Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Milyen tapasztalataitok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen tapasztalataitok vannak azon a téren, hogy aki elvált, annak a második házassága (vagy az új párkapcsolata) jobban szokott sikerülni az előzőnél?

Figyelt kérdés
Tehát hogy tovább vannak-e együtt, vagy jobban megértik egymást, tanulnak-e a korábban elkövetett hibákból, stb.
2022. aug. 25. 18:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Vagy igen, vagy nem.

Sokan félnek egyedül maradni, ezért összejönnek az első lehetőséggel, aztán benne is maradnak, mert félnek kilépni.

Ahol az illető tanult a hibákból, és okosabban választ, jellemzően jobb a kapcsolat.

2022. aug. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

A miénk valóban jobb volt, de nem hiszem, hogy ez törvényszerű. Apósom ötször nősült, a sógorom kétszer, de másodszorra is elvált.

N

2022. aug. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Így van, nincs ebben törvényszerűség. Én például válófélben vagyok, de akárkivel nem fogok leállni ezek után sem, pedig nyilván estenként jó lenne odabújnom ahhoz a férfihoz, akit szeretek. Ennek ellenére sem hajszolnám bele magam egy rossz kapcsolatba. Ráadásul van egy kisfiam, akiért felelősséggel tartozom.
2022. aug. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem változnak. Annyiban kulonbozhet az új kapcsolat hogy egy másikkal talán nem megy rá ugyanarra a hibára mindketto.


Nem mindegy hogy 2 hibás áll ossze(pl.mindketto csalta a házastarsát, vagy mentális sérultek, vagy bármi), vagy 2 átvert normális találkozik. Vagy ezek keveréke.


De a tapasztalatom ahogy elfigyelem a korabbi osztalytarsaimat, vagy korábbi exeimet, mindegyik jellemre ugyanolyan maradt a következo es következő kapcsolatában is, mint volt.

(A beteg feltékeny mindegyik nővel az maradt, a bántalmazó szintén, az élősködő szintén, az életképtelen szintén, a megcsalós is szintén, és így tovább. Olyat, aki jobb ember lenne mint volt, még nem láttam. Szinte sablonok a kudarcaik is. De ez csak egyéni vélemény)


Megeshet hogy vki olyan jellemű, amit egy ember(volt párja) nem tud tolerálni de egy màsik(az új) igen. De változás az nincs.


Mintha nem maguk az emberek akarnának/tudnának változni, fejlődni, hanem mintha a világot akarnák maguk körül megváltoztatni, azzal, hogy lecserélik a másikat.

2022. aug. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, azokat kihagytad, akik mondjuk a házasság idején is normális értékrenddel rendelkeztek, és azt viszik tovább!
2022. aug. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Az első házasságba rakjuk bele a legtöbb energiát és mivel fiatalabbak is voltunk, könnyebb az alkalmazkodás.

De soha nem a statisztikát kell nézni, minden eset egyedi.

2022. aug. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

minden ember mást hozhat ki belőlünk, így nem lehet tudni előre. és azt, hogy a másik milyen lesz, szintén nem. szóval lehet, hogy te tényleg tanulsz az előzőből és jobban csinálod, de ez sem jelent semmit.

kétszer váltam. nem hiszem, hogy még egyszer megházasodom.

2022. aug. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem három válásom volt, és az a véleményem, hogy gyakorlatilag minden a pusza szerencsén múlik. Sosem tudni előre. F52
2022. aug. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
67%

Nem mindegy másodjára vagy az azt követő házasságokba milyen karakterek értékrendek találkoznak Mennyire tudják egymás hibáit tolerálni.

Ha jobban mint az előző házasságukban már nyeröbb a párkapcsolat

A gond a második sokadik házasságoknál az exek mert álltalában nem óhajtják a határokat betartani.Ha saját elmondásuk alapján ex párjukat a úgy mond a hátukra púpnak sem kivánják.A kontrólt szeretnék a kezükbe tartani

Ennek fő oka a pénz.(Még akkor is ha már felnött gyerek van a háttérbe aki után tartásdíj nem jár)Még a gyerek a megbizott akinek jelenteni kel az anyagi helyzetet vagy esetleg kapott ajándékba 1cs papírzsebkendőt az új pár!

Ilyen helyzetekbe igen keservesen nehéz új életet kezdeni de nem lehetetlen.

Mikor alap nélkül az új pár kikiálltva van vagyonvadásznak és kitudja minek nem még.

Az sem mindegy a család is hogy fogadja hogy itélkeznek hol kap és milyen szerep van szánva neki családon belül

Itt megjegyzem álltalában csak egy pótlék.Mert hát az exhez van megméretve ahol nyerni esélytelen hisz őt imádják.

Szerintem ez a fő oka annak hogy sokadjára bomlanak fel hàzasságok.

2022. aug. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
84%

Többféle helyzettel találkoztam, nem lehet általánosítani.


Előfordult, hogy az illető okult a hibáiból, és másodjára már nem követte el ugyanazokat, így a második házassága jól sült el, viszont ismerek több olyan embert is, akinek a második házassága is válással végződött. Vagy azért, mert az illető már nem tudta más rigolyáit elviselni, önző volt, vagy pedig azért, mert elhamarkodottan nősült/ment férjhez, és pénzéhes vagy éppen betegesen féltékeny embernek bizonyult az új partner. Arra is láttam példát, hogy a mostohaszülő gonoszkodott az új partner előző házasságából, kapcsolatából született gyerekével, gyerekeivel.

2022. aug. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!