Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Nárcisztikus férfitől sikerült...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nárcisztikus férfitől sikerült megszabadulni valakinek, ha házasság és gyerek is volt?

Figyelt kérdés

Igen tudom hogy ezt szakembernek kene diagnosztizálni, maradjunk annyiban hogy narcisztikus személyiségjegyeket vélek felfedezni, érzelmi zsarolást a kapcsolatunkban. Főleg mióta anyuka/apuka lettünk. Kicsit félek hogyha megtudja hogy el szeretném hagyni hogyan fog viselkedni (kívülről mintaférjnek tűnik, magas beosztású, több diplomás úriember) nem tudom érzelmileg meddig képes majd elmenni.

Aki átélte ezt hogy gyerekekkel lépett le ilyen ember mellől, hogy sikerült?


2023. jan. 25. 13:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az a gond, nekem megakadt a szemem a "magas beosztású" kifejezésen...a legtöbbjük valóban narcisztikus és szociopata jegyekkel rendelkezik.


A férjedet csak Te ismered, az már egy jó jel, hogy felismerted a problémát.

Hasonló helyzetben voltam, én végigcsináltam, nem is olyan rég váltunk el.


Az a lényeg, hogy maradj erős, és bármikor is azt érzed, visszalépnél, ne tedd, ha van más lehetőséged.

2023. jan. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Van hová menned? Segítenek a szüleid?

Tudnád rendes körülmények között nevelni továbbra is a gyerekedet?

Ha van melletted támogató közeg (szülők, testvér, barátok), akkor nyugodtan vágj bele. Az már csak rajtad múlik hogy mennyire tud téged érzelmileg zsarolni, mennyire vagy visszaeső, vagy mennyire tartasz ki a válási szándékod mellett, és hogy képes vagy e végigvinni amit elkezdtél.

Ha mindig meg tud ijeszteni, és mindig neki engedelmeskedsz, akkor jobb ha el sem kezded. Az ő viselkedésével nem tudsz mit kezdeni, te csak a saját magad viselkedését tudod befolyásolni. Neked kell kitartónak lenni, és határozottan végigcsinálni amit elterveztél (jobb lenne ügyvéd segítségével, hogy a jogaiddal tisztában legyél, ne dőlj be a hazugságoknak).

2023. jan. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ezek mellett isnerned kéne a jogaid mert minden olyannal tud csak zsarolni amikkel nem vagy tisztában.


Sok anya olyan hülye hogy még attll is retteg hogy apuka elvehetné a gyerekét.

Az emberi butaság hatartalan tud lenni.

Es a butákat a legkönnyebb zsarolni. Okosakat mar nem lehet átverni már előrr kijátszák azt amikkel támadna a másik. Egy lépéssel vannak elorébb.



Én pl már kapcsolatban is szoktam arra figyelni mikre hiszi a párom azt hogy a gyenge pontjaim.

Vagy én tudom magamrol eleve azt mik a gyenge pontjaim, igy gyakorta terelem el azokrol a figyelmet más pongjaimat állitom be gyenge pontoknak, de azokkal nem fog tudni megfogni. Csak terelés volt ;)


Nem egyszer próbáltak már a nekik előadott titkaimmal felelmeimmel visszaélni zsafolni, de azokkal nem tudnak, mert eleve olyanokat mondtam amik valójában nem félelmek, meg vannak oldva ki vannak védve:)

A valódi félelmeimet meg beadom úgy hogy meg vannak oldva közben nincsenek megoldva, de nyugodtan röhögve beszelek róla ha muszáj azaz mert mondjuk rájött. De egyúttal ki is védem, azaz zsarolni nem fog tudni velük soha.

2023. jan. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves válaszokat! Azt hiszem hogy most még ki tudok lépni, nagyon sok bántást kaptam, és egyre kevesebb erőm van, de mostmár tudom és mindenki megerősít benne hogy nem én vagyok a hibás es jól látom a dolgokat. De azt érzem hogy próbálkozni fog még dolgokkal hogy sakkban tudjon tartani. Ezert tettem fel a kérdést hogy mire tudok számítani.
2023. jan. 25. 14:02
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen a titkaimmal való visszaélésen már túl vagyunk... anyagi javakra nem tartanék igenyt, a gyerekek tudom hogy nálam lennének főleg mert kicsik is tehat ezektől nem félek, de valamivel biztos vissza fog vágna csak nem tudom mivel... es mikor visszaelnek az ember bizalmával akkor bizony már félek hogy mi lesz ezutan...
2023. jan. 25. 14:04
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

#5

Ezért kell ügyvédhez fordulni. Ha már eldöntötted hogy válni szeretnél, akkor te add be a válási papírokat. Igen, pénzbe fog kerülni, de jobban jársz ha egy ügyvéddel csinálod végig. Ha zsarolva is leszel, megmondhatod hogy van ügyvéded, ezért ne próbáljon meg "keménykedni". Ez talán neki is egy elrettentő erő.

2023. jan. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sikerült hát. Fogtam a cuccait és kibasztam a lépcsőházba. Aztán pápá!
2023. jan. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én megtaláltam a biciklijét egy vasúti átjárónál, mikor összevesztünk és kerestem. Sírtam, kiabáltam, jöttek a rendőrök meg a mentők. Ő meg vígan elvolt otthon, csak rám akart ijeszteni. Az volt az utolsó csepp. Volt hogy még beszélgettünk, de aztán végső soron ő tünt el. Nem is tudom mi van vele, hajléktalan, munka nélkül. Meg drogfüggő, az erősítette fel nála ezeket a dolgokat. Most fogom beadni a válást, de szerintem megszabadultam tőle. Bár nehéz. A gyereket meg látni se akarja, nem is tesz érte.
2023. febr. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!