Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyerektartás visszamenőleg?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerektartás visszamenőleg?

Figyelt kérdés

adott egy pár.

Néhány éve elváltak. Most úgy néz ki hogy újra összejönnek.

Váláskor az anyánál maradtak a gyerekek akik mentek külön lakásba. Az apa is külön lakásba költözött

Az apa gyerektartást fizet.

Most úgy néz ki hogy újra összejönnek, és talán összeköltözés lesz a dologból az anya nagyobb lakásában.

Úgy egyeztek meg, hogy onnantól úgy fognak menni a dolgok mint régen. Közös teherviselés, és a férfi nem küldi a gyerektartást.

A kérdés az lenne, hogy ha netán megint szétmennének, akkor az anya követelheti visszamenőleg a gyerektartást, arra hivatkozva hogy a férfi x ideje nem fizetett semmit.

Hivatalosan nincs nyoma az összeköltözésnek, az apa nem jelentkezne át az új címre.

Vagy ennek mi a menete? Le kell ezt valahol jelenteni hivatalosan hogy nem fizet az apa gyerektartást mivel újra együtt élnek? (nem , nem lesz új esküvő)



2023. febr. 9. 20:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%
Ügyvéd?
2023. febr. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

nem, nem vagyunk ügyvédek. (irónia)

Csak gondoltam megkérdezem itt , hátha volt már itt valakinek ilyen tapasztalata.

köszi 1-es

2023. febr. 9. 20:23
 3/18 anonim ***** válasza:
31%
Egy kifejezetten erős, gátlástalan ügyvéddel lehetséges.
2023. febr. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
94%
Ezt hivatalosan rendezzétek le, mert gond lehet belőle.
2023. febr. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
84%
Felmelegítve a káposztaleves... Tuti rossz vége lesz, láttam már ilyet és hidd el csak a gyerek miatt nem érdemes. De nyilván ezt te is érzed, különben nem tetted volna fel ezt a kérdést
2023. febr. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
81%
Irtok rola egy papirt, ket tanuval. Ha kesobb gond lenne, akkor eloveszitek, mint megallapodas. Ha leirjatok azt, amit a kerdesben kiirtal, akkor utana neki kene megmagyaraznia, hogy mit irt ala es miert jar neki a penz.
2023. febr. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
93%
Első körben jobb lenne egy ügyvédet megkérdezni erről. Ha nem, akkor írni róla egy papírt a biztonság kedvéért.
2023. febr. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha hivatalosan tartásdíj van megállpítva, akkor azt nem fogja semmissé tenni valami aláfirkantott papír.


AMúgy meg nem értem. AZt a pénzt úgyis a gyerekkel kapcsolatos kiadásokra megy. Csak egyik zsebedből rakod a másikba?

Fizesd továbbra is papíron és a gyerekre fordítjátok és közös költségekre.

2023. febr. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

8-as..

Nem egyik zsebből a másikba menne.

Teszem azt fizetek 100 ezret per gyerek most.

Összeköltözünk. A 100 -at elkölteném boltban, számlákra stb. 1 év után szétmennénk. És Ő jönne hogy fizessek ki 100 ezret * 12 hónapot mivel hivatalosan nem fizettem az elmúlt évben, holott már elköltöttem rájuk.

2023. febr. 9. 22:06
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudod gyerektartás címén a számlájára utalni minden hónapban?
2023. febr. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!