Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha terhes vagyok, de nem a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha terhes vagyok, de nem a férjemé a gyerek, akkor a válással párhuzamosan kérvényezhetem, hogy a gyerek apja hivatalosan a biológiai apja legyen?

Figyelt kérdés
Beadtam a válást és nagyon hamar teherbe estem mástól. Nem így terveztük, de szeretnénk megtartani. Viszont attól tartok, hogy mire megszületik a baba, a válás még addigra nem zajlik le. Van rá mód, hogy ebben az esetben ne egyből a férjem nevére kerüljön a gyerek és ne ő számítson hivatalosan az apjának? Vagy ilyenkor csak utólag lehet módosítani?

2023. júl. 16. 10:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak utólag lehet sajnos, azt nézik, hogy a fogantatáskor kivel éltél házasságban és ő lesz az apa. Ha le tud zajlani gyorsan a válás (nyáron esélytelen, ítélkezési szünet van), akkor is apasági elismerő nyilatkozatot kell tenni a valódi apának. Szóval csak utólag lehet. Voltam ilyen helyzetben, alaposan utánajártam.
2023. júl. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
21%

Szép kis társadalom lesz.

Egyik ismerősömnek is most lesz gyereke, de arra nem képes, hogy a füvet lenyírja.

Akkor mit várhatunk a putyától ha felnőtt lesz?

2023. júl. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
94%
Nekem is van ilyen eset az ismeretségi körömben jelenleg, a férj neve lesz a neve a gyereknek és utána tudják módosítani ha elváltak.
2023. júl. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
69%
Ha le is zajlik a valas a gyerek szuletese elott, akkor is a volt ferjed lesz az apja a papirokon. Egy kivetel van, ossze kell hazasodni a paroddal(aki a gyerek apja) meg a gyerek szuletese elott. Igy csinaltak most Kulcsar Edinaek is.
2023. júl. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ha a vàlàs utàn eltelik egy èv akkor màr nem automatikusan kerül ex nevère.Nekem azt ajànlotta a jegyző,hogy vagy èn,pàrom meg a volt fèrj menjünk a bìròsàgra ès nyilatkozzunk ki a gyerek apja,vagy hàzasodjak meg ùjra.Totàl kiakadtam mikor mondtàk hogy automatikusan a nevère kerül akkor is ha tudom igazolni,hogy több ève külön èlünk.
2023. júl. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!