Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan lehet az exen behajtani...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet az exen behajtani, hogy fizesse a lakáshitel felét?

Figyelt kérdés
Húgom elköltözött a kisfiával az édesanyánkhoz mert az exe nem dolgozik egy éve, igénytelen a gyerekkel durván beszél és anyagilag semmit nem segít nekik! A lakáshitelt közösen vették fel a húgom a tulajdonos az exe a haszonélvező és az adóstárs. Elvileg ő használja a lakást a rezsit neki kellene fizetni és a hitel felét. A bankkal ezt meg lehet beszélni, hogy a hitel felét rajta hajtsák be? A haszonélvezeti jogról le lehet mondatni jogilag?
2010. okt. 12. 18:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

adóstársként csak akkor kéne fizetnie,ha a hugod nem fizet.

ez elég gáz helyzet,gyakorlatilag nem dobhatjátok ki,fizetnie viszont nem kötelessége. sajnálom,ez nagyon rossz döntés volt

2010. okt. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen mondtam a tesómnak, hogy szerintem fizetnie kell az egészet. De ez a rohadt semmit nem fizet a rezsit se kirakni meg nem lehet mert ugye ő a haszonélvező.........
2010. okt. 12. 18:43
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem Bírósághoz kell fordulni, mert ennek nem lesz jó vége.
2010. okt. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
ezzel a hozzáállással szerintem veszélyezteti a családját, így kitiltható a lakásból, de ezt bíróságon lehet intézni...
2010. okt. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Utánaolvastam a haszonélvezeti jognak:

" haszonélvező jogának gyakorlásában a rendes gazdálkodás szabályai szerint köteles eljárni. Viseli a dolog fenntartásával járó terheket - a rendkívüli javítások és helyreállítások kivételével - terhelik azok a kötelezettségek, amelyek a dolog használatával kapcsolatosak, és köteles viselni a dologhoz fűződő közterheket is. "

( [link]


E szerint köteles fizetni a rezsit és a hitelt is... tehát behajtható rajta. De nem vagyok jogász, csak ebből nekem ez jön le.

2010. okt. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

19:02-es vagyok


Még annyit akarok hozzátenni, hogy szerintem a bankot nem fogja ez a családi civak érdekelni... nem fog semmit behajtani, amíg be nem dől a hitel. De azt azért nem kéne megvárni.


Szerintem ezt mindenképpen úgy kéne jogi útra terelni, hogy valahogy lemondjon a haszonélvezeti jogáról és átadja neked a használatot... és akkor te fizeted tovább a hitelt... vagy te mondasz le a tulajdonjogodról, az ő javára... ő kifizeti a részed, és övé marad az ingatlan meg a hitel is.

2010. okt. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A haszonélvezet

Haszonélvezeti jogánál fogva a jogosult a más személy tulajdonában álló dolgot birtokában tarthatja, használhatja és hasznait szedheti. A haszonélvezet alapulhat törvényi előíráson, bírósági vagy hatósági rendelkezésen és létrejöhet szerződés alapján is.


A haszonélvezeti jog fennállása alatt a tulajdonos a birtoklás, a használat és a hasznok szedésének jogát csak annyiban gyakorolhatja, amennyiben a haszonélvező e jogokkal nem él. A haszonélvezeti jog a dolog tulajdonosának személyében beállott változásra tekintet nélkül fennmarad.


A haszonélvezeti jog határozott időre vagy legfeljebb a jogosult élete végéig állhat fenn.


Szerződés alapján haszonélvezet azzal keletkezik, hogy a dolgot átadják, az ingatlanra vonatkozó haszonélvezeti jogot pedig az ingatlan-nyilvántartásba bejegyzik.


Ha az ingatlanon jogszabálynál, bírósági vagy hatósági rendelkezésnél fogva keletkezik haszonélvezet, a haszonélvezeti jogot az ingatlan-nyilvántartásba be kell jegyezni; ha ez elmarad, a haszonélvezet a dolognak csak rosszhiszemű vagy olyan megszerzőjével szemben érvényesíthető, aki a dologért ellenszolgáltatást nem adott.


A haszonélvező jogának gyakorlásában a rendes gazdálkodás szabályai szerint köteles eljárni. Viseli a dolog fenntartásával járó terheket - a rendkívüli javítások és helyreállítások kivételével - terhelik azok a kötelezettségek, amelyek a dolog használatával kapcsolatosak, és köteles viselni a dologhoz fűződő közterheket is.


A haszonélvező a tulajdonossal szemben is védelmet élvezhet, hiszen a tulajdonos néhány alapvető jogát (birtoklás, használat és a hasznok szedésének joga) csak akkor gyakorolhatja, ha a haszonélvező e jogokkal nem él.


A haszonélvező a haszonélvezeti jogot nem ruházhatja át, de annak gyakorlását átengedheti. Ellenérték fejében a haszonélvezeti jog gyakorlását csak akkor lehet átengedni, ha a tulajdonos ­ azonos feltételek mellett ­ a dolog használatára nem tart igényt.


A haszonélvezet megszűntével a haszonélvező köteles a dolgot visszaadni. A haszonélvező felelős a dologban bekövetkezett károkért, kivéve, ha bizonyítja, hogy úgy járt el, ahogy az az adott helyzetben általában elvárható. A rendeltetésszerű használattal járó értékcsökkenést a haszonélvező nem köteles megtéríteni.


A tulajdonos jogosult a haszonélvezet gyakorlását ellenőrizni.

2010. okt. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Utolsó... pontosan ennek a szövegnek a forrását linkeltem... :) De így megkímélted a kérdezőt egy kattintástól. :)
2010. okt. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Keressetek fel egy ügyvédet,mert a bankot ez sajnos nem fogja érdekelni,mert a húgod nevén a lakás.
2010. okt. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat nagyon sokat segítettetek!! A tesóm a hitelt amúgy fizeti mert a bank árverezne így még van esély, hogy rábeszélni adják el..........
2010. okt. 12. 20:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!