Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyire tartjátok fontosnak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire tartjátok fontosnak a jó kapcsolatot válás után, ha vannak gyerekek is, és nyílván miattuk többször kell egymással kapcsolatba lépni a feleknek..?

Figyelt kérdés

2022. aug. 14. 17:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon, de ez sokszor a sértettség okán idővel alakul ki, de van, ahol soha. Az emberek többsége nem tudja elválasztani a személyes érdekeit/sérelmeit, a gyerek miatt sem, nagyfokú tudatosság kell hozzá, meg sokszor a nagyokat nyelés képessége.
2022. aug. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mint elvált szülők gyereke: extrém mértékben fontosnak tartom. Ha mind a két szülőm válás után képes lett volna normális, emberi viszonyt tartani egymással (nem barátkozni, közös kávézni, cseverészni, stb.), és nem uszítanak egymás ellen, és nem üzengetnek egymásnak rajtam keresztül, hanem megbeszélik, amit kell, egy sokkal jobb kamaszkorom lehetett volna, és egy sokkal egészségesebb felnőtt ember lehetnék most. Nem kell puszipajtásnak lenni, nem kell közös programokra menni, sőt még csak az sem kell, hogy a gyerekkel kapcsolatos dolgokon kívül bármi másról beszéljenek. De igenis a gyerek előtt tegyék félre az ellenérzéseiket, mint két felnőtt ember, és legyenek képesek pusztán az ő érdekében ezekben a kérdésekben, feladatokban együttműködni.
2022. aug. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
nekem ha nehezen is, de nagyjából sikerült. sajnos nem elég, ha csak az egyik fél akarja. én fontosnak tartom nagyon a gyerek miatt
2022. aug. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazából én is annak a híve voltam, hogy a gyerekek érdekében jobb a békesség- sajnos ő ezzel visszaél/ t és nem tudom mit tudnék tenni...Én költöztettem el ( biciklivel), kitakarítottam nála, kitöltöm a papírjait, én intézem neki a bevásárlást, kihúzom a kukáját, mosom a ruháit- cserébe úgy elkapatta és ellenem uszította a gyerekeket, hogy már haza sem jönnek, sőt nem is beszélnek velem 😒
2022. aug. 14. 19:18
 5/10 anonim ***** válasza:
és te nem beszélsz a gyerekeiddel?
2022. aug. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A jó kapcsolatban maradás, és a birkaság nem ugyanaz.
2022. aug. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
De, én keresem őket, ők nem beszélnek velem.
2022. aug. 15. 06:27
 8/10 anonim ***** válasza:

Soha nem mennék hozzá egy olyanhoz, akiről tudnám, hogy nem tudna felnőttként viselkedni egy krízishelyzetben. Egy felnőtt attól felnőtt, hogy képes felelősséget vállalni és komoly helyzetekben félretenni a személyes sértettségét. Ha másért nem, legalább a gyerekének mutasson jó példát.


Szerintem válás után a jó kapcsolat egy semleges kapcsolatot jelent. Amikor leginkább a gyerek a téma, és az ex nem nagyon üti bele az orrát abba, hogy hogyan élem a mindennapjaimat. Az mindenképp jó, ha nem okoz gondot közösen ünnepelni a gyerek szülinapját, vagy együtt elmenni egy orvosi konzultációra, ha beteg, de ezen kívül nem kell jobban jóban lenni.

2022. aug. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Itt egyöntetüleg mindenki azt mondja fontos a gyerek végett a kapcsolattartás.Ami szép és jó.

De mi van akkor ha.az egyik fél ezt csak megjátsza és igazából csak azért szinészkedik hogy a volt párját kihasználja anyagilag állandóan ugráltatja kénye kedve szerint kb.rabszolgát csinál belőle.

Melette a gyereket is ugy neveli hogy ezzel a szülővel úgy viselkedjen mint egy beosztottal.

Sőt tovább megyek nem lehet neki új kapcsolata mert azt közös erővel tönkreteszik.

Itt a gyerek felnött

Ebben az esetben is a legfontosabb a kapcsolattartás.?

Ezt csak azért irtam le mert valami hasonlót láttam amibe a kérdező van.

2022. aug. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem a csaladom volt a mindenem. Most ugy ellenem lettek nevelve a gyerekek hogy szòba sem àllnak velem. Sehovà nem jönnek el, semmi program,sem nyaralàs. Az anyuka elerte amit akart. Ilyen is van sajnos
2022. aug. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!