Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válási mediációval kapcsolatba...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válási mediációval kapcsolatban kinek milyen tapasztalatai vannak?

Figyelt kérdés

A volt párommal válunk és ő ajánlotta ezt a lehetőséget. Utánaolvastam, egész bíztató dolgokat írnak róla, de kíváncsi lennék valós tapasztalatokra is, nem tudom, hogy bele menjek-e.


Segített, sikerült megegyezni? Miért volt jó/rossz?

Jobb volt, mintha bíróság döntött volna?


2023. jan. 24. 13:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Tudtommal akkor kell, ha vitás kérdések vannak és nagyon nem tudtok kommunikálni. Mi azért mentünk ügyvédhez, mert fogalmunk sem volt, mit kell beadni, hogy kell megfogalmazni. Aztán még a bírótól "kaptunk ki", mert néhány dologban félretájékoztatott. Úgyhogy utólag a google-ból is ugyanennyire boldogultunk volna, bár persze így gyorsabb volt. De vitánk anyagiakról, láthatásról nem volt, szóval közös megegyezéssel váltunk, tehát a bírónak nem kellett semmit eldöntenie, csak felolvasta, mindketten egyet értünk-e, mondtuk, igen - és ennyi.
2023. jan. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mi azért nem értünk 100%-ban egyet mindenben, de nem szeretnék egy évekig elhúzódó pereskedést. Azt nem gondolom, hogy ne tudnánk valamilyen módon mégis megegyezni, de a beszélgetéseink nagyjából mindig ott végződnek, hogy egymást hibáztatjuk.
2023. jan. 24. 13:46
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Off ez már, de persze, hogy egymást hibáztatjátok, hiszen váltok. De azt tudod, hogy nektek csak az anyagiakról kell megegyezni és a gyerekekről, ha vannak. A bíróságot nem fogja érdekelni, miért váltok, ki kezdte, ki a hibásabb.
2023. jan. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen, ez világos és köszönöm! Csak a baj egyenlőre az, hogy hiába kezdünk el ezekről beszélni, mindig máshol lyukadunk ki. Ezért vetette fel a volt párom egyik ismerőse a mediátort, aki elvileg ebben segít, hogy ne térjünk el a témától, ne menjen át hibáztatásba és versengésbe.

Ha ez valóban működik, rajtam nem múlik, csak feleslegesen nem akarnék fizetni. Bár olcsóbb, mint az ügyvéd :D ezért kérdeztem a tapasztalatokat.

2023. jan. 24. 15:15
 5/9 anonim ***** válasza:
Figyelj, úgy látszik, minden nélkül nem tudtok megegyezni. Az ügyvédnél olcsóbb és hatékonyabb. Mi a kérdés?
2023. jan. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Itt segített. Mármint az, hogy a végén írásba is volt adva, miben egyeztek meg, a birósági eljárást is felgyorsította. Szerintem megéri a próbát!
2023. febr. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Túl vagyunk az első mediáción, meglepően pozitív az eddigi eredmény. Eddig nem bántam meg, remélem így haladunk majd tovább is.

Köszönöm a válaszokat!

2023. febr. 13. 15:39
 8/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, mi újság azóta?
2023. márc. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nekem nagyon pozitív "élmény" volt, azt hittem sokkal rosszabb lesz. Nagyon sok mindenről beszéltünk, voltak érzelmes, nehezebb pillanatok is, de nagyon jó mediátort sikerült találnunk, aki kifejezetten válásokkal foglalkozik és sokat segített.

Mindenben sikerült megállapodnunk és azóta is az ott megbeszéltek alapján zajlik az életünk.

2023. aug. 27. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!