Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért itélik el jobban az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért itélik el jobban az emberek ha valaki 10 év után válik, mintha valaki 10 év után szakít a párjával?

Figyelt kérdés

2023. jún. 15. 20:06
1 2
 1/14 anonim válasza:
28%
Mert a kettő nagyon nem egy dolog (szerintem) Mert a válás aminek jelentősége, hogy egy nap papírra kötték az örökkét, a szakítás mögött meg csak emlékek vannak.
2023. jún. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
64%
Azért, mert a házasság (mindegy, hogy egyházi vagy sem) eskü és papír által történik. Érthető persze, hogy nem működik, de sok esetben csak esküdnek, mert együtt vannak régóta, le akarnak letelepedni, de valódi érzések hiányoznak. Esetleg hamar összeházasodnak fejjel nek mindennek, lesz ahogy lesz alapon. Viszont ha jön a rossz, akkor már fel is adják holott örök hűséget "rosszban, jóban, egészségben, szegénységben" esküdtek meg!
2023. jún. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
60%

Mert ott az egyik csúnyán átverte a másikat mivel örök hűség meg stb t ígért.

Az együtt élők nem is tesznek egymás felé ilyen kijelentéseket. Mindenki saját felelőssége hogy elcsesz e vkire 10 évet vagy nem.

De házasságban kemény átverés gyerekkel ezt csinálni a másikkal.

2023. jún. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
73%
Folyt meg elvenni vkinek a fiatalaságát is, aztan beinteni. Az durva.
2023. jún. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%
Ki ítéli el? A lőtéri kutyát se érdekli ki milyen kapcsolatból lép ki.
2023. jún. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
94%
Sokan itt a házasságot valami eszményi dolognak és a tisztesség-becsület non plus ultrájának tartják.
2023. jún. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
93%

#3, #4, senki nem úgy köt házasságot, hogy 10 évre szól. De ha valami történik és az egyik már nem szeretné az életét a házastársaval leélni, akkor maradjon vele csak azért, mert megígérte?

Én nem mondom, hogy nem vagyok hibás semmiben, de egy dologban biztos vagyok. Ha abban a házasságban maradtam volna, amiből végül kiléptem, már vagy beteg lennék, vagy halott. De a házasság első 10 éve jó volt.

És tudod mit mondott? Pont azt, amit te írtál. Hogy átvertem, mert azt ígértem,hogy örökre vele maradok. Mert szerinte vele kellett volna maradnom annak ellenére, amiket elkövetett ellenem. Szerintem meg nem.

Egy kapcsolatban, akár házasság, akár együttélés, az az alap, hogy mindketten a másikkal akarnak élni. Ha az egyik már nem így gondolja, az hadd menjen.

2023. jún. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
28%
Minek ígéri akkor meg ha önismerete sincs?
2023. jún. 16. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Aki ugy van vele hogy 10 év után ki tudja majd lelép az ne házasodjon. Ne verje át a másikat azzal hogy majd egyutt nevelnek fel gyerekeket hanem keszuljon arra hogy 30-40 évesen kereshet mást újra. Es elb.szta az idejét.
2023. jún. 16. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
89%
Milyen önismeretről beszélsz? Mondok saját példát, nem mintha meg akarnálak győzni bármiről. Ha valaki megházasodott, feltett mindent egy lapra, aztán a párja tizen egy-két év után elkezdi módszeresen megalázni és lelkileg bántalmazni, az egy ígéret miatt hadd ne maradjon már egy olyan emberrel, aki köszönőviszonyban sincs azzal, akinek ígért. Én az maradtam, aki voltam, a házastársam meg rájött, hogy a fiatal gyakornok lányokat milyen könnyen le lehet venni a lábukról egy szép autóval. Ez lett az új hobbija. Én nem egy ilyen emberhez mentem hozzá. Nem azért váltam el, mert megkopaszodott, hanem mert hánynom kellett attól az embertől aki lett. Szóval nyugodtan elhiheted, hogy az emberek jó részénél nem az önismeret hiányzik.
2023. jún. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!