sokszor ez egyoldalú.
2022. júl. 16. 16:37
 10/11 anonim ***** válasza:
Jobb a fix rendszer, amit lehet rugalmasan kezelni. Érvelhetsz azzal, hogy a gyerekeknek ez biztonságot ad. Tudják, hogy minden második hétvége apáé, a másik héten még ez vagy az a hétköznap. Ha folyton rángatja a gyerekeket, attól te is és a gyerekek is ki készülnek, ez csak neki jó, mert viszi őket, amikor kedve van, visszab.ssza őket, amikor úgy tartja úri kedve, te meg állj mindig haptákban, borítsd a programod, esetleg a gyerekek programját. Ez egy önző rendszer, ezzel is szembesítheted. Ha van bíróság által jóváhagyott kapcsolattartási rend, akkor az legyen az alap, amitől előre egyeztetve, indokolt esetben el lehet térni vagy cserélni lehet. Ez a gyerekeknek is kiszámíthatóbb, biztonságosabb. Egy ideig mi is rugalmasan kezeltük, káosz lett, akkor döntöttem úgy, hogy nem mehet így tovább, mikor az ötéves teljesen elveszett arckifejezéssel kérdezte: Ma kinél alszom? Mióta visszaálltunk a rendre, sokkal jobb, tervezhetőbb az egész.
2022. júl. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!