Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan zárjak le egy meddő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan zárjak le egy meddő vitát, veszekedést?

Figyelt kérdés

Válófélben vagyunk a férjemmel. Többek között az is a válásunk oka, hogy a veszekedések alkalmával mindig előásta és a fejemhez vágta a régi - valós vagy vélt - sérelmeit. Ebbe én nagyon belefáradtam, mert sosem tudtam megvédeni magam, mindig alul maradtam ezekben a vitákban, és rengeteg energiámat elvette. Belátom, én is sokat hibáztam, de ő is, kettőnkön múlt, hogy végleg tönkrement a házasságunk. Mondjuk ő csak engem okol mindenért.

Mivel még muszáj időnként kommunikálnunk, most is sokszor rám borítja a bilit, és ugyanazokat százéves "vétkeimet" a fejemre olvassa. Hogyan vessek ennek véget? Valami frappáns válasz kellene, hogy vége észrevegye magát.

Próbáltam, hogy egyszerűen nem reagáltam, vagy csak annyit mondtam, hogy "igazad van", de ez nem vált be, legközelebb újra kezdte.



2023. aug. 9. 16:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Pedig az ilyennek az a legnagyobb bünti, ha nem reagálsz. Ugasson, kit érdekel.
2023. aug. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Minek tartod vele a kapcsolatot? ^^

Együtt éltek még, vagy mi?

Ha nem éltek érthetetlen, hogy meghallgatod őt...

2023. aug. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A kapcsolattartast kene lezarni.
2023. aug. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha még nem költöztél el akkor tedd meg (vagy ő menjen máshová lakni).

Ha már külön vagytok akkor meg nem kell vele beszélgetni, csak amiről nagyon muszáj pl gyerekről ha van (csak a legszükségesebbeket).

Ha most nem zárod rövidre ezeket a vitákat, akkor a válás után ugyanez lesz. Menni fog utánad és mondja a magáét, amikor csak szóba állsz vele.

Amikor rákezd a sérelmei sorolására akkor állj fel és hagyd ott. Ha 100x kell megtenned akkor annyiszor. De már az első mondatnál. Ha nem reagálsz rá, nem fér hozzád lelkileg, nem tud triggerelni, akkor talán leszokik róla. A bántalmazók például még ezek után sem szoknak le erről hanem zaklatják a volt párjukat. És sajnos láthatjuk a hírekben hogy hová el tud fajulni egyesek viselkedése.

2023. aug. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igazatok van. A legjobb, ha mindig ignorálom, amikor rákezdi. Már külön élünk, csak néha muszáj beszélni még a folyó ügyek miatt.
2023. aug. 9. 17:46
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem muszáj, az ügyvéd minek létezik?
2023. aug. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%
Figyelmen kívül kell hagyni, ez a legjobb. Vagy bátornak kell lenni, és bele kell állni. Nekem volt egy kattos exem, aki állandóan zaklatott. De még 6 hónappal a szakításunk után is felhívott, mindig más telefonszámmal. Egyszer össze futottunk a villamoson, és belekezdett a szokásos dumájába, hogy miért nem veszem fel, ő szeret, helyre hozzá stb. Félbe szakítottam, hogy bocsi, de pont az új párommal szexeltem, és úgy készen voltam, hogy nem tudtam felkelni és elsétálni a telefonomért. Soha többet nem hallottam róla. Nem számít, ha nem igaz, elég, ha elhiszi. Oda kell ütni, ahol igazán fáj.
2023. aug. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
87%

“Kérlek ne kezdd el megint a fejemre olvasni a sérelmeidet.

A konkrét kérdésre koncentráljunk, a többire nem vagyok kíváncsi, már nem vagyok hallgatni sem köteles, sosem voltam. Kérlek arra válaszolj legyél kedves, amit kérdeztem/azzal kapcsolatban mondd el a tudnivalókat, ami… (a konkrét témára utalj”


…ha ennél “egyszerűbb” lélek, akkor a “már elváltunk, ne haragudj, erre nem vagyok kíváncsi, haladjunk” épp elég lesz :D

2023. aug. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
78%
Én annyit mondanék, hogy mivel pont ezért válunk, ezért nem szeretnék többet ezekről bezsélni.
2023. aug. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

7. Ez jó :) :)

8, 9. Hát igen, ezeket szoktam mondani. De nem mindig válik be, olyankor nem reagálok. Előbb-utóbb csak abbahagyja..


Köszönöm mindenkinek! :)

2023. aug. 10. 11:29

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!