Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A válás alatt tényleg nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A válás alatt tényleg nem költözhetek el, mert különben nem kaphatok lakáshasználati díj térítést?

Figyelt kérdés

20 éve vagyunk együtt kb. 10 éve házasok és van egy 9 éves gyerek. A háznak, amiben élünk, nem vagyok tulajdonosa, (tudom, ezt elrontottam). A ház a férjem nevén van, a szülei háza, ahol az anyjával lakunk együtt.

Mivel nem vagyok tulajdonos, abban mindkét ügyvéd egyetértett, hogy közös vagyonként a ház nem biztos opció, viszont járhat nekem lakáshasználati díj térítés.


Válnék.


Az egyik ügyvéd azt mondta, hogy lakáshasználati díj összeg járna nekem, de csak akkor, ha a válás alatt ott lakom, eszembe se jusson elköltözni.


Másik ügyvéd azt mondta, hogy költözzek nyugodtan, akkor is ki kell engem fizetnie. Költözzek minél hamarabb.


Tudnék menni az anyukámhoz, ahol tovább tudnék lépni. Gyermek jönne velem, de nem tiltanám el az apjától, akkor viheti amikor akarja. (10 évig nem vitte sehova, nem csnált vele programot, nem maradt vele otthon, amikor beteg volt, folyton lepasszolta, nem tudja hova jár iskolába, effektív semmit nem tud a gyerekéről...).


Költözhetek vagy maradnom kell? van itt olyan, aki ebben tudna segíteni? Menjek még tobább harmadik és negyedik ügyvédhez? Attól tartok, mind mást fog mondani. :(



2023. szept. 20. 11:48
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Inkàbb ők lettek volna hülyèk ha erre nem figyelnek. A kèt ügyved a hülye akiket kerdeztel mert tudniuk kellett volna hogy ha 3.fel haszonelvezete terheli az ingatlant akkor nem jàr lakashasznalati jog. Mondtam hogy ezeket mèg ugyvedek sem nagyon tudjàk
2023. szept. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Ergo egy szò mint szàz a vàlasz a kerdesedre, mivel 3.fèl haszonèlvezeti joga terheli az ingatlant,nyugodtan elköltözhetsz,lakàshasznàlati jog nem jàr,maximum megspòrolod azt hogy anyòsod felszolìtson,hogy 2 hèten belül hagyd el az ingatlant.
2023. szept. 23. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Ha anyós adta a fiának akkor tiszta sor, hogy Neked nem.járt tulajdon rész.Hülye lett volna.Lakáshasználat így nem jár, de ha nincs rajt haszon élvezet, akkor szoktak megítélni a gyermek nagykorúságáig, ha nem megosztható az ingatlan, (vagyis a két volt házastárs el fér benne).
2023. szept. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!